Doğum kontrol hapı ve şiddetli regl ağrısı

UltrAslan63

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
57
32
24
Senin niye öyle oldu bilmiyorum ama ben 3 aydır kullanıyorum şiddetli adet sancılarım vardı çok iyi geldi adetimde de bir değişiklik olmadı ama doktor demişti bana ilk bi kaç ay alışana kadar adetin düzensiz olur diye
 

Ayiyogi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
3.838
3.706
Merhaba
Ben uzun süredir hap kullanıyorum ve evet, yedi günlük sürede koruma özelliğini taşıyor. Hapı alma saatlerine ama lütfen özen gösterin. Zaten ara verdiğiniz dönem gelen adet gerçek adet değil, o an hapı kestiginiz için vücudda ilactaki hormon azalınca vücudun reaksiyon göstermesi gibi oluyor.
Zaten gerçek adet olsa yumurtlama olurdu ki korunmamis sayılırsınız. Ben yaklaşık 20 gün önce hapı biraktim mesela, 31 yaşındayım ve vücudumu hissetmek istiyorum. Normal adet görmek istiyorum. Neredeyse normal adet olmayı özledim dicem o kadar:)
Belki aldığınız ilaç size iyi gelmemiştir, belki bir tesadüf, başka birşey gelmiyor aklima
Mrb ben microgynon kullanıyorum ama bu ay saat duzenim baya şaştı hapların hepsini düzenli aldım hicbirinden 24 saat geçmedi ama saati saatine alamadm hiç bi gun akşam 10 bazen 12 -1 gibi değişik saatlerde.çok korkuyorum simdi 7 gunluk aradayım yarın adet olacağım eğer normal şekilde olursam da(baya yoğun oluyorum) hamilelik durumu soz konusu olur mu?yoksa adet oldum oh bebiş filan yok diyebilir miyim rahatlikla :110: