Dökülen Saclarin Sebebi Kansizlikta Olabilir !!!

young

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eylül 2006
Mesajlar
170
Emoji Skoru
1
Yaş
34
SAÇ DÖKÜLMESİSaç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Bunlar içerisinde genetik etkenler başroldedir. Ayrıca kansızlıktan, stresten ve mevsimsel nedenlerden dolayı da saçlar dökülebilmektedir.

Saçların günde 70-80 tel dökülmesi normaldir. Daha fazla olan dökülmeler saçlarda açılmalara yol açmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

Çay, kahve, sigara, kola ve alkol fazla kullanılıyorsa azaltılmalıdır. Bu tip alışkanlıklar hem kansızlık yapmakta hem de içeriğindeki kafein ve nikotinden dolayı sinir sistemini bozmaktadır.

Saç yıkarken içeriği ne olursa olsun kesinlikle sabun kullanılmamalıdır. Defneli, zeytinyağlı gibi sabunlar vücut için faydalıdır fakat saç için zararlıdır. Sabun yapımında kullanılan çok sert temizleyici maddeler saçlara zarar vermektedir. Fakat piyasada aksine “ saçlara iyi geliyor” diye satılmaktadır.

DİKKAT!!
Halk arasında susam yağı, badem yağı, zeytinyağı gibi yağların saç dökülmesine iyi geldiği söylenir. Hal bu ki bu yağlar dökülme sorununa iyi gelmez. Aksine saç diplerini aşırı yağlandırır, hava almasını engeller.

Bu yağlar dökülme sorunu olmayan cansız saç tellerini besler parlatır. Bu şekilde dökülme olmayan saçlara faydalıdır.


Saç dökülmeleri için oluşturduğum saf bitki özlerinden oluşan bir formülümüz var. Bu bitki özleri karışımı 45 gün düzenli kullanımda çok iyi netice veriyor. Tamamen kel olmuş bir yerden saç çıkarmıyor fakat cansız saç tellerini hatta sarı tüyleri bile normal saç teli haline getiriyor. Dolayısıyla saçlarda bir gürleşme meydana geliyor.

Bu bitki özleri karışımı her gün veya günaşırı saç diplerine früksiyon yaparak sürülüyor.

Bu karışım uygulanan bölgede kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerinin daha iyi beslenmesini sağlıyor, yağlanma varsa gideriyor.

Ayrıca günde 1 tatlı kaşığı saf arı poleni tüketilmesini de öneriyoruz. Polenin içerisindeki birçok vitamin, mineral ve aminoasit kan yoluyla saç dökülmesine faydalı oluyor. Kanda saç dökülmesine sebep olabilecek bir eksiklik varsa onu giderir.

Neler kullanılacak?:

1- Saf Arı poleni ………..…....200 gr (15 ytl)

2- Bitkisel Saç toniği ………..50 cc lik 3 şişe ve cam damlalık (60 ytl)Nasıl Kullanılıyor?

Saf arı poleni günde 1 tatlı kaşığı yenecek veya su ile içilecek.Bitkisel saç toniği %100 saf ve özel bitki özlerinden üretilmektedir. Alkol veya herhangi bir kimyasal madde içermez.Her gün veya gün aşırı dökülme olan bölgeye birkaç damla damlatılarak parmak uçları ile masaj yapılarak sürülüyor.

Tavsiye ettiğimiz kullanma şekli, akşam sürüp sabah uyanınca saçların yıkanmasıdır.

İlk 15 günde saç dökülmesi durmakta ve cansız teller kuvvetlenmeye başlamaktadır.Bu ürünler 45 gün kadar yeterlidir. Fiyatı 75 Ytl dir.

Bu seti Ataşehir/İSTANBUL'daki merkezimizden Temin edebilirsiniz.
Merkezimize gelemeyenler için;
Vereceğimiz bir hesap numarasına parayı yatırdıktan sonra en geç 1 gün içerisinde Aras Kargo'yla elinize ulaştırmamız mümkündür.

''Veya APS ile 2 gün içersinde adresinize gönderilmektedir.
Postacı paketi kapınıza getirdiğinde ödemenizi yapıp
ürünümüzü teslim alabilirsiniz.''


Bu şekilde hergün Türkiye’ nin çeşitli bölgelerine paketler göndermekteyiz.

Bu ürün çok yoğun bir ilgi gören bir ürünümüzdür.

Şimdiye kadar kullandığınız bütün ürünlerden farklıdır. Formülü sadece firmamıza aittir.SAÇ BAKIM YAĞI


Diğer ürünümüz ise dökülme sorunu olmayan fakat yıpranmış, kırılan, ince telli saçlar için ürettiğimiz SAÇ BAKIM YAĞI dır.

Bu saç tipine özellikle bayanlarda rastlanmaktadır. Çok sık fön çekilmesi, boyanması ve boyanma esnasında saç telinin çeşitli kimyasal maddelerle temas etmesi sonucu bu tip sorunlar ortaya çıkmaktadır.Bahsettiğimiz HERBALİUM SAÇ BAKIM YAĞI haftada 3 defa saç tellerine sürülerek kullanılmaktadır. Saç diplerine sürmenize gerek yoktur.

İlk kullanımdan itibaren saçlarınızdaki parlaklığı, dolgunluğu göreceksiniz.

Bu ürün özellikle kuaförler tarafından çok beğenilmekte ve sipariş edilmektedir.

