Ducray Ürünlerini Kullananlar

Mayuhdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
755
135
kızlar bugün dra gittim ducray bitti 3 ay kullandım hala dökülme devam ediyor eskisi gibi değil ama dökülüyor plantur 39 şampuan tonik kullanıyordum onlarda bitti neyse .......... dra gitim dr yine kanıma falan baktı herşey düzene girmiş ferritin normal dedi eee tamam herşey normal hala nie dökülühyor dedim o kadardök normal dedi sonra bana panplus caps yazdı bide advance haır loss şampuan ve ampül yaaaa var ya sinir oluyorum madem normal nie bunları yazıyosun ecz gittim sordum 230 tl bu ne yaa valla saçıma para vermekten bıktım yaa resmen insanı soyuyolar bende almadım kızlar napim devam edim mi bilemedim bide dr diyor ki nisan mayıs saç dökülme mevsimi gelio dikkat et gerçekten çoooooooooook sinir oluyorum verdiğim paraya mı yanayım neye yanayım bilemedim madem normal nie veriyosun :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

Açıkcası benim doktorlara güvenim kalmadı ilaç yazarken bunu yazıyorum ama etki etmez sana kullan sonra gel mezoterapi yapalım diyeni bile gördüm. Ducray,vichy vb. markaları önerirken birde reçeteye kaşe basmalarından amaçları anlaşılıyor. Tabi mesleğini hakkıyla yapanlar da vardır. Ama ben daha öyle bir doktorla karşılaşmadım ve saçlarımın büyük kısmını doktorların deneme-yanılma yöntemleri yüzünden kaybettim.:KK43: Bence farklı bir doktorla tedavinize devam edin.

H_SUDE_H

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2008
118
5
33
Açıkcası benim doktorlara güvenim kalmadı ilaç yazarken bunu yazıyorum ama etki etmez sana kullan sonra gel mezoterapi yapalım diyeni bile gördüm. Ducray,vichy vb. markaları önerirken birde reçeteye kaşe basmalarından amaçları anlaşılıyor. Tabi mesleğini hakkıyla yapanlar da vardır. Ama ben daha öyle bir doktorla karşılaşmadım ve saçlarımın büyük kısmını doktorların deneme-yanılma yöntemleri yüzünden kaybettim.:KK43: Bence farklı bir doktorla tedavinize devam edin.

ayyyyyyyy amaçları ne ki tatlım valla bilmiyorum:KK43::KK43::KK43: ducray dökülmemi azalttı tüy gibi olan saçlar kalınlaştı acaba devam etsem mi yan etkisi olur mu 3 ay kullandım sen ne kullanıyosun canım saç tedavin için bide şu 3 ampul var ya evigen falan olan onu denedin mi güzel yorumlar var bi daha dra gitmeyi düşünmüyorum gerçekten paramızla rezil oluyoruz muayene ücreti tahlil ücreti bide asık surat bedava yapıyolar sanki:KK47::KK47::KK47:

Mayuhdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
755
135
ayyyyyyyy amaçları ne ki tatlım valla bilmiyorum:KK43::KK43::KK43: ducray dökülmemi azalttı tüy gibi olan saçlar kalınlaştı acaba devam etsem mi yan etkisi olur mu 3 ay kullandım sen ne kullanıyosun canım saç tedavin için bide şu 3 ampul var ya evigen falan olan onu denedin mi güzel yorumlar var bi daha dra gitmeyi düşünmüyorum gerçekten paramızla rezil oluyoruz muayene ücreti tahlil ücreti bide asık surat bedava yapıyolar sanki:KK47::KK47::KK47:

Ducray ancaps kapsül:5. Ay (günde 2 tane)
Ducray neoptide serum:1 ay oldu (her akşam 12 fıs)
Solgar: Gentle İron(günde 1 tane)
Ducray anaphase şampuan: Haftada 3 kez
Klorane Nourishing and smoothing shampoo: Haftada 2 kez

Kullandığım ilaçlar bunlar canım Ducray kapsül tedavisini altı aya tamamlayabilrsin genellikle saç tedavisi 6-8 ay oluyor zaten. 3 aylık bir tedavi için güzel sonuçlar almışın umarım devamı gelir. Ampülleri bir dönem kullandım yağ karışımlarıyla birlikte ama saçlarım oldukça yağlı olduğu için daha fazla dökülmesine neden oldu. Saçların çok yağlıysa önermem açıkcası.

