Doğum korkusu ve doğum hikayeleriniz

21centurysucks

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2020
39
20
27
Merhabalar, hamileliğimin yarısına geldim neredeyse, fakat doğumdan çok korkuyorum. Doktorumla konuşurken bunu da söyledim, doğumu kademe kademe anlattı. Ayrıca ağrılar dayanılmaz olursa epidurial uyguladıklarını söyledi. Fakat ben hala korkuyorum. Peki sizin doğum hikayeleriniz neler? Böyle annelerin hikayelerini dinlemek isterim.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-01-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 77 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık göz yuvalarında hareket edebiliyor. Kasılmalar başladığında ve hangi durumda doktorunuzu arayacağınızı doktorunuzla kararlaştırın. Ayrıca bebeğiniz erkek ise doğumda sünnet seçeneğini düşünebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Bir çok kültürde emziren anneler ile ilişkiye girmek tabudur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

chagiless

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2010
6.184
6.383
Fenomen jinekologların doğum videolarını izliyorum bende bayadır. Çok tuhaf geliyor epiduralsiz bağırmadan doğum yapmaları. Benim sezaryen olucak büyük ihtimal ama şu sıralar gelceği tutarsa normal dener gibime geliyo güzel hikayeler gelir inşallah için ferahlasın 😍
 

asiyeturkmetin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
17
14
32
Merhabalar, hamileliğimin yarısına geldim neredeyse, fakat doğumdan çok korkuyorum. Doktorumla konuşurken bunu da söyledim, doğumu kademe kademe anlattı. Ayrıca ağrılar dayanılmaz olursa epidurial uyguladıklarını söyledi. Fakat ben hala korkuyorum. Peki sizin doğum hikayeleriniz neler? Böyle annelerin hikayelerini dinlemek isterim.
Bir nefes derler ya öyle oldu açılmam başladı hastaneye gittik yürüdüm biraz güldüm eğlendim sancılar başlayana kadar beklenen açılma olunca aldılar beni.Acı evet hissettim ama hiç zorlanmadım 2 saat içinde çıktım kızım dünyaya geldi.Doktorum zaten beni sakinleştirdi öncesinde de bana da anlatmıştı nefes çok önemli unutuyorsun ama gelmeye başladığında.Suni sancı sıkıntı oluyormuş sanırım biraz ama benim ihtiyacım kalmadı.
 

Kahvetelvesimoon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
3.993
1.660
Benim sancım geldiginde acile gittim 4 cm açıklık varmis ama saglik problemimden dolayi sezeryan olmam gerekiyodu iyiki olmusum cok rahatti genel anestezi istedim obur turlu cok korkuyordum hic bisey anlamadan dogumdan cıktım 2 gunde ayaklandım
 

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
3.894
6.102
35
Kızım 8 aylık doğdu bende sezaryenden çok korkardım ki hiç korkucak bişey değilmiş (tabi bu insandan insana değişiyor)
Doğumdan hiç korkmadım hamile kaldığımda da zaten kendi kendimi motive ettim bir şekilde çıkacak bu çocuk diye 😎
Ben doğum yarıyı geçmiş vaziyette hastaneye gittim düşünün 😂😎 anneme sancım geliyor dediğimde daha 1 ayımız var dedi akşam saat 21:00 de sancım başladı 22:30 da zorla anneme doktorumu arattım
Şimdi doğum sancısı nasıl birşey diye sorarsan bilemem çünkü benim ağrı eşiğim çok çok yüksek ben hiç bağırmadım mesela o yüzden o sana bağlı senin acı eşiğine bağlı bişey..
Hastaneye gittiğimizde beni nst ye bağladılar zaten kasılmalarım vardı yamuluyordu göbeğim sadece erken doğum olacağı için tedirgindim ondan ağladım..
 

Bursali92

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2020
113
105
ben de çok korkuyorum. hem doğal doğum olsun istiyorum hem de nasıl yapacağım bilemiyorum. allah gücünğ verir inşallah.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-11-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 39 gün kaldı.

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

miumao

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2015
3.455
4.052
İlk doğumumda suni sancıyla başlattık doğumu. Günüm dolmuştu, doğum emaresi yoktu ve suyum azalmıştı. Takvim 40+3 idi :)) Suni sancı bana ağır geldi ne yalan söyleyeyim, 4cm den sonra epidural aldım, pamuk gibi doğurdum :)

İkinci doğumumda 39+2 idi, arada yoklayan sancıları vardı ama öyle azdı ki kanama oluncaya kadar doğumla pek bağdaştıramadım :) Yine de kandan korkunca muayeneye gittim, 4 cm açılmışım, rahim ağzı %50 kısalmış.. Yani doğumun yarısı bitmiş. Yatışım yapıldı, sadece sancıları düzenleyecek kadar bir suni sancı aldım. 7 cm'de ağrı duymaya başladım epidural istedim. Ama doğum öyle hızlı ilerledi ki, epidural talebimden 15dk sonra çatalda buldum kendimi.

Velhasıl, ikisini de normal doğurdum, biri epiduralle diğeri kendi sancımla. İkisi de gayet rahat doğumlardı.

Doğum sonrası da çabuk toparlandım.

Siz de sağlıkla kucağınıza alın inşallah.
 


Brcbrcbrc84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2018
1.935
2.308
Sezaryen oldum, hiç anlattıkları gibi değildi, kolaydı, çabuk ayaklandım şükür ama normal doğumu çok kolay yapan arkadaşlar da var. Her doğum kendine özeldir. Size tavsiyem etraftaki olumsuz doğum hikayelerini dinleyip boş yere kendinizi de bebeğinizi de strese sokmayın. Millet kendi doğum hikayesini abartıp hamile kadınlara anlatmaya pek meraklıdır.