Dunya Onurunu Kaybetti , Hukumsuzdur !

E

EU1

Ziyaretçi
Yazılacak yüzlerce sorun var ama yazamıyorum.
İstesem de yazamıyorum.

Hangi kanalı açsam, hangi siteye girsem nefes almamı zorlaştıran vahşet görüntüleri.

Günlerdir gözlerimi kapamaktan korkuyorum. Ne zaman kapasam, iki fotoğraf dikiliyor karşıma: Parçalanmış çocuğunun cesedine sarılmış donuk gözlü baba, “Lütfen savaşı durdurun” çığlığıyla dünyaya yalvaran anne.
Gözlerimi yumamıyorum. Çocuğunu koruyamayacağından korkan bir insanın yüzüne oturan “o hal”i, evet “o hal”i, hangimiz yüzümüzde görmek isteriz? Yok edilirlerken, sevdiklerinin yok edilişleri karşısındaki çaresizliği kim yaşamak ister?
Aksini bile bile kim “Bize yardım edin” diye yılanlara sarılarak yalvarır?

Tüm dünya ekranlarında, vahşet görüntüleri yayınlanıyor. ABD, dünyanın onurunu ayaklar altına almış, dalga geçiyor. Ateşkes konusunda Roma’da düzenlenen “Uluslararası Lübnan Konferansı”nda Rice insanlıkla alay ediyor. Konferanstan baskı ile dışlanmış Suriye ve İran. El etek öpen ABD yalakası yönetimler. Ölülerine sahip çıkamayan BM. Ve Roma konferansından “Saldırı izni çıktı” diyen İsrail: DÜNYA ONURUNU KAYBETTİ, HÜKÜMSÜZDÜR.

Alintidir ( (Faruk Muhittinoglu-Son Sayfa)
 
1

1_sen

Ziyaretçi
dusunuyorumm..dusunuyorum..ama sadece yapabildigim bu..herkes uzuluyor herkes bu savasi durdursunlar diyor..ama kimse kimseyi sallamiyor..ne yapmak lazim??aslinda bizden cok israelde yasayan sivil halkin imana gelmesi gerekiyor.eger onlar durduramazsa daha cok masum cana yazik olacak..biz Turkiye olarak ne yapabiliriz??aslinda onlarin istegide bu onlar bizim ulkemizi istiyor bir hamle yapsak les kargalari gibi dolusacaklar etrafimiza..seninde yazdigin gibi yazacak cok sey var..ama yaz yaz kime?
 

PANDORA_AMAZON

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
191
Emoji Skoru
1
Yaş
48
Günlerdir gözlerimi kapamaktan korkuyorum. Ne zaman kapasam, iki fotoğraf dikiliyor karşıma: Parçalanmış çocuğunun cesedine sarılmış donuk gözlü baba, “Lütfen savaşı durdurun” çığlığıyla dünyaya yalvaran anne

SAVAŞA HAYIR
 

fearless

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
166
Emoji Skoru
1
Çocuğunu koruyamayacağından korkan bir insanın yüzüne oturan “o hal”i, evet “o hal”i, hangimiz yüzümüzde görmek isteriz? Yok edilirlerken, sevdiklerinin yok edilişleri karşısındaki çaresizliği kim yaşamak ister?
 
Yukarı Alt