Doğum sonrası zayıflama

MAZI TAS

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Doğum sonrası kilolarınızdan nasıl kurtuldunuz hanımlar. Emzirirken bir yandan da kilo vermeyi desteklemek için tavsiyeleriniz nelerdir?

Arzu_12

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
36
Doğum sonrası kilolarınızdan nasıl kurtuldunuz hanımlar. Emzirirken bir yandan da kilo vermeyi desteklemek için tavsiyeleriniz nelerdir?
Bende de aynı dert var siz kaç kilo aldınız benimde şuan 15 kilo fazlam var malesefff 4aylik kızım emziriyirum ama gitmiyor kilolar 😔😔😔😔

MAZI TAS

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Benim oglum da dort aylık. 10 kilo fazlam var benim de. Nasıl gidecekler bilmiyorum 😢😢

Arzu_12

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
36
Benim oglum da dort aylık. 10 kilo fazlam var benim de. Nasıl gidecekler bilmiyorum 😢😢
Allah yardımcımız olsun benimde 4 aylık kızım benimde 15 kilo fazlam var ama benim doktorum bu kiloları bir kaç ayda almasin 9 ayda aldin en azından 9 ay vücuduna zaman ver dedi inşallah veririz😊

dgdln

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.377
Ben henüz hamileyim doğum yapmadım hamileligimde de her canımın istediğini yemiyorum doğumdan sonra da sütüm olsun diye her şeyi yemeyi düşünmüyorum . Emzirmenin kilo verdirdigini okuyorum hep yine de sanırım desteklemek gerekiyor ve bebekle haklı olarak zorlanmaniz normal. İlk bi kaç ay içinde hemen eski halinize dönmeyi beklememek gerek. Bebeğiniz de biraz toparlaninca bebek arabasıyla yürüyüşler yapabilirsiniz ya da eşinizi de alın o Bebek Arabasını kullansın siz biraz daha tempolu yürüyün. Temponuzu gün gün değil hafta hafta arttirin.tabiki en son aşama koşu yarım saatlik koşu yaklaşık 6-7 km tekabül ediyor bir süre sonra alışkanlık yapıyor zaten . Fazla kiloları verdikten sonra da devam edebilirsiniz ama agirliginiz plates ve yoga gibi kaslarınızı güçlendiren vücuda esneklik vererek şekillendiren sıkılaştıran sporlar olmalı. Plates ve yogayı evde meleginizle birlikte de yapabilirsiniz .
İnşallah doğumdan sonra tüm bunları yapabilecek iradeye hala sahip olabilirim 😍. sağlıkla sıhhatle büyütün meleğinizi 🙏🏻

Yukarı Alt