Doğum sonrası yaşanan sağlık problemleri

karamelim

Guru
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2008
1.097
929
Kızlar doğum yapalı 4 ay oldu. Sezeryan yerim hala ara ara sızlıyor ve yanıyor yapıştırma yapıldı. Kontrole gittiğimde doktor dışardan ve içeriden hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.

Onun haricinde bel ve diz ağrısı yaşıyorum sanki 70 yaşında gibi ayağa kalktığımda tutuk oluyorum 2 dakika sonra falan açılıyorum. Fizik tedavi uzmanı hamlık nedeniyle olduğunu söyledi.

Saçlarım inanılmaz dökülüyor öbek öbek biraz demir eksikliğim varmış 1 hafta oldu ilaca başladım ama etkisini ne zaman gösterecek bilmiyorum.

Bu tarz sıkıntılarınız ne zaman geçti tecrübeliler. Korkuyorum hep bu şekilde sıkıntıların geçmemesinden.

Aylakkadin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
718
1.029
Kızlar doğum yapalı 4 ay oldu. Sezeryan yerim hala ara ara sızlıyor ve yanıyor yapıştırma yapıldı. Kontrole gittiğimde doktor dışardan ve içeriden hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi.

Onun haricinde bel ve diz ağrısı yaşıyorum sanki 70 yaşında gibi ayağa kalktığımda tutuk oluyorum 2 dakika sonra falan açılıyorum. Fizik tedavi uzmanı hamlık nedeniyle olduğunu söyledi.

Saçlarım inanılmaz dökülüyor öbek öbek biraz demir eksikliğim varmış 1 hafta oldu ilaca başladım ama etkisini ne zaman gösterecek bilmiyorum.

Bu tarz sıkıntılarınız ne zaman geçti tecrübeliler. Korkuyorum hep bu şekilde sıkıntıların geçmemesinden.
Kendinize iyi bakın. Hepsi geçecek insallah.
Karnım 1 yıl uyuşuktu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-11-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
1 Nisan 2011
29.241
55.001
Sezeryanim yok ama insan kendi doktorudur, agrin varsa vardir.. bi kac doktora daha git.. sac dokulmesi normal zamanla geciyor

trustno_1

Tarot bakmıyorum.
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2014
2.064
4.376
Epidural normal doğum yaptım. 6ay bel ağrısı çektim. Hala daha ara ara şiddetlenir. Saç dökülmesi emzirme sürecinde normal karşılanıyor. Sekizinci aydayız biraz daha azaldı.

Pamukannesi83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
6.598
19.348
Benimde saçlarım döküldü. Heleki ikinci cocuktan sonra o kadar cok döküldü ki kısa kestirdim tekrar düzgün uzasın diye. Orda yapabileceğiniz birşey yok. Demir eksikliği ile alakalı değil cünkü. Hamilelik süresinde düşmeyen saçlar hepsi birden oyle gidiyor dogumdan sonra. Sonra ama tekrar çıkıyor saçlar. Bel ağrılarım yerinden oynamış bir omurga sebeb oluyordu. Bende osteopata gidip orda tedavi oldum. Bir seansdan sonra geçti. Sezeryan hakkında maalesef bir bilgim yok. Cok gecmis olsun. Sağlıkla büyütün bebeginizi

sujeee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2011
549
791
Sezeryan konusunda bilgim yok ancak saç dökülmesi olağan bir şey. Bir problem degil yani hamilelikte dökülmesi baskilanan saçlar doğumdan sonra üç ay civarı dökülmeye başlıyor. Hepsi birden döküldüğü için yoğun saç dokulmesi yasiyormussun gibi geliyor ama değil endiselenme.

Diğer konuda bence annelerin çocuktan sonra kendini ihmal etmesiyle alakalı. Evet zar zor yetisiyorsun hayata ama yine de kendine vakit ayirman gerek sağlıklı, mutlu bir anne olmak için. Beslenmeni ihmal etme ve mutlaka basit de olsa her gün Spor yap. Yarım saatlik bir yürüyüş, biraz esneme hareketleri düzenli yaptığın takdirde kendini çok iyi hissetmeni sağlar. Aman zaten çok yoruluyorum diyip sporu ihmal edersen ilerleyen aylarda büyük sorunlar yasaman muhtemel. Çünkü bebek ağırlaşıyor, dişiydi atağıydi filan zaman zaman huysuz ve kucakci olabiliyor. Zaten emzirme de annenin direncini iyice düşürdüğü için belin dizin filan dayanmayabilir.

Voiice

Oğluma kardeş geliyor
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2015
879
1.156
Bu yaşadıkların normal bir süreç 1 yıla anca kendini toparlıyorsun maalesef benimde öyle oldu . Olacak :)

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
22.230
11.889
Kendini fazla kolluyamamışsın Hamileyken vitamin takviyesi almadın mı, birde benim bildiğin lohusayken asla bedenini üşütmeyeceksin, benim bir kolum lohusayken yorganın dışında kalmış halen yağmur yağmaya yakın sızlar yıllar geçti bu sızı geçmedi,kolumu sıcak tutmalıydım üşütmüşüm, yazında terlemelere dikkatli olacaksın aman klimaya dikkat, romatizma da üşütmeyle alakalı ömür boyu kalıcı ilaçlarda çok ağır ve kilo yapma etkisi var, geçmiş olsun

honey bunch

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
12.509
20.189
İşte o yüzden dogum yaptıktan sonra ilacları gıda takviyelerini kullanmaya devam edin diyorlar
Allah sifa versin

Yukarı Alt