1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Dudaktan Kalbe - Show Tv

Konusu 'TV Salonu' forumundadır ve Emez tarafından 13 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  13 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Guru Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  306
  [​IMG]

  Burak Hakkı - Kenan
  Aslı Tandoğan – Lamia
  Köksal Engür – Saib Paşa
  Yiğit Özşener- Cemil
  Fadik Sevin Atasoy – Leyla
  Sevgi Onat – Melek Hn.
  Ayten Soykök – Enise
  Levent Güner – Şükrü
  Salahsun Hekimoğlu – Vefik
  İsmail Düvenci – Münir
  Rafi Emeksiz – Kayha İlyas
  Ayşen Barutçu – Macide
  İmer Özgün – Gülay
  Oktay Oy – Veysel
  Sahra Barın – Semih
  Tuncay Akça – Ahçı
  Özge Özder – Cavidan
  Gözde Kansu – Nimet​


  Genel Konu

  Ünlü müzisyen Hüseyin Kenan Gün’ün çocukluğu nüfuzlu bir adam olan dayısı Saib Paşazade’nin yanında zorluklar içinde geçmiştir. Saib Bey, onun rızası olmadan evlenen kız kardeşi Melek Hanım’ı hiç affetmemiştir. Melek Hanım, hırsızlık suçuyla mahkum olan kocası hapishanede ölünce, oğlu Kenan ve kızı Afife’yle ortada kalmış ve ağabeyinin yanına sığınmıştır. Saib bey, etrafa karşı mecburiyetten onlara kucak açmış gibi görünse de, kızkardeşinin hatasını sürekli yüzüne vurarak, onları barındırmakla büyük iyilikte bulunduğunu başlarına kakarak hayatlarını zindana çevirmiştir.

  Dayısı tarafından sürekli horlanan, itilip kakılan, hatta hırsızlıkla bile suçlanan Kenan, insanlardan uzak bir derviş gibi yaşayan Şem-i Dede’yle tanışıp, onun neyini dinleyince müziğe ilgi duymaya başlamış, bu konuda yetenekli olduğunu fark etmiştir.

  Dayısı onun müzik eğitimi almasına şiddetle karşı çıkmış, liseden sonra mühendislik eğitimi alması için ısrar etmiştir.

  Mühendis Kenan’ın arkasında kırık bir aşk hikayesi vardır. Lise arkadaşı Leyla’yı çok ama çok sevmiştir, ama Leyla zengin bir ailelenin kızıdır. Kenan ise dayısının yanında sığıntı gibi büyüyen fakir bir gençtir. Kenan kendini ona layık görmediği için genç kızı reddetmek zorunda kalmış, bir sene sonra Saib Bey’in oğlu Cemil’le nişanlandığını öğrenmiştir. Çok acı çekmiştir Kenan, içine kapanmıştır. Bütün hayatının yoksulluk ve başarısızlıklarla geçeceğine inanmaktadır. Bu yarım kalan aşk onun ruhunda kapanmayan yaralar açacak, aşka inancını yitirecektir.

  Mühendislik eğitimini tamamlarken müzikle ilişkisini hiç kesmemiş, okulu bitince de mesleğini yapmak yerine müzik öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Bir arkadaşının tavsiyesiyle Avrupa’ya giderek müzik eğitimini ilerletmeye karar verir. Bu arada kız kardeşi Afife evlenmiştir. Melek Hanım elinde kalan son mal varlığı küçük bir dükkanı satarak, oğlunu Avrupa’ya gönderir.

  Yıllar sonra Hüseyin Kenan’ın büyüdüğü eve dönüşü muhteşem olur. O artık, şarkıları dillerden düşmeyen ünlü bir müzisyendir. Belediye Başkanlığına oynayan dayısı, şimdi onunla gurur duymakta, şöhretinden kendine pay çıkartmakta, Kenan’ı yere göğe sığdıramamaktadır.

  Şimdi Dayısının Oğlu Cemil’le mutsuz bir evliliği olan Leyla ise pişmandır. Cemil, geçmişte kalan bu aşk hikayesini bilmemektedir. Onun başarısını kıskanmaktadır.

  Kenan da çok değişmiştir, ünlü olmanın bütün nimetlerinden yararlanmaktadır. Komşularından evli kadın olan Nimet Hanım’ın ilgisine karşılık verir.

  Nimet Hanım Kenan’la buluşmaya giderken, dikkat çekmemek için, Lamia’yı da yanında götürmektedir.

  Lamia uzak akrabalarının yanında büyüyen yetim bir genç kızdır. Hüseyin Kenan hayranıdır. Kendi rızası bile sorulmadan, akrabalarının takdiriyle nişanlandığı gencin askerliğinin bitmesini beklemektedir. Evin bütün işi omuzlarındadır. Nimet Hanımın onu yanında taşıma sebebini bildiği halde işten güçten ve pek de sevilmediği bu evden ara sıra uzaklaşmak Lamia’ya da iyi gelir, ama bu durum zamanla Lamia’ya acı vermeye başlar.

