Doğum sonrası regl düzeni

Nuhra2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
960
1.897
Merhaba hanımlar. 14 aylık bir oğlum var. Doğum öncesi reglim çok düzenliydi. Doğumdan 2.5 ay sonra adet gördüm ve yaklaşık 1 yıldır 2 defa birkaç günlüğüne reglim gecikti onun dışında pek saşmadı. Fakat bu ay 14 gün gecikti hala regl olmadım. Hamile de değilim test yaptım. Emziren annelerde olabilir diyor birçok kişi ama yine de size danışmak istedim. Normal midir yoksa kontrole gitmeli miyim?

Ceyda2000

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2020
1.841
1.498
Merhaba hanımlar. 14 aylık bir oğlum var. Doğum öncesi reglim çok düzenliydi. Doğumdan 2.5 ay sonra adet gördüm ve yaklaşık 1 yıldır 2 defa birkaç günlüğüne reglim gecikti onun dışında pek saşmadı. Fakat bu ay 14 gün gecikti hala regl olmadım. Hamile de değilim test yaptım. Emziren annelerde olabilir diyor birçok kişi ama yine de size danışmak istedim. Normal midir yoksa kontrole gitmeli miyim?
Bende de olmuştu ama 14 gün değil de 1 hafta en fazla on gün gecikiyordu biraz daha takip et durumu sonra bir görünürsün doktora

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-06-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 198 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin damağının sert ve kemikli kısmı tamamen oluşmuş ve beğinizin pankreası insülin salgılamaya başlamış olacaktır. Zaman zaman baş ağrısı, baş dönmesi ve hafif baygınlık hali hissedebilirsiniz. Eğer hafif sersemlik hali hissederseniz, ayaklarınızı başınızdan daha yüksek bir yere koyarak uzanabilirsiniz. İdrar kaçırma probleminiz varsa kegel egzersizleri idrar kaçırma probleminizi frenlemede yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın