• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Düşük ve Kürtajdan sonra Hamileliğe Hazırlık

Ellibes55

Kendi Dünