• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Doğum sonrasi geçmeyen kabizlik

tse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2015
1.366
1.265
Doğum yapalı 1 ay oldu ama 3 keredir kabızlık sorunu yaşıyorum. Zorlama ve ıkınmadan dolayı kanama oluştu.Gecmiyor herşey denedim yok aynı beslenme düzenim bile degisti.Lifli gıdalar kaysi uzum vs hiçbiri fayda etmiyor nasıl kurtulacam korkudan hastaneye de gidemiyorum bulunduğum şehirde koronaviruslu hastalar mevcut zaten almıyorlarda.Yardkmci olur musunuz en etkili.Genel cerrah olan biri varsa bana yardımcı olursa sevinirim emziriyorum napicam yaa çok kötü durum

Kahvetelvesimoon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
3.631
1.525
Doğum yapalı 1 ay oldu ama 3 keredir kabızlık sorunu yaşıyorum. Zorlama ve ıkınmadan dolayı kanama oluştu.Gecmiyor herşey denedim yok aynı beslenme düzenim bile degisti.Lifli gıdalar kaysi uzum vs hiçbiri fayda etmiyor nasıl kurtulacam korkudan hastaneye de gidemiyorum bulunduğum şehirde koronaviruslu hastalar mevcut zaten almıyorlarda.Yardkmci olur musunuz en etkili.Genel cerrah olan biri varsa bana yardımcı olursa sevinirim emziriyorum napicam yaa çok kötü durum
Zeytinyagli kuru incir ye canim. Yogurt da yiyebilirsin

• Beğen
Reactions: tse

tse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2015
1.366
1.265
Tsk ederim denedim ama sonrası dayanılmaz ağrı saatlerce nasıl geçecek bilmuorum

Kuzuaryacik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2020
5
1
Selam cnm bende cok yasadim bu sorunu bu sayfada faydali bilgiler var bi bak derim www.bebek-cee.com

Mormenekse21

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mart 2020
28
19
Canım aynı sorun bende de var öyle bir gaz sancısı geliyor ki hastanelik oldum 2 sefer emzirdiğim için ilaç da kullanmak istemiyorum. Saf zeytinyağı iç mutlaka o çok iyi geliyor. Ama doktorum bana son çare enjektör yardımıyla makatından zeytinyağını gönder biraz dedi lavman yapar gibi onu da deneyebilirsin. Benim tek çare lavman kaldı ama onu da bağırsaklarda tembellik yaptığı için kimse tavsiye etmiyor.

• Beğen

Ondokuzdokuzondokuz

Çekirdek ailem Kocam ve Oğlum :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
571
2.513
Ben 6 ay oldu dogum yapali hala kabizlik var normal dogum yaptim bir cay var onu iciyorum anca cikiyorum o olmasa cok zor

• Beğen

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.744
10.667
Çok geçmiş olsun. Aşırı zorlanırsınız libalaks kullanabilirsiniz. Anusten uygulaniyo o yüzden süte karışmıyo. En azından tuvalet fobinizi yener. Çözüm olarak kesinlikle içtiğiniz su miktarını arttırın . Ben doğumdan sonra 4 litre su içmeme rağmen kabızlık yaşadım . 5 litre yapınca rahatladım. Vücudumuzdaki sıvının çoğu bebeğe sütle gidiyo. Ben oldum olası ekmek falan pek yemezdim ama 5 aydır ekmek falan yemiyorum ,bol su içiyorum, et vb katı gıda yediğimde kesinlikle onu parcalayabilecek erik suyu ya da komposto gibi şeyler içiyorum. Bol sıvı almaktan başka yol yok. Bagirsaklariniz rahatlayana kadar içtiğiniz miktarı arttırın. Evinizde 5-6 tane libalaks bulundurun eğer kabızlık varsa kullanırsınız.

• Beğen

tse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2015
1.366
1.265
Çok geçmiş olsun. Aşırı zorlanırsınız libalaks kullanabilirsiniz. Anusten uygulaniyo o yüzden süte karışmıyo. En azından tuvalet fobinizi yener. Çözüm olarak kesinlikle içtiğiniz su miktarını arttırın . Ben doğumdan sonra 4 litre su içmeme rağmen kabızlık yaşadım . 5 litre yapınca rahatladım. Vücudumuzdaki sıvının çoğu bebeğe sütle gidiyo. Ben oldum olası ekmek falan pek yemezdim ama 5 aydır ekmek falan yemiyorum ,bol su içiyorum, et vb katı gıda yediğimde kesinlikle onu parcalayabilecek erik suyu ya da komposto gibi şeyler içiyorum. Bol sıvı almaktan başka yol yok. Bagirsaklariniz rahatlayana kadar içtiğiniz miktarı arttırın. Evinizde 5-6 tane libalaks bulundurun eğer kabızlık varsa kullanırsınız.
Çok tsk ederim hala çekiyorum ilk başta zorlanınca şuan da geçmiyor. Afedersinzi bir tuvalete çıkmam sonrası 6_7 saat ağrı çekiyorum evet su miktarim az demek ben ondan da olabilir pskolojim bozuldu tuvalete gitmek istemez oldum insallah gece r deneyin onu

Yukarı Alt