Doğum sonrası kanama kaç gün sürdü?

zammbak

ZIRZIRCAN'ın anneciği
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
3.548
329
Merhaba arkadalar 34 gün önce doğum yaptım ama kanamam hala devam ediyor, bazen koyu bazen açık renkte oluyor.
Sadece tuv. kağıdı kullanıyorum yani çok değil ama yinede bu kadar uzun sürmesi rahatsız etti beni, doktora danışmalımıyım?

starlicya35

...
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2011
942
2
benim 40 gün sürdü.. bi kaç gün temiz kaldıktan sonra adet oldum. doktorum normal olduğunu söylemişti

zammbak

ZIRZIRCAN'ın anneciği
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
3.548
329
Aslında uzun sürmesinden ziyade bazen kıpkırmızı kan gelmesi ve adet ağrısı gibi ağrılar tedirgin ediiyor beni.
Bunlarda normalmi acaba

ayseebrutasdelen

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2012
39
0
canaım bende 30-32 gün kadar kanamam oldu ama ondan sonrada tam kesildi diyemem .40 güne kadarda ara ara çok azda olsa geldi.ama benim kızımda yarın 3 ayını dolduruyo ve ben ondan sonra hiç adet olmdım .bende bunuçok merak ediyorum hiç olan varmı böyle ya ,ve ben hiç adetle ilgili sorun yaşamadım geçmişimde ,korkuyorum bişey çıkacak diye

zammbak

ZIRZIRCAN'ın anneciği
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
3.548
329
Emziren anneler için 6 ay normal deniyor ama bi kontrole git istersen arkadaşım

umutluay

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2011
3.402
104
canaım bende 30-32 gün kadar kanamam oldu ama ondan sonrada tam kesildi diyemem .40 güne kadarda ara ara çok azda olsa geldi.ama benim kızımda yarın 3 ayını dolduruyo ve ben ondan sonra hiç adet olmdım .bende bunuçok merak ediyorum hiç olan varmı böyle ya ,ve ben hiç adetle ilgili sorun yaşamadım geçmişimde ,korkuyorum bişey çıkacak diye
Doğumdan sonra ilk adet kanaması ne zaman olur? - UZMANTV
cnm bu video yardımcı olabilir sana:KK34:

jasmin_88

yasemin;ömrüne aşık...
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
838
4
ya benimki 40 gün sürdü bir iki gün temiz kaldım bu sabah yine kıpkırmızık ve çok kanamam var acaba bu adetmi anlamadım ki bende haftasonu dra gitcem :44:

zammbak

ZIRZIRCAN'ın anneciği
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
3.548
329
Canım beni bilgilendirirsen sevinirim, normal değilse bende gideyim...

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
ÜZGÜN
Pro Üye
1 Nisan 2011
28.337
52.929
kiminin kanamasi 40 gunden fazla surer diyorlar. bunlar aralikli olabilirmis...tabii doktora gitmek gibi bir imkaniniz varsa gidip sormak en iyisi sanirim.

defneYosun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
118
1
ben önce sana normal doğum mu? diye sormak isterim.
ben sipinal doğum yaptım. yani sezeryan. rahmin toparlanması sırasında adet sancısı gibi ağrı ve sızılar oldu elbet. benim 15 gün sürdü. 2 çocuğumda da.
2.sinde kanamam bittikten 3 gün kadar sonra az kalsın dikişleri açıyormuşum. doktora gittim dikişler açıldı diye ama allaha şükür damar açılmıştır heralde dikişte problem yok dedi doktor yine de 10 gün kadar daha sızdı. hani adet bitimi az bi kanama olur ya öyle bişey devam etti.
emzirme sırasında adeti gelenler olurmuş diye duydum. ilkinde 7 aylıktı kızım ikincisinde de 4.5 aylık adetim geldiğinde ama herkeste bir olmuyor. 1 1.5 yıl görmeyenler de olurmuş.

Yukarı Alt