• Korona Virus├╝nden korunman─▒n 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla s─▒k s─▒k y─▒kay─▒n!
    2- Dirse─činizin i├ž taraf─▒na ├Âks├╝r├╝n!
    3- Y├╝z├╝n├╝ze dokunmay─▒n!
    4- Di─čer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsan─▒z evde kal─▒n! 184 aray─▒n!
    5.b- Zorunlu bir durum olmad─▒k├ža evden ├ž─▒kmay─▒n!

doktor beni deli etti­čśĽ

yaren060716

─▒spartaÔŁĄ
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Nisan 2019
312
139
k─▒zlar merhabalar ya bug├╝n o kadar sinir bozucu bir g├╝n ya┼čad─▒m ki bende genital si─čil ├ž─▒km─▒┼čt─▒ ge├žen sene 3 tane ve dondurtmu┼čtum hi├žbir test felan yapmadan yine ├ž─▒k─▒yor ve stresliyim haliyle . bug├╝nde ramdevumdu dedim gideyim g├╝zelce muayene olay─▒m kad─▒n do─čuma gittim doktora anlatt─▒m biz hov testi genital sigil u─čra┼čm─▒yoruz saglik ocagina gidin siz dedi ay bi sinir oldum cihazlar─▒ felan var da m─▒ yapmad─▒ u─črasmak m─▒ istemedi anlamad─▒m adam resmen beni saglik ocagina y├Ânlendirdi neyse bari bi smear testi yap─▒n dedim demeseydim burnumdan geldi o test ├žok a─črd─▒ ├Âyle b├Âyle de─č─▒l yada ilk kez yaptrdim o yuzden mibilmiyorum ama simdi ne yapmam gerekiyo ciddi ciddi saglik ocaklarinda hpv testivar mi ne yapmaliyim bu si─čillerle k─▒zlaryardimci olur musun baska b├Âl├╝me mi gitmeliyim yard─▒m l├╝tfen ­čśÉ­čśÉ­čśÉ

florence_N

Mrrro ├╝ye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 A─čustos 2016
5.918
9.593
30 ya┼č ve ├╝st├╝ kad─▒nlara yap─▒l─▒yor aile sa─čl─▒─č─▒ merkezlerinde. Ya┼č─▒n─▒z tutuyorsa hemsireden randevu isteyin.

Sengibi01

ÔÖą´ŞĆ
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 A─čustos 2019
289
328
Smear testi ├žok ac─▒mamas─▒ laz─▒m asl─▒nda, ben hissetmemi┼čtim bile. Yada el hafifli─či yada cihaz farkl─▒l─▒─č─▒ sebebiyle mi acaba bilemedim ­čÖä

Gebelikaski

G├╝nler ge├žiyor..
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Mart 2019
1.959
2.443
Benimde smear ├žok ac─▒m┼čti ve cok rahatsz oldum kendimi kastim hep. Ama kimse inanmadi acimaz dediler. Hayvan gbi yapiyo devlet doktorlari

yaren060716

─▒spartaÔŁĄ
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Nisan 2019
312
139
Benimde smear ├žok ac─▒m┼čti ve cok rahatsz oldum kendimi kastim hep. Ama kimse inanmadi acimaz dediler. Hayvan gbi yapiyo devlet doktorlari
kesinlikle can─▒m o kadarac─▒d─▒ k─▒ g├Âz├╝mden ya┼č geldi herkeste ac─▒maz demisti halbuki ama ├Âgrendim art─▒k biliyorum ki ac─▒yor­čśĽ

yaren060716

─▒spartaÔŁĄ
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Nisan 2019
312
139
Smear testi ├žok ac─▒mamas─▒ laz─▒m asl─▒nda, ben hissetmemi┼čtim bile. Yada el hafifli─či yada cihaz farkl─▒l─▒─č─▒ sebebiyle mi acaba bilemedim ­čÖä
hi├ž sorma can─▒m ├Âyle b├Âyle ac─▒mad─▒ bag─▒rd─▒m yani bidaha da Allah yasatmas─▒n napiyim ­čśĽ

florence_N

Mrrro ├╝ye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 A─čustos 2016
5.918
9.593
30 ya┼č alt─▒ yap─▒lm─▒yor. Doktor neden ├Âyle demi┼č anlamad─▒m. Sa├žmalam─▒┼č.. Sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒na ba─čl─▒ sa─čl─▒kl─▒ ya┼čam merkezleri var. Oraya bir sorun ya da kad─▒n ve do─čum hastanesine gidin.

florence_N

Mrrro ├╝ye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 A─čustos 2016
5.918
9.593
HPV + olan kad─▒nlar─▒ jinekolojik onkolojiye sev ediyoruz. Hpvye kad─▒n do─čum doktoru bakmayacak da kim bakacak acaba.. Alas─▒ gelmemi┼č herhalde.

Degisken0

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Haziran 2012
695
487
Bana smear yap─▒lmas─▒n─▒ dr kendi teklif etti..Devlet hastanesiydi ve ben 28 ya┼č─▒ndayd─▒m . Hi├žde ac─▒mad─▒. Ama ben alttan muaynelerde kendimi hi├ž kasmam . Belki hem ondan hemde dr un iyi olmas─▒ndan hi├ž ac─▒mad─▒..

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 27-07-2020

Hamileli─čimin 33. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 52 g├╝n kald─▒.

Bu g├╝nlede bebe─činiz ba┼čparma─č─▒n─▒ emerek, emme egzersizi yap─▒yor. Kendinizi ├žok yorgun hissetseniz bile, uyumakta g├╝├žl├╝k ├žekiyorsunuz. Bunu sebebi s─▒rt a─čr─▒lar─▒, bebe─čin hareketleri, s─▒cak hissetmek, ba┼č a─čr─▒lar─▒, bacak kramplar─▒ ve rahat posizyon bulamamakt─▒r. Unutmay─▒n, yatt─▒─č─▒n─▒z zaman sol taraf─▒n─▒za d├Ânerek uzan─▒n. Bu sizin ve bebe─čin kan dola┼č─▒m─▒n─▒ rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yard─▒mc─▒ olacakt─▒r. Art─▒k bebe─činizin b├Âbrekleri tam olarak geli┼čmi┼čtir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 2000 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 43.7 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Yukar─▒ Alt