DÜŞÜK SONRASİ YAPILAN GEN TESTINDE 45 X KROMOZOM EKSIKLIĞİ SONUCU OLAN VAR Mİ

M2evlan5a

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
8
0
33
Mrhb.
Ben bir buçuk yıllik evliyim. Iki düşük yaptım. Gen testi sonucu bende 45 X kromozom eksikliği çıktı. Bu durumu yaşayan var mı

Esradenizz12

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mart 2020
104
24
22
Benim de ik kalp durmasi var biri 8 simdi ki 12 genetik tedt yapıldı sonu bekliyorum kaç günde çıktı canı m bu gemetil senin bemde bekliyprum sonuc

Kralice55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2015
803
528
30
Merhaba kızlar hepimize geçmiş olsun..
Bende iki düşük yaptım.Genetik sonuçlarım çıktı ama virüs durumundan dolayı hastaneye gidemiyorum randevuda bulamıyoruz çok merak ediyorum🙁Bizi neler bekliyor bilmiyorum..
Sizlerin kalp durmasımı hiç kalp atışı alınamaması mı?

M2evlan5a

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
8
0
33
Benim de ik kalp durmasi var biri 8 simdi ki 12 genetik tedt yapıldı sonu bekliyorum kaç günde çıktı canı m bu gemetil senin bemde bekliyprum sonuc
Sizin Gen testi sonucu ne gelmişti. Benim 44 metefazda 2 tane 45x kromozom sayısı geldi,Doktor geniş bir alanda bakılması lazım eğer oran düşük olursa biz buna kromozom artığı deriz normal kabil ederiz dedi. Eğer oran fazla olursa yönlendirmemiz farklı olur dedi

M2evlan5a

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
8
0
33
Merhaba kızlar hepimize geçmiş olsun..
Bende iki düşük yaptım.Genetik sonuçlarım çıktı ama virüs durumundan dolayı hastaneye gidemiyorum randevuda bulamıyoruz çok merak ediyorum🙁Bizi neler bekliyor bilmiyorum..
Sizlerin kalp durmasımı hiç kalp atışı alınamaması mı?
Benim iki düşük olda. İlki daha 3 haftalıktı. İkincisi kalp atımını duyacağımız hafta düşük başladı. Sonucu bir an önce alın ben ikinci test istediler mecburen bu ortamda gittim hastaneye

M2evlan5a

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
8
0
33
Ben 10 şubatta verdim iki buçuk ayda ancak alabildim sonucu. Virüsten dolayı uzun sürmüş. Normalde bir ayda çıkar diyorlardı. İkinci bir test daha istediler. Onuda geçen hafta verdim. Bu durumu yaşayanların hamile kalması zormuş. Tüp bebek yöntemi ile hamile kalınıyormuş Rabbim normal yollardan hamile kalmayı nasip etsin inşallah hepimize

Kralice55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2015
803
528
30
Benim iki düşük olda. İlki daha 3 haftalıktı. İkincisi kalp atımını duyacağımız hafta düşük başladı. Sonucu bir an önce alın ben ikinci test istediler mecburen bu ortamda gittim hastaneye
Ben çoktan gidicem de hastaneye randevu çıkmıyor ..Pandemi Hastanesi olduğu için randevuları
kapalı bölümün..uzak olduğu için kafama göre gitmek istemiyorum..poliklinik yapıyorlar mı bilmiyorum sonuçların birini sekreterden diğerini doktorda alıyorsun çünkü.Sizden ikinci test istenmiş o nedir acaba?

Edacnr

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2019
406
96
29
Sizin Gen testi sonucu ne gelmişti. Benim 44 metefazda 2 tane 45x kromozom sayısı geldi,Doktor geniş bir alanda bakılması lazım eğer oran düşük olursa biz buna kromozom artığı deriz normal kabil ederiz dedi. Eğer oran fazla olursa yönlendirmemiz farklı olur dedi
Merhaba bu testlerin ne olduğu Hakkında bilgi verir misiniz internetten baktım net bişey bulamadım doktora da sordum kan pıhtılaşması için dedi ama net bilgi vermedi ben genetik test istemiştim içlerin de o varmı

M2evlan5a

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
8
0
33
Ben iki düşük yapınca dokyyor gen tahlili istedi. Uc tüp kan aldılar. Birisi kan pıhtılasmasi için diğeri kromozal bir sıkıntı varmı diye. Cok şükür bende de eşimde de sıkıntı çıkmadı