Dünyanın 7 ülkesinden 7 hamile kadın, 7 farklı doğum çantası

Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.078
1.861
Dünyanın 7 ülkesinden 7 hamile kadın, 7 farklı doğum çantası ve 7 farklı hayat

Hiçbirimiz hangi ülkede, nasıl bir hayatın içine doğacağımızı bilmeden geliyoruz dünyaya. Ve o seçmeden içine doğduğumuz yer, nasıl bir hayat yaşayacağımızı büyük oranda belirleyebiliyor. Kimimiz son derece insan medeni koşullarda yaşarken; kimimiz suya ve temiz yiyeceğe hasret kalıyoruz.

Doğum Çantasında Neler Olmalı? TIKLAYINIZ

Uluslararası yardım örgütü WaterAid, dünyanın farklı ülkelerinden hamile kadınların doğum çantalarını konu alan bir fotoğraf serisi hazırladı. Bu çantalar çok şey anlatıyor. Nerede ve hangi koşullarda yaşayacağınız daha doğum çantanızın içindekilere bakınca bile anlaşılabiliyor.

İşte, dünyanın adaletsizliğine ışık tutan doğum çantaları...

Malavi
Malavi_dogum.jpg
malavi_dogum_cantasi.jpg

Malavili kadının doğum yapacağı hastanede elektrik, su ve sterilizasyon ekipmanı yok. Bu nedenle doğurmak üzere olan anne, yanına bir fener, göbek bağını kesmek için bir jilet, kendi ve bebeği için peştemal almış.

Avustralya
Avustralya_dogum.jpg

Avustralya_dogum_cantasi.jpg


Avustralya anne adayının doğum çantasında bol miktarda bebek giysisi, bebek bezi, pijama, masaj yağı, doğum pedi, atıştırmalıklar ve bakım eşyaları var.

Zambiya
Zambiya_dogum.jpg

Zambiya_dogum_cantasi.jpg

Zambiyalı kadın, doğum çantasına peştemal, bebek giysileri, sabun, kova ile çarşaf ve yastıkları yıkamak için yeterince su olmadığından yatağın üstüne sermek üzere plastik bir örtü koymuş.

ABD
ABD_dogum.jpg
ABD_dogum_cantasi.jpg

Amerikalı kadının doğum çantasında doğum hakkında bilgilerin yer aldığı bir kitap, bebek giysileri, uyku maskesi, hindistan cevizi yağı, müzikçalar, anne iç çamaşırları, boyunluk, atıştırmalıklar ve bakım eşyaları var.

Madagaskar
Madagaskar_dogum.jpg
Madagaskar_dogum_cantasi.jpg


Çantada pamuk, temizlik için alkol, ped, bebek giysileri, kova ve termos var. Anne adayının yaşadığı köyün yakınında şebeke suyu bulunuyor.

 

Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.078
1.861
İngiltere
İngiltere_dogum.jpg
İngiltere_dogum_cantasi.jpg

Londralı anne adayının çantasında battaniye, bebek giysileri, yetişkin pedleri ve iç çamaşırları, iPad, bebek bezleri, ıslak havlular, bebek eldiveni ve şapkası, kişisel bakım malzemeleri ve atıştırmalıklar var.
 
Yukarı Alt