  Lamia Kenan’a aşık olmuştur.
   
 2. 2 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Emez

  Emez Guru Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  306
  Dünyaca ünlü besteci, Türkiye’nin gururu Hüseyin Kenan Gün, turneden döner. Tatilini annesinin yanında geçirmek üzere dayısının çiftliğine gelecektir. Hüseyin Kenan’ın çocukluğunu geçirdiği beldeyi, ünlü bir konuğu ağırlayacak olmanın heyecanı sarmıştır. En çok da belediye başlanlığına aday olan dayısı Saib Paşa heyecanlıdır. Seçim kampanyası öncesi Hüseyin Kenan’ın yanında olması, ona büyük fayda sağlayacaktır..

  Kenan merasimden kaçıp, herkesi atlatarak köşke gelir. Bu köşkte geçen acı dolu çocukluğun anıları yeniden canlanır. Şimdi dayısının oğlu Cemil’le evli olan ilk aşkı Leyla ile karşılaşırlar. Kenan’ın gelişinden hiç memnun olmayan kuzeni Cemil, bunu her fırsatta belli eder. İkisinin arasında söze dökülmeyen bir çekişme, gizli bir hesaplaşma sürmektedir.

  Kenan’ın gelişi Saib Paşa’nın köşk komşularını da harekete geçirir. Ünlü ve çok yakışıklı besteci Hüseyin Kenan, bütün kadınların ilgi odağıdır. Herkes onunla bir an önce tanışmak, el sıkışırken bile olsa elini tutmak istemektedir. Tesadüfen orada davetli olan dev bir holdingin genç ve güzel patroniçesi, çelik prensesi Cavidan Hanım da, Hüseyin Kenan’la yakından tanışmak için Saib Paşa’nın düzenlediği daveti fırsat bilir.

  Yaşadıklarının acısıyla “aşkı dudaktan kalbe indirmemeye” kararlı olan Hüseyin Kenan, gerçek aşkın izlerini sürerken karşısına Lamia çıkacaktır.
   
 4. 7 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Guru Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  306
  2. bölüm özetidir
  Hüseyin Kenan, gizli hayranının Kınalı Yapıncak dediği küçük kız olduğunu anlamıştır.

  Daha sonra ettiği bütün yeminleri unutturacak, hayatının aşkı olacak olan Kınalı Yapıncak’a çocuk gözüyle bakmaktadır.. Bu ilgisizlik küçük Lamia’yı günden güne Kenan’a daha bağlayacaktır..

  Hüseyin Kenan, Gün’ün dönüşüyle dayısı Saib Paşazade’nin evinde fırtınalar kopmak üzeredir.. Kuzeni Cemil sadece Kenan’ın başarılarını değil, karısı Leyla’yı da ondan kıskanmaktadır. Leyla, eski aşkı Kenan’ı hiç unutmamıştır.

  Kenan bütün kadınların ilgi odağıdır. Özellikle Prenses Cavidan, Kenan’la yakından ilgilenmektedir. Onun şerefine bir parti verir. Bu partide yaşananları Kınalı Yapıncak hiçbir zaman unutamayacaktır.

  Karısının gün geçtikçe Kenan’a daha yakın olduğunu zanneden Cemil,
  Kenan’ın şöhretine gölge düşürmek için bir intikam planı hazırlar.. Kenan’ın büyük sırrı açığa çıkacaktır..


  10/09/07 Pazartesi Saat 20.00

  alıntıdır
   
 6. 15 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 7. Emez

  Emez Guru Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  306
  Hüseyin Kenan günün büyük sırrı açığa çıkmış, magazin dünyasında yankı uyandırmıştır. Babasıyla ilgili gerçeği öğrenen Kenan, yıkılır. Bu olayın seçim kampanyasını olumsuz etkileyeceğinden korkan Saib Paşa bir yandan haberi sızdıranı bulmaya çalışırken bir yandan durumu lehine çevirmenin yollarını aramaktadır.

  Köşesine çekilen Cemil, Kenan’ın çöküşünü izlemeye hazırdır.
  Kenan, Prenses Cavidan’ın sessiz sedasız gidişine değişik anlamlar yükler. Nimet’in ona ilgisi artarak devam etmektedir.

  Çocuk gördüğü Lamia’nın olaya bakışı Kenan’ı çok şaşırtır. Lamia’nın etkisinde kalan Kenan, basın toplantısında herkese sürpriz yapar.

  Leyla olayda Cemil’in parmağı olduğunu anlar. Artık ona tahammülü kalmamıştır.

  Nimet’in davetinde Kenan’la yakınlaşma fırsatı bulan Lamia çok mutludur. Aynı anda Saib Paşa’nın köşkünde büyük bir dram yaşanmaktadır.


