Dogum sancilari adet sancisina benziyor mu?

ismira_1923

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2018
63
34
Kizlar selam, 37 +3 deyim. 2 gundur adet olacakmisim gibi sancim oluyor. Ayrica belime de vuruyor. Dogum baslamadan önce belirtilerden biri olabilir mi?

luges

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2016
332
440
Canim dogum sancisi oyle bir sey ki zaten bilirsin farkli oldugunu çünkü insam dayanamiyor o agriya bide dogum sancisinin agrisi gecmiyor hatta gittikce agrilar arasındaki dakikada azalıyor hafiften bi adet sancisi gibiyse ben sanmiyorum dogum sancin oldugunu Rabbim sağlıkla bebeğini kucagina almayo nasip etsin ❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ismira_1923

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2018
63
34
Adet sancim neredeyse sabaha kadar sürdü. Simdi de kasiklarima sanci girdi. 30 saniye sonra cikti. Ama gaz sancisi mi bilemiyorum. Dogum sancisi neye benziyor acaba? Hic yasamadim. Doktorumu arayip yanlis alarm verip paniklemek istemiyorum. Ama bir yandan da dogum belirtileri mi bilmek istiyorum. Tecrubeli anneler beni bilgilendirebilir mi biraz? Bir de hafif ishalim var gibi. Sanirim üşüttüm hasta oluyorum.

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.133
8.110
Adet sancim neredeyse sabaha kadar sürdü. Simdi de kasiklarima sanci girdi. 30 saniye sonra cikti. Ama gaz sancisi mi bilemiyorum. Dogum sancisi neye benziyor acaba? Hic yasamadim. Doktorumu arayip yanlis alarm verip paniklemek istemiyorum. Ama bir yandan da dogum belirtileri mi bilmek istiyorum. Tecrubeli anneler beni bilgilendirebilir mi biraz? Bir de hafif ishalim var gibi. Sanirim üşüttüm hasta oluyorum.
Uautmisseniz de normal bu. Güzelce bi duş alın ve takipte kalın . Eğer geçmezse hastaneye gidip bi kontrol ederler nst falan orda belli olur doktorunuzu ona göre arasinjz

Oglusumoglusum22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2017
189
166
Canim gaz sancisinada benziyo dogum sancisi. Yani dogum belirtisi olabilir agrilarin bende suan 36 haftaligim nstede sancim cikti 2 gun once halada oluyo ama tam dogum sancisi demek icin sıklasmasi ve gecmemesi lazim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-10-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Restful

Kişi kendinden bilir işi ;)
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2018
208
170
Kendi sancımla değil suni sancımla doğum yaptıgım için bilemiyorum ama dogum sancısı suni sancıya yakınsa adet sancısından çok daha şiddetli oluyor.

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
2.444
942
Yalancı sancı sanirım (gerçi ben yalancı sancı ekmeden direk sancım geldi) dakikalara bak tatlım ilk önce atıyorum 15 dakikada 1 mi oluyor sancı eğer 15 dakikada 1 oluyorsa sancin baslamiş demektir sonra düşecek 5 dakikaya 1 düşüncede direk hastaneye gidersin doktorunu arayıp yinede sor..sancı herkesin ağrı eşiğine göre ya çok sancı yada gaz sancısından daha az bir sancı..mesela benim sancım gaz sancısından daha azdı ağrı eşiğim çok yüksek..doğum yarıyı geçmişti benim hastaneye gittiğimde ve hiç bağırmadım..belden kasıklara vuran 20 saniye süren bir sancı sağ salim kucağına al meleğini..

ismira_1923

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2018
63
34
Yalancı sancı sanirım (gerçi ben yalancı sancı ekmeden direk sancım geldi) dakikalara bak tatlım ilk önce atıyorum 15 dakikada 1 mi oluyor sancı eğer 15 dakikada 1 oluyorsa sancin baslamiş demektir sonra düşecek 5 dakikaya 1 düşüncede direk hastaneye gidersin doktorunu arayıp yinede sor..sancı herkesin ağrı eşiğine göre ya çok sancı yada gaz sancısından daha az bir sancı..mesela benim sancım gaz sancısından daha azdı ağrı eşiğim çok yüksek..doğum yarıyı geçmişti benim hastaneye gittiğimde ve hiç bağırmadım..belden kasıklara vuran 20 saniye süren bir sancı sağ salim kucağına al meleğini..
Sancinin siddetinden daha ziyade neye benzedigini bilebilsem daha guzel olacak 🤔😀

Mesela suanda da belimde agri var. Adet olcakmisim gibi bir his ile agri geliyor. Ani kasilmalar cok nadir yaşıyorum. Gunde 2 defa falan. Sanırım bu belirtilerle henüz gelen giden yoktur 😊 mesela sen gaz sancisiyla özdeşleştirmişsin. Demek ki buna benzeyen bir sancı. Kimisi de kasilma olarak adlandirmiş. Bende mesela gaz sancisi gibi oluyor ama dogum sancisi gibi adlandiramiyorum. Cunku daha önce deneyimledigim bir sanci. Umarim sinyalleri dogru alirim ve tam gitmem gereken zamanda hastaneye giderim 😑

Mixico

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2014
910
891
2 normal doğum yaptım. Evet adet sancısı gibi başlıyor ama sonra aralıklarla sıklaşıyor akabindede doğum oluyor. Seninki gibi 2 gün sürüp bi belirti vermiyenini duymadım. Yani suyun gelir sancılar sıklaşır ve şiddetlenir anlarsın yani. Bence sen üşütmüşsün. Devam ederse git doktora kesinlikle.

ismira_1923

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2018
63
34
2 normal doğum yaptım. Evet adet sancısı gibi başlıyor ama sonra aralıklarla sıklaşıyor akabindede doğum oluyor. Seninki gibi 2 gün sürüp bi belirti vermiyenini duymadım. Yani suyun gelir sancılar sıklaşır ve şiddetlenir anlarsın yani. Bence sen üşütmüşsün. Devam ederse git doktora kesinlikle.
Tesekkur ederim. Persembe gunu doktor randevum var. Gittigimde soracagim bakalim.

Yukarı Alt