1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
 3. Notu Gizle

Dünyada Cenneti Yaşamak...

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve vicdan tarafından 24 Mart 2008 başlatılmıştır.

  24 Mart 2008
  Konu Sahibi : vicdan
 1. vicdan

  vicdan ~ справе&#1076 Üye

  Katılım:
  20 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.101
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Karanlığı itin yaşamlarınızdan ve aydınlığa yer açın. Zaten karanlık itilirse geriye kalan yerde mutlaka bir başlangıç yapacaktır aydınlık. Tüm kötü düşüncelere kıskançlıklara, hırs ve ihtiraslara kolayca zengin olmanın aldatıcı cazipliğine kanmayın. Gerçek zenginlik yüreğinizde büyüttüğünüz zenginliktir. O bitip tükenmek bilmez. Sınırsız ve ölçüsüzdür.
  Yaşamın kargaşası, kaygan zeminlere taşır çoğunlukla sizleri. Buna direnin. Kaygan zeminlerde ilkelerinize sadık kalarak yaşamak eğer artık imkansız bir hale geldiyse bırakın bu yeri her neresiyse orası. İlkesiz yaşamlar bizi bize yabancılaştıran, kararlarımızı es geçirtip sonra o azgın zihni karanlık insanların neredeyse kulu kölesi haline dönüştürür. Kendinize olan inancınızı yitirirsiniz. Bu inanç ise asıl derinlerde öylesine bırakıp adeta unuttuğunuz işte bu yüreğinizdeki zenginliktir.
  Kendine olan inancı yüksek insan, kararlarını rahatlıkla verebilen ve verdiği her kararın rahatlıkla sorumluluğunu üstlenebilen insandır. Yaşamı denge içindedir. İyi yada kötü sonuçlanması fark etmez, o; her olaydan mutlaka kendisine ders çıkaran ve bir şeyler öğrenendir. Her öğrendiği şey ve karşılaştığı farklı insanlar ona sürekli bir kazanç sağlar. Onlar; insanların her olaya yaklaşımı, onların düşünce modelleri, sevgi ve nefret duyguları, insanlara yaklaşımları, zevk ve renk uyumları, damak tatları, giyim kuşamları, konuşma, yazma ve hatta araba kullanmalarına kadar tüm değişikliklere bakarak kendilerini büyütüp geliştirecek çok değerli bilgiler öğrenirler.
  Bu farklı hal gelişme ve sürekli yenilenmeyle kararlı bir durum ortaya çıkarır. Sonra yaşamak sizin için bir zevk haline gelir. Kendi dışınızda sizi geliştiren bu değişik faktörlerle bir bütün haline gelirsiniz. Denge belki de hiç şimdiye kadar değer vermediğiniz bir kavram olarak yaşamınızın her boyutunu köklü bir şekilde etkilemeye başlar ve zihinsel yönden olağan üstü bir rahatlama yaşamaya başlarsınız. İşte bu yaşam adeta dünyanın bir cennete dönüştüğü yaşamdır. Cennetiniz içinde kimse size zarar veremez. Kimse ve hiçbir olay sizi üzemez. Kolayca sevinir ve kolayca sonuca ulaşırsınız. İstemeniz ve karar vermeniz yeterlidir. Her şey neredeyse kendiliğinden oluverir. Kendinizi adadığınızda o adanmışlığınız oranında hedefe giden yolda sadece düşünmeniz bir çok şeyin kendiliğinden oluvermesini sağlar. Tüm düğümler hedefe odaklandığınızda kendiliğinden çözülmeye başlar. Bir söz söylersiniz o söz tam hedefe giderek onu adeta on ikiden vurur ve gerçekleştirir. Bir insan düşünürsünüz ve kısa bir süre sonra onu karşınızda bulursunuz. Bir isteğiniz belirir içinizde o an sizin yapamayacağınız bir istektir bir bakarsınız bu isteğiniz sizin dışınızda başka bir insan tarafından yapılıverir. Adeta elinizde sihirli bir değneğiniz vardır. Sihirbaz haline gelirsiniz.
  Karşınızda duran insanın bir süre sonra içini okumaya başlarsınız. Yalancı ve gerçek tebessüm artık gözünüzden hiç kaçmaz. O içinden sizin için nasıl duygular geçiriyorsa ve bu duygu yoğunluğu her nasılsa hiç fark etmez mutlaka siz onu anlarsınız. Yanılma payınız son derece azalır. İnsanları son derece iyi tanımaya ve olayları son derece güzel analiz yapmaya başlarsınız. Olayın başlangıcından sonunu anlamaya ve hatta sonunda nasıl ve ne şekilde gerçekleşeceğine kadar anlamaya başlarsınız. Bu sizin gerçek anlamda akıl sahibi olduğunuz anlamına da gelir. Çünkü akıl sahibi olmak bir olayın sonunu görebilmek demektir.
  Sizleri akıl sahibi olmaya davet ediyorum. Bu pek o kadar da kolay değildir. Önce siz karar verin ve sonra ben sizlere neler yapmanız gerekiyor bunlar hakkında bilgiler sunayım. Fakat eğer sağlam bir karar veremediyseniz sakın benden yada bir başkasından yardım istemeyin. Kimse size yardım edemez. Size en çok yardım edecek olan insan yine sizsiniz. Bu kararı verdikten sonra sizin için yapılacaklar listesi vardır. Profesyonelce kendi kişiliğinize göre zihninizin gelişmişliği ve bu gelişmişlikten öte kalitesine göre bir zaman sonra çalışma ve gayretlerinizin ardından akıl sahibi, erdemli, dünyasında cenneti yaşayan bir insan haline gelebilmeniz mümkün olur.​