• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

doğum sonrası kaşıntı

yinuse

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2010
245
6
mrh bayanlar ben 3 ay önce spinal sezeryanla doğum yaptım doğumdan 1 hafta sonra vücudum kaşınmaya başladı sonra kabarmaya yanmaya başladı doktora gittim dermatografizm ürtiker taşhisi koydu yani cilt üzerine yazdığın çıkyo o tür ürtikermiş antihistamin ilaç verip geçiştiriyolar doktorlar tedavi edici bişi yok doğumgumdan sonra böyle bişiy başına gelen varmı sezeryanla alakası varmı acaba ilk defa başıma geliyo böyle bişi bebek emziriryorum sürekli ilaç kullanmam imkansız alerji ilacı almadanda durmam imkansız çok çaresi kaldım aranızda böyle bişi başına gelip kurtulan varmı paylaşırsanız sevinirim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-12-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

adesem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008
405
2
bendede olmuştu sezeryanla yapan birindede duymuştum sirke sürebilirsin bence kaşınan yere ilaçtan iyidir

aysegul3896

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2010
56
0
bende 11 ay önce sezeryanla doğum yaptım.aynı şekilde doğumdan sonra karın bölgemde çok kaşıntım oldu kendiliğinden geçti.daha sonra kollarımda ve bacaklarımda kırmızı kabartılar çıktı ve aşırı kaşınıyordu.bana da ürtiker teşhisi kondu hap ve krem verdiler..emzirmeye zararı olmadığını söyledi doktor ilaçları kullanınca geçti.

Yukarı Alt