  17/09/07 Pazartesi Saat 20.00
  alıntıdır
   
 8. 19 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 9. sercansenay

  sercansenay Popüler Üye Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.267
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  emezcim ben takip etmeye çalışıyorum dudaktan kalbeyi, lamia-kınalı yapıncak'a bayılıyorum dizide. eskiden filmi vardı yanlış hatırlamıyorsam ediz hunlu felan...diznin müziği mükemmel, cep telefonuma indirdim bile...bende herkese tavsiye ederim, paylaşımın için teşekkürler...
   
 10. 19 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 11. BenTulis

  BenTulis KURŞUN KALEM Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  720
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  108
  Emez,Hüseyin Kenan karakterini Burak Hakkı oynuyor, Fadik Sevin Atasoy ise Leylayı oynuyor,Cavidan değil.Oyuncularda bir karışıklık olmuş canım.
   
 12. 20 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 13. Emez

  Emez Guru Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  306
  teşekkürler canım. dizinin yayınlandığı kanalın yalancısı oldum . şimdi güncellenmiştir.
   
 14. 10 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 15. Emez

  Emez Guru Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  306
  Gece Lamia’yla baş başa denizin ortasında mahsur kalan Hüseyin Kenan döndüğünde acı haberle sarsılır. Saib Paşa kardeş acısıyla yıkılmıştır. Annesinin ölümüne neden olan olay Kenan’dan gizlenir. Vicdan azabıyla kıvranan Cemil teselliyi Leyla’da bulur.

  Lamia ise Kenan’ın annesinin son anlarında yanında olamamasından kendini sorumlu tutmaktadır.

  Kenan’ı Lamia’dan kıskanan Nimet O’na cephe alır. Bugüne kadar hep koruyup kolladığı Kınalı Yapıncak artık can düşmanı olmuştur.

  Kenan kendisini en acı gününde yalnız bırakmayan Cavidan’ın rüzgarına kapılır. İlişkileri hiç beklenmedik bir şekilde ilerler.

  Lamia, Nimet’in kışkırtmasıyla kendisine eziyet eden yengesine daha fazla tahammül edemeyeceğini anlar. Evden kaçan Lamia’nın yolu yine Kenan’la kesişir. Bu karşılaşma ikisinin de hayatını değiştiren olayların başlangıcı olacaktır.


  10 Ekim 2007 Çarşamba Saat :22.30
   
 16. 16 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 17. Emez

  Emez Guru Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  306
  “Kınalı Yapıncak Lamia” hiç ulaşamayacağını zannettiği, kendisine yıldızlar kadar uzak gördüğü Kenan’ın kollarına teslim olur..
  Kenan için her şey anlıktır önce, ama yavaş yavaş Lamia’nın hayatındaki önemini anlayacaktır..
  Lamia büyük bir yol ayrımındadır artık.. Çocukluğunu Kenan’ın kollarında bırakmış, yepyeni heyecanlara doğru yola çıkmıştır..

  Lamia, Kenan’ın Cavidan’la nişanlandığından habersizdir..
  Kenan da bu nişanın pişmanlığını yaşamaktadır. Sıkışmış kalmış gibi hisseder kendini..

  Lamia’nın artık amcasının evinde yaşamasına imkan yoktur..
  Zaten onlar da Lamia’yı evlerinde istemezler.. Eşyalarıyla kapının önüne koyarlar. Evden kovulan Lamia’yı Kenanın dayısı Saib Paşa sahiplenir. Bu olay Kenan’a da sürpriz olur..

  Lamia Kenan’a daha da yakın olmanın mutluluğunu yaşarken, Cemil Kenan ve Lamia’nın aralarında bir şey olduğunu anlar.. Bu olay Kenan ve Cavidan’ın nişanını tehlikeye sokacaktır.

  Kenan ise büyük bir çelişki yaşamaktadır. Bir yanda tertemiz aşkı Lamia, diğer yanda ünlü ve çok güçlü bir iş kadını Cavidan. Kenan artık bir seçim yapmak zorundadır.


  17 Ekim 2007 Çarşamba Saat : 22.15

  ALINTIDIR
   
 18. 23 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 19. Emez

  Emez Guru Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  306
  Lamia’nın mutluluğu çok kısa sürer.
  Kenan zor seçimini yapar.
  Kenan ve Lamia’nın ilişkisini öğrenen Cemil’in her ikisi için de planları vardır.
  Leyla da durumun farkına varır. Kenan’ı seven iki kadın aynı acıyı paylaşırlar ve bu acılı aşk onları yakınlaştırır.
  Kenan’dan yüz bulamayan Nimet ise Lamia’dan intikam almak için uğraşmaktadır.
  Şimdi karar verme sırası Lamia’dadır.
  Kenan Lamia’daki büyük değişimi şaşkınlıkla izlemektedir.
  Bu arada Lamia’nın peşindeki gizli tehlike adım adım yaklaşmaktadır.


  24 Ekim 2007 Çarşamba Saat: 22.30

  alıntıdır