• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Doğum kontrol hapının ishal yapması normal mi?

rnp06

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2015
2.205
1.828
30
ben 10 yıl dogum.kontrol hapı kullandım pco sebebiyle tedavi için,böyle bir etkisi olmadı ama doğumdan sonra adetlerin düzene girdi şöyle birşey oluyor her yumurtam başladığında adetten 13 15 gün önce veya adet olduğumda bağırsakların bozuluyor ishal oluyorum midem bulanıyor
O durum bendede var midem bulanıyor ve ishal okuyorum regl döneminde 6 ay kullandım dün itibariyle bıraktım kistler gözükmüyor dedi 2 doktorda anlamadım normalde herkes evlenince dogumdan sonra gecti diyor ben daha dogum da yapmadımki 6 ayda nasıl gecti

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

rnp06

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2015
2.205
1.828
30
ben 10 yıl dogum.kontrol hapı kullandım pco sebebiyle tedavi için,böyle bir etkisi olmadı ama doğumdan sonra adetlerin düzene girdi şöyle birşey oluyor her yumurtam başladığında adetten 13 15 gün önce veya adet olduğumda bağırsakların bozuluyor ishal oluyorum midem bulanıyor
10 yıl ilaç içtikten sonra cocuk kolay olduysada cok iyi valla 😊

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Jeandarkk

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2019
454
422
33
evet ikk ergenligimde lisede üniversitede ve mesleğe başladı 3 yıl daha ictim hatta 12 yil sayilir aralarda ara verdim diye 10 yıl diyorum

evliligim ilk yılında glifor içerek hemen hamile kaldım ilaca başladım 1bucuk ay sonra hamileydim insulin direncini kırınca yumurtam çatladı ve hamile kaldım ikinci gebeliğin korunmanıza rağmen oldu :/ bunu ben de anlayamadım şimdi de çok korkuyorum 3. olursa diye :))) kısacası bu ilaçların kullanılmanın ilerde bebek olmasını engellemesi gibi bir şehir efsanesi dolanıyor yalan :)

rnp06

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2015
2.205
1.828
30
evet ikk ergenligimde lisede üniversitede ve mesleğe başladı 3 yıl daha ictim hatta 12 yil sayilir aralarda ara verdim diye 10 yıl diyorum

evliligim ilk yılında glifor içerek hemen hamile kaldım ilaca başladım 1bucuk ay sonra hamileydim insulin direncini kırınca yumurtam çatladı ve hamile kaldım ikinci gebeliğin korunmanıza rağmen oldu :/ bunu ben de anlayamadım şimdi de çok korkuyorum 3. olursa diye :))) kısacası bu ilaçların kullanılmanın ilerde bebek olmasını engellemesi gibi bir şehir efsanesi dolanıyor yalan :)
Senin yumurtalar baya iyi durumda spermlede cok uyum göstermiş olmalı güzel bsy 😊😊

namestetete

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2019
4
0
30
Bende gynelle yi kullanıyorum.bende ishal değil de kabızlık oldu.yani.ben ona bağlıyorum. Yan etkilerinde yazmiyor ama anlayamadım

Yukarı Alt