Dolmalarının üzerine domates kapatmak

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
22
Dolmaların üzerine domates kapattığımız zaman içi pişmiyor ve kuru kalıyor, bunu önlemenin yolu nedir?
Çok seviyorum aslında görüntüsünü ama malesef kuru oluyor.

mavi_ay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
canım ben dolmalarımın üzerine sürekli domates koyarım ve hiç çiğ kalmaz

sana tavsiyem içlerini doldurmadan önce bıçak yardımıyla alt kısımlarına bir kaç yere delik aç küçük kesikler aç ki içleri daha iyi pişsin ben hep böyle yaparım canımm

ozlemoztepe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Dolmaların üzerine domates kapattığımız zaman içi pişmiyor ve kuru kalıyor, bunu önlemenin yolu nedir?
Çok seviyorum aslında görüntüsünü ama malesef kuru oluyor.
walla şeker benimki çok guzel pişiyor acaba sen dolmalı kiçimi fazla koyuyorsun veya domatesimi çok büyük koyuyorsun pişme payı yani pirinçlere kabarma payı vermen lazım yoksa taş gibi olur dolman

kurmis

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
30
üstten azıcık boş bırakırsan ve pişmesi için susyunu eklerken dolmaların içine de kaynar sudan ilave edersen müthiş pişiyor...

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
22
üstten azıcık boş bırakırsan ve pişmesi için susyunu eklerken dolmaların içine de kaynar sudan ilave edersen müthiş pişiyor...
Dolmanın üzerinde domates varken mi sıcak suyu gezdiriyoruz?

Dolmalarda boşluk payı bırakıyorum ama domatesi etli ve büyük kesiyorum herhalde ondan hava almıyor ve pişmiyor.

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
164
domatesi kalın kesmenden kaynaklanıyordur pişmemesi bencede..
benimkiler gayet de güzel pişiyor..hemde domates kokusu misler gibi üzerine siniyor dolmanın..cokacimcoook

XIXC/@/

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
ben içinin harcını çiğden koymuyorum biraz kavuruyorum daha sonra dolduruyorum dolmaları domateslede kapatıyorum hiç pişmeme sorunu yaşamadım gayet lezzetli oluyor sositososito

Yukarı Alt