Son düzenleme:

H_SUDE_H

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2008
118
5
33

Ducray ancaps kapsül:5. Ay (günde 2 tane)
Ducray neoptide serum:1 ay oldu (her akşam 12 fıs)
Solgar: Gentle İron(günde 1 tane)
Ducray anaphase şampuan: Haftada 3 kez
Klorane Nourishing and smoothing shampoo: Haftada 2 kez

Kullandığım ilaçlar bunlar canım Ducray kapsül tedavisini altı aya tamamlayabilrsin genellikle saç tedavisi 6-8 ay oluyor zaten. 3 aylık bir tedavi için güzel sonuçlar almışın umarım devamı gelir. Ampülleri bir dönem kullandım yağ karışımlarıyla birlikte ama saçlarım oldukça yağlı olduğu için daha fazla dökülmesine neden oldu. Saçların çok yağlıysa önermem açıkcası.

ampullere yağ kullanmadan sürsek saçlara işe yaramaz mı acaba ............ canım benim bu tedavilerin hepsini uyguluyorsun ama sonuç alamıyor musun sen de ducrayı 5 aydır kullanmışsın saçlarında etkisini görmedin mi :2::2:

Mayuhdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
755
135
ampullere yağ kullanmadan sürsek saçlara işe yaramaz mı acaba ............ canım benim bu tedavilerin hepsini uyguluyorsun ama sonuç alamıyor musun sen de ducrayı 5 aydır kullanmışsın saçlarında etkisini görmedin mi :2::2:

Dönem dönem saç dökülmem durdu yeni saç oluşumuda olmuştu. Ama saç analizi yaptırmıştım saç köklerin kapalı diyerek ducrayın losyon ve şampuanlarını kullandım 1 ay ilaçlar dökülmeyi artırdı ve yoğun saç kaybı yaşadım. Genellikle yağlar ile kullanıyor diğer yöntem konusunda açıkcası bir fikrim yok. Kesinlikle tedavi yöntemi araştırmadan önce saç dökülmesinin kaynağını bulmalısın.Yoksa gereksiz bir çok yöntemi deneyerek daha fazla saç kaybı yaşıyorsun.

pembebileklik

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2013
35
3
Arkadaşlar benim bir dönem çok saçım döküldü ve aşırı seyreldi. Kimsenin enseden dökülmez benim enseden bile döküldü genel dökülme yaşıyorum yan,. Zaten seyrek ama kalın telliydi saçlarım şimdi iyice azaldı. Yaptığım onlarca şeyden sonra şuaralar azaldı duşta 70-80 gün içinde de 30 tek falan dökülüyor ancak sorunum bebek tüylerim, yeni çıkanlar yani..

Yeni bir sürü saçım çıkıyordu, sanki gün geçtikçe azalıyor, saça karışmasına da imkan yok daha çok erken ve böyle az önce yastığa baktım minik saçlar var üstünde.. ----- şu uzunluktan --------------------- şu uzunluğa kadar incecik saçlarım dkülüyor. Ducray kullansam işe yarar mı sizce? hepiniz dökülmeyi durdurmasa da saç çıkartmada etkili demişsiniz.

Ducray, procapil, xpecia arasında kararsız kaldım eczaneler doktorlar hangisi ile anlaşmalıysa onları öneriyor, içerikleri de farklı karar veremiyorum. Dökülme mevsimi yaklaşıyor yeni saç çıkışı olmazsa zaten kafa derim seyreldi iyice açılır :'(

Mayuhdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
755
135
Arkadaşlar benim bir dönem çok saçım döküldü ve aşırı seyreldi. Kimsenin enseden dökülmez benim enseden bile döküldü genel dökülme yaşıyorum yan,. Zaten seyrek ama kalın telliydi saçlarım şimdi iyice azaldı. Yaptığım onlarca şeyden sonra şuaralar azaldı duşta 70-80 gün içinde de 30 tek falan dökülüyor ancak sorunum bebek tüylerim, yeni çıkanlar yani..