GARANTİLİ bir ürünümüzdür. 1 hafta içerisinde memnun kalmadığınız taktirde paranız sorgusuz sualsiz iade edilecektir.200 ml’ lik ambalajdaki bu ürünün fiyatı 20 ytl dir.
 

butterfly

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Nisan 2007
Mesajlar
6.245
Emoji Skoru
6
dökülen saclara yag sürülmemesini duymustum. tskler...
 

sxuxrmeli_kxixz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
3 Ekim 2007
Mesajlar
200
Emoji Skoru
3
KIŞIN SAÇ DÖKÜLMESİ FAZLALAŞIRSaç dökülmesi sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Dış görüntünün önemli bir bölümünü oluşturan saçlardaki problemler hem fiziksel, hem psikolojik olarak rahatsızlık verir. Saç dökülmesi saçlı derinin tümüne yayılabilir veya bir kaç alanda lokalize olabilir; bu kalıcı tahribat veya geçici dönemsel dökülmeler şeklinde de gelişebilir. Toplumda en sık karşılaşılan iki ayrı tip saç dökülmesinin üzerinde durmak gerekiyor.
Androjenik alopesi(erkek tipi saç dökülmesi)
Saçlı derinin belirli bölümlerinde simetrik gelişen, erkeklerde sıkça rastlanan bir saç kaybı şekli. Saç dökülmesi şakaklardan başlayıp, tepeye doğru ilerler. Saç sayısında azalma, incelme, kısalma göze çarpar. Kadınlarda ise genelde saçların cılızlaşması,seyrelmesi şeklinde bulgu verir. Erkeklerin %70 inde rastladığımız bu dökülme kadınların %10 unda karşımıza çıkmaktadır. Genellikle 20 lı uaşların sonunda başlar, dökülmenin hızı bireysel olarak değişik hızlarda ilerler ve bazen çevre faktörlerinınde etkisiyle değişebilir. Bu tip dökülmeler şiddetli vakalarda tüm tepenin açılmasına kadar ilerleyebilir ve kişinin psikolojik sorunlarının da gelişmesine nedenolabilir.
Saçlarincelir
Etkilenen bölgelerde saçlar inceleşir ve seyrekleşir. Oluşumunda erkeklik hormonu olan testtesteronun cilde temasında oluşan dehidrotestesteronun kıl köklerini inceltici etkisi vardır.
Uzun süreli tedavi gerekebilir
Tedavisi ve takibinde hastaların uzun süreli izlenmeleri ile olumlu sonuçlar alınabiliyor. Özellikle minoxidil içeren saç spreyleri veya finasterid içeren tabletler olumlu sonuçlar oluşturuyor. İlaçlar düzgün olarak kullanıldığında ve destekleyici tedavi ile zenginleştirildiğinde, etkinlik artabiliyor ve saç dökülmesi durabiliyor. Etkinliği uzun süre ve dikkatli kullanımla görülüyor.
Semptomatik (dönemsel) dökülmeler
Kadın ve erkeklerde eş sıklıkta rastlanan saç dökülme şikayeti. Tek bir hastalık olmayıp bir takım diğer hastalıklarla beraber saç köklerininritmik siklüsünün bozulması sonucu gelişebiliyor. Doğum yapan kadınlarda , tiroit bezinin çalışma bozukluklarında ciddi sistemik hastalıklar (zatüre, kan kaybı, böbrek hastalıkları. . . . . ), büyük üzüntüler ve korkulardan sonra bunu izleyen 5-6 ay içinde döklmeler olabilir, bu tarz dökülmeler 3-5 ay kadar sürebilir. Saç kayıplarının diğe bir sık nedenide vitamin ve mineral eksiklikleri olup bunları diyetle yeterli alınmaması veya kaybın çok olması, vejeteryanlık, emilim bozuklukları saç dökülmelerini hızlandırıyor. Bütün bu nedenlerin tesbiti için, muayene tetikten sonra gerekli tahliller yaptırmalısınız. Hastadaki dökülme nedeni saptandıktan sonra sebebe yönelik takviyeler ve destekleyici önerilerle saçlar tekrar kazanılıyor.
Sonbaharda saç dökülmesi normal
Sonbaharda saçlarda görülen günde 100- 150 tel dökülme normaldir. Bu dönemde iyi beslenemiyoruz. Sebze ve meyvenin azalmasından dolayı yeterince vitamin alamıyoruz. Sonbaharda dökülen saçların yerine, kış aylarında vücut soğuğa adapte olduğu için yenileri çıkmaya başlayacaktır. Çıkan yeni saçlar da ilkbaharda canlanarak, belirgin hale gelecektir. Eğer kış geldiğinde saç hâlâ çok fazla dökülüyorsa o zaman bir cildiye doktoruna gitmekte fayda vardır. Bu durumda da kişilere besleyici ve vitaminli şampuanlar öneriliyor. Sonbahar aylarında da havaların soğumaya başlamasıyla birlikte saç soğanı da daralır ve büzüşür. Saç soğanı eski ölçüsüne göre daha küçük olunca içindeki saçı besleyen damarlar da küçülür. Bu nedenle saç daha az beslenmiş olur. Bir süre sonra bu beslenme yeterli gelmeyince de saç dökülmeye başlar. Saçın kısa ya da uzun olması fark etmez. Ama bazı kişilerde dökülme daha az olabileceği için fark etmeyebilirler. Özellikle şişman yani yağlı kişiler bu durumdan daha az etkilenir. Vücut soğuğa alışıncaya kadar dökülme olur. Özellikle kış aylarında saçı soğuktan korumak gerekir, bu yüzden ıslak saçla dışarı çıkılmamalıdır.Kadınlar, yüzlerinde beliren ilk ince çizgilere; estetik yerine çok basit ve doğal birtakım yöntemlerle müdahale edebilirler.
 
Yukarı Alt