• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

düşük olmadan genetik test yaptırmak

sekerportakali_m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2017
1.294
775
kızlar her yerde kan pıhtılaşmasından dolayı düşükleri okuyorum. korkutuyor bu beni.zaten gebe kalmak için bu kadar uğraşıyoruz. gebe kalmadan önce genetik test yaptırmak mümkün müdür? illa tekrarlayan düşük mü olmalı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-06-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Umutlu1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2016
959
613
kızlar her yerde kan pıhtılaşmasından dolayı düşükleri okuyorum. korkutuyor bu beni.zaten gebe kalmak için bu kadar uğraşıyoruz. gebe kalmadan önce genetik test yaptırmak mümkün müdür? illa tekrarlayan düşük mü olmalı?
Ya özel de yapacaksın canım ki çok para yada devlet hastanesinde gidip ufak yalan söyleyeceksin düşük yaptım yaptırmak istiyorum diye bazı arkadaşlar böyle yaptırdı. Benim tüp bebekle bir hamilelik yaşadım 2 buçuk aylık kem kalbi durdu normalde devlet 3 düşük den sonra bakıyor ben gidip konuştum zaten maddi olarak zorluk çekiyoruz birde 3 düşük zor yani allahtan insaflı çıktı hemen yaptı ve iyi ki yaptırdım pıhtılaşma çıktı şimdi bebek olursa iğne kullanacağım

canimmkendimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2018
4.018
4.098
Devlette düşük yapmadan genetik test yaptırılmıyor. Ben aşılama sonrası düşük yaptım. Düşükten 2 ay sonra kimyasal gebelik yaşadım. Gittim konuştum doktorumla, testlerimizi yaptırdık. Sonuçlarımızı bekliyoruz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 133 gün kaldı.

Şu anda bebeğiniz minyatür bir bebek gibi görünüyor. Bebeğinizin yüzü, kapalı gözleri, burun delikleri ve şekillenmiş ağzıyla çok huzurlu görülüyor. Bebeğinizi ultrasonda baş parmağının veya parmaklarının ağzına kaydığını ve emme pratiği yaptığını görebilirsiniz. Eğer emzirmeyi planlıyorsanız bu konuda eğitim veren kurum veya organizasyonlara katılabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

sekerportakali_m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2017
1.294
775
o ufak yalanın ortaya çıkma ihtimali var mı peki?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-06-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sermec

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
1.648
934
Arkadaşlar benım de 3 ay önce düşüğüm oldu ve özel de cok pahalı oldugu ıcın yaptırmadık devlette de ilk dusukte arastırmıyorlar ben bu konuda yalan söyleyip test yaptıramadım acıkcası ama ilk dusukten sonrakı gebelıgınde tedbir amaclı eger siz isterseniz kan sulandirıcı iğne ve aspirin kullanılabiliyor bunun bir zararı yok zaten o yuzden tedbir almayı düşünüyorum ıkıncı gebelıgımde Allah ne nasip ederse onu yasayacagız

Youlost16

9 şbt kg 88.8 G 78.6 boy:167 hedef:60 6. Takım
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
9 Kasım 2018
13.761
40.476
Arkadaşlar benım de 3 ay önce düşüğüm oldu ve özel de cok pahalı oldugu ıcın yaptırmadık devlette de ilk dusukte arastırmıyorlar ben bu konuda yalan söyleyip test yaptıramadım acıkcası ama ilk dusukten sonrakı gebelıgınde tedbir amaclı eger siz isterseniz kan sulandirıcı iğne ve aspirin kullanılabiliyor bunun bir zararı yok zaten o yuzden tedbir almayı düşünüyorum ıkıncı gebelıgımde Allah ne nasip ederse onu yasayacagız
Özelde ne kadara yapıyorlar?

dombili_xl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
3.346
8.781
Merhaba, benim Devlet Hastanesi’nde yaptırmak için vaktim olmadı, zaten tekrarlayan düşük olmayınca yapmıyor olabilirler, o yüzden İstanbul’da özel bir lab. da trombofili paneli yaptırmak istiyorum diyerek yaptırmıştım kendim, iki gende mutasyon çıktığı için de şimdi kan sulandırıcı iğne kullanıyorum doktorumun isteğiyle.

Yukarı Alt