Doğum Tercihiniz

DOĞUM TERCİHİNİZ

• Ankete Katılan
    146

kenyaa

annesinin kuzusuuuu
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
suda doğum hakkında çok fazla bilgim yok ama tecrübe sahibi olanlar hepsinden daha iyi diyor
ileride bir gün doğum yapacağım zaman bu alternatifi de değerlendirmek isterim
suda dogumu hiç onermiyor uzmanlar suyun içerisinde dogum yapan anne adaylarının rahimlerinde genelde iltihabi durumlar meydana geliyor ve gecmeside cok zor oluyormus o an acıyı cok aza indirdigi dogruymus ama yinede siz bilirsiniz arastırmanızı öneririm

kenyaa

annesinin kuzusuuuu
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Allah izin verirse bende normal dogum yaparım inş. acı cekecegimiz bir dogru ama saglıklısı bu olacaksa vucudumuzda buna elverişli ise ben normal dogum taraftarıyım 4 gün diş agrısından ne yemek yiyebildim ne uyuyabildim nede hamileyim diye agrı kesici alabildim kafamı resmen duvarlara vurdum dogumla kıyaslamak belki yanlıs ama dogum agrısı en azından 4 gün sürmüyor en fazlası 12 saat ki oda 12 saat boyunca agrılı degil inş. normal dogumu en az agrı ve acı ile atlatırız Allah yardımcımız olsun

sekercik

oğlumun kardeşi gel gel:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
25
ben 20.haftamdayım normal düşünüyorum henüz drla konuşmadık ama drun fikrini çok önemsiyorum şu ana kadar her şey normal gidiyor.
normal doğumdan sadece sancılar nedeniyle çekinmek doğru değil diye düşünüyorum anne her sancı hissettiğinde bebeğin ciğerleri açılıp nefes almayı öğreniyormuş böylece doğduğu zaman daha rahat alışıyormuş hava almaya. her sancı bebeğin sağlığı için.
doğumdan korkuyorum çünkü bu ilk doğumum, ama şekli ne olursa olsun korkuyorum. her kadın doğumu farklı yaşar etrafımdaki herkes farklı şeyler söylüyor onları önemsemiyorum doğal olanı yapmayı isterim ama dr. ne derse öyle olacak.
Allah herkesin yardımcısı olsun

Yukarı Alt