Düğünün ertesi günü balayı sorunu

junebride

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5
4
Merhaba herkese, Haziran sonunda inşallah düğünümüz var. Yurt dışına gideceğiz inşallah. Düğünden 2 gün sonra balayına gitmek için plan yapmıştık ama düğün ertesi biletlerden 2 kat daha pahalı oluyordu. Bizim de bütçemizi aşacağı için düğünün ertesi gününe (yani pazar) bilet aldık.

Sorun şu ki, kardeşlerimden biri yurt dışından gelecek düğüne. Normalde 1 hafta önceden gelir diye düşünüyorduk, 4 gün izin alabilmişler sadece. Öyle olunca onlar çarşamba veya perşembe gelip Pazar gecesi dönecekler. Ablam bugün bana keşke onlar gittikten sonra balayına gitseydiniz, onca yol gelecekler sizin için dedi.

Düşününce evet, gerçekten de sağ olsunlar beraber olmaya geliyorlar. Ama evlendiğimizin hemen ertesi gününü de abimlerle geçirecek değiliz ya diye düşündüm açıkçası. Ablam niye olmasın diyor. E öyle olunca ben daha 1 günlük eşimi alıp annemlere götürürsem bir de o zaman kayınvalideye gitme merasimi çıkar. Ne kadar adet vs. diye dinlemek istemesek de bunun lafının olacağını düşünüyorum. Açıkçası, 1 gün fark için 2 katı bilet parası ödemeyi istememek de normal bence.

Fikirleriniz için teşekkürler.
 

Payment00

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2017
2.500
3.830
Amaan bosver ya ne dinliyosun herkesi.dedigin gibi birine gidersen öbürü bizede gelseydiniz diyecek.ben olsam balayina giderdim
 

mely15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
4.984
3.310
Bende olsam balayına giderdim ayinleri görcen zaten akşamına dönecekmiş çok sey etme
 

joeytribbiani

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
3.846
8.377
Rezervasyonu önceden yaptırmışsınız zaten.Bence değiştirmeyin.Abiniz de sizi anlayışla karşılar.
 

ChocolateCookie

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
2.406
21.972
Bu Dügün ya normal bir gün degil ki nerde görülmüs dügünün ertesi günü Anne Baba gitmek bana göre cok sacma ve abes. Herkes zaten cok biliyor böyle konularda bos bos konusmasini zaten dügün icin gelinir dügünden sonrada görüselim diye degil bunu herkesin bilmesi lazim.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-12-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

honey bunch

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
13.162
21.422
Sırf o dügün sonrası muhabbetlerine aileye gitmeye gerek kalmasın diye dügün ertesi günü sabah 8e almıstık biletleri
Hem dedigin gibi dügün ertesi vakit gecirilmez öyle icin rahat olsun öncesinde bolca eglenirsiniz
 

Serpico19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2019
2.415
6.252
Bazen ablalar gereksız olabılıyor. 26 yasında takmamayı ogrendım😁 sen planını yap canım nasıl esınle dusunuyorsan 3 gun gecıreceksın zaten.
 

Yukarı Alt