• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

doğumda oluşan sefal hematom (bebeğin kafasında şişlik) kendiliğinden geçer mi?

inciragaci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2010
106
2
Merhaba. 6 ay önce normal doğum yaptım ve doğum sırasında zorlanmaya bağlı bebeğimin başında bir şişlik oluştu. Sefal hematom yani cilt altına kanama olduğu ve 2-3 ay içinde kendiliğinden düzeleceği söylendi. Ama 6 ay geçti ve şişlik küçülmesine rağmen tamamen kaybolmadı. Beyin cerrahisi uzmanı artık kemikleşmeye başladığını ve kalacağını söyledi. İstersek cerrahi müdahaleyle temizleyebilirmiş. Bebeğinde böyle bir sorun olan varsa paylaşabilir mi? Cerrahi müdahale fikri beni korkutuyor ama kalıcı olursa ileride pişman olurum diye de tedirgin oluyorum.

Bayanefe09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2017
277
283
O dediginiz tam olarak nedir bilmiyorum .. Dogumum zor olduğu i cin oğlumun kafasının üstünde bir kafa daha var gibiydi yani upuzun bi kafa.. İlk gördüm sakatlık var sandım korktum geçer dedi geçti çok şükür. Gözünün kanıda bi iki ay da anca geçti.. Bence fark li bi iki doktora daha gidin

ilknur0658

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2014
27
3
Canım öncelikle geçmiş olsun bizimde aynısı oldu başta yumuşaktı şimdi sertleşti malesef tomografi çekilip ona göre müdahele edilicek dediğin gibi küçülüyo ama kaybolmuyo malesef geçmiş olsun ihmal etme eğer doktor sonuçlara bakıp alalım derse aldırıcaz mecbur

Yukarı Alt