Kova Burcu 21 Ocak - 19 Şubat Dünyanın Daha Çok Kova Burcuna İhtiyacı Olmasının 9 Nedeni

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
199.426
349.397
kova-burcu-erkegi-nelerden-hoslanir.jpg


Kova burçları birçok özellikleri ile diğer burçlardan sivrilirler. Tüm burçlar olmazsa olmazdır ancak kova burçlarına neden ihtiyaç vardır? İşte cevabı…

1- Hayal Gücünde Sınır Tanımazlar
Kova burçları, hayal gücü olarak çok güçlülerdir. Hemen her şeyin birbirinin taklidi olduğu ve yeniliklere her şeyden çok ihtiyaç duyulan şu dünyada kova burçları da bu sebeple vazgeçilmezdir.

2- Dik Kafalıdırlar


Herkesin aklından geçenleri özgürce ve hiçbir kısıtlamaya bağlı kalmadan söyleyebildiği bir dünya herkesin hayalidir. Bir başkasına boyun eğmeden haklı olduğunu iddia edebilmek ise herkesin sahip olması gereken bir özelliktir. Ve özgür bir düşünce ortamı için kova burçlarına ihtiyaç vardır.
3- Sevecendirler
Resmiyet ve samimiyetsizliğin tavan yaptığı son dönemlerde sevecen insanlara ihtiyacımız çok fazladır. Böylelikle insan ilişkileri daha çekilebilir bir hale gelir.

4- Doğal Karakterlidirler
Kova burçları asla bir başkası gibi görünmeyi sevmezler. Mevlana’nın da dediği gibi, ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol.

5- Özverilidirler
Birçok insan zorluklara karşı koymayı bilmez veya karşı koymaya cesaret edemez. Oysa kova burçlarına kolay kolay pes etmezler. Sonuna kadar savaşır ve çoğu zaman istediklerini bu özverileri sayesinde ve çetin mücadelelerinin sonucu olarak alırlar.
images.jpeg

6- Cesurdurlar
Kova burçlarını herhangi bir şeyle korkutmak veya pes etmelerini sağlamak oldukça zordur. Kova burçları zorluklara kanat germeyi ve ulaşmaları gereken bazı hedefler için bazı riskleri almaktan asla geri durmazlar. Zira bir hedefe cesur olmayan bir kimsenin ulaşmasının çok zor olduğunun farkına varmışlardır.

7- Kararlıdırlar
Bir kova burcunu baş koyduğu hedeften vazgeçirmek kolay bir iş değildir. Onlar ölümüne savaşırlar ve davalarından ne pahasına olursa olsun asla vazgeçmezler. Kova burçlarının bu kararlılığı sayesinde isteyip de elde edemeyecekleri çok az şey vardır ve onlar için hemen her şey mümkündür. Şayet onlardan önce bunu başarabilen kimse yoksa mutlaka onlar bir yolunu bulup başarmalıdır.

8- Merhametlidirler
Kova burçlarının bir diğer özelliği ise merhametli oluşlarıdır. Dik kafalı, kararlı ve kimi zaman da mesafeli duruşlarının altında yumuşacık bir kalp bulundururlar. Bu kalp öylesine büyüktür ki zaman zaman onlardan asla beklenmeyecek bir kişiye bile eşsiz bir merhamet örneği sergilemelerini mümkün kılar.

9- Özgür Ruhludurlar
Kova burçları esir olmayı asla kendilerine yediremezler. Bu esaret illa fiziki anlamda olmak zorunda değildir. Ruhlarının ve düşüncelerinin de herhangi bir kimsenin veya herhangi bir düşüncenin, fikrin eseri olmaları onlar için asla kabul edilebilir bir durum değildir. Bu özelliklerinden dolayı aile kurmaları zor gibi gözükse dahi bir defa gönüllerini birine kaptırdıkları an merhamet şelalesi olur çıkarlar. Cesur özellikleri sayesinde de hem çocukları hem de diğer aile bireyleri için yapamayacakları şey yoktur.

Kaynak: kadınlar duymasın