Yeni bir sürü saçım çıkıyordu, sanki gün geçtikçe azalıyor, saça karışmasına da imkan yok daha çok erken ve böyle az önce yastığa baktım minik saçlar var üstünde.. ----- şu uzunluktan --------------------- şu uzunluğa kadar incecik saçlarım dkülüyor. Ducray kullansam işe yarar mı sizce? hepiniz dökülmeyi durdurmasa da saç çıkartmada etkili demişsiniz.

Ducray, procapil, xpecia arasında kararsız kaldım eczaneler doktorlar hangisi ile anlaşmalıysa onları öneriyor, içerikleri de farklı karar veremiyorum. Dökülme mevsimi yaklaşıyor yeni saç çıkışı olmazsa zaten kafa derim seyreldi iyice açılır :'(

Ben ducrayden memnunum ama herkes de aynı etkiyi göstermeyebilir. Sizide yanlış yönlerdirmek istemiyorum açıkcası çünkü yanlış bir tedavinin nasıl kötü sonuçlar verdiğini bizzat yaşadım. Bu dönem dökülmelerimde biraz olsun azalma var saçlarım için günlük ceviz, fındık, kabak çekirdeği, yogurt ve yer fıstığı yiyorum tabikide bol bol su. Kullandığım ilaçların yanında doğal yollardan içten destek sağlamaya çalışıyorum. Hafif bir canlılık var ama yeni saç çıkma konusunda üç ay sonunu bekliyorum şu an bir ilerleme yok.

Mayuhdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
755
135
Arkadaşlar bugün itibariyle ducray tedavisini bıakıyorum uzun zamandır kapsül, şampuan ve serum kullanıyordum. Sonuç olarak tedaviye başlamadan önce saç oranı çok daha fazlaydı. Markadan ve ürünlerden kesinlikle memnun kalmadım tabiki kişiden kişiye sonuçlar değişir ben kendi açımdan deneyimlerimi aktarıyorum. Saç dökülmem dönem dönem yavaşladı fakat sonra aynı hızla devam etti ve ilk kez daha bölgesel açılmalar oluşmaya başladı.

Sisimel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2012
609
13
Arkadaşlar bugün itibariyle ducray tedavisini bıakıyorum uzun zamandır kapsül, şampuan ve serum kullanıyordum. Sonuç olarak tedaviye başlamadan önce saç oranı çok daha fazlaydı. Markadan ve ürünlerden kesinlikle memnun kalmadım tabiki kişiden kişiye sonuçlar değişir ben kendi açımdan deneyimlerimi aktarıyorum. Saç dökülmem dönem dönem yavaşladı fakat sonra aynı hızla devam etti ve ilk kez daha bölgesel açılmalar oluşmaya başladı.

Benimde sol taraf yandan bolgesel acilmaya basladi :KK43:((( saclarimdan biktimm. Cok seyrek saclarim ya..
Hala ducray sampuani kulaniyorum ondan memnunum ama cookta dgl. Bence parayi markaya veriyoruz. Ekmek aslanin agzinda derler ya.
Biseye inanmiyorum fazla artik. Hepsi reklam.
Oyle super ilac olsaydi kel insan kalmazdi.
Minoxidilde oyle super bir ilac dgl. Yinede kulaniyorum iste.
Herkese sabir versin :KK43:

H_SUDE_H

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2008
118
5
33
Benimde sol taraf yandan bolgesel acilmaya basladi :KK43:((( saclarimdan biktimm. Cok seyrek saclarim ya..
Hala ducray sampuani kulaniyorum ondan memnunum ama cookta dgl. Bence parayi markaya veriyoruz. Ekmek aslanin agzinda derler ya.

kızlar ben bu marka şamp verdiğim paranın haddi hesapı yok bioxsin ducray plantur39 daha adını unuttuğum şam ama bu en son aldığım hepsinden çok çok iyi... banyomda plantur39 var ama elimi bile sürmüyorum artık arkadaşlar aktarın bana önerdiği şamp kullanıyorum fiyto sarımsaklı şamp bunu önerdi eğer memnun kalmazsan gel dedi şamp yanında bi tane losyonda var ama ben losyonu kllanmadım ama memnunum bi deneyin derim ben 15tlye aldım bide lavanta suuyu döküyorum banyodan sonra ara sıra bende artık bıktım yok pekmez iç yok onu sür bunu sür :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Mayuhdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
755
135

Kesinlikle vichy, ducray vb. hep markalara ödeme yapıyoruz hem maddi hem manevi anlamda bizi yıpratıyor.

Mayuhdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
755
135
kızlar ben bu marka şamp verdiğim paranın haddi hesapı yok bioxsin ducray plantur39 daha adını unuttuğum şam ama bu en son aldığım hepsinden çok çok iyi... banyomda plantur39 var ama elimi bile sürmüyorum artık arkadaşlar aktarın bana önerdiği şamp kullanıyorum fiyto sarımsaklı şamp bunu önerdi eğer memnun kalmazsan gel dedi şamp yanında bi tane losyonda var ama ben losyonu kllanmadım ama memnunum bi deneyin derim ben 15tlye aldım bide lavanta suuyu döküyorum banyodan sonra ara sıra bende artık bıktım yok pekmez iç yok onu sür bunu sür :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Sarımsaklı sampuan denemiştim zigavus bir kutu kullandım hatta ikincisinide aldım bir sürede onu kullandım fakat etkisini görmediğim için bıraktım. Açıkcası şampuanların saç dökülmesinde etkisi olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:

OxyGeN

Canım kızım ❤08.07.17
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2011
1.353
1.430
31
İnş. sende de olumlu etki gösterir. ama dediğim gibi ben rahat 2 buçuk ay hiç etkisini görmedim. umudumu kaybetmiştim sırf tedaviyi tamamlamak için 3 ay kullanıp bırakacaktım ama sonradan çok azalmaya başladı dökülme ve sonra durdu yeni saçlarım çıktı uzuyolar şimdi yavaştan:) en azından 3 ay kullan dedim ben hemen bırakma. Bu tarz tedaviler sabır ister. Hiç bir uygulamadan bir anda mucizeler beklememiz gerek. Saç tedavisi gerçekten sabır işidir. Kapsüllerin içinde saç için gerekli olan tüm vitamin mineraller var elbette bir süre sonra etkisini gösterecektir.

Saçları içten beslemek çok önemli o yüzden bu kapsüllerin bir süre sonra sende de işe yarayacağını düşünüyorum. Ama bunun yanında saçına dışarıdan bakım yapmanı da öneririm. Zeytin yağı bakımı yapabilirsin mesela saçının güçlenmesini sağlayacak yağ bakımları yaparsan haftada bir ya da iki kez daha çabuk sonuçlar alabileceğini düşünüyorum ki son bir aydır ben bu şekilde dışardan bakımlar da yapıyorum..:)

merhaba, ducray anacaps kapsulü bıraktın sanıyorum. hatta 3 aydan fazla kullandıgını okudum :) peki suan etkilerini paylasır mısn ? bırakınca sac eskıye donuyor mu ya da o cıkan yenı sacların durumu nedir ?

Mayuhdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
755
135
merhaba, ducray anacaps kapsulü bıraktın sanıyorum. hatta 3 aydan fazla kullandıgını okudum :) peki suan etkilerini paylasır mısn ? bırakınca sac eskıye donuyor mu ya da o cıkan yenı sacların durumu nedir ?

Ducray kapsül ve neoptide serumu bıraktım. Bu ürünlerden sonra saç dökülmem devam etti tabi saç miktarının azalmasıda ama o dönem doktorum troid problemim konusunda bilgi vermedi ve herhangi bir tedavi uygulanmadı. Troid problemim için tedavi görmekteyim şu an tekrardan neoptide seruma başlamayı düşünüyorum. Ama kerastase ve vichyninde benzer ürünleri var kararsız kaldım açıkcası. Size tavsiyem dökülme nedeninizi tam olarak araştırın. Bir kaç doktorun bu konuda fikrini alın hatta endokrin bölümünede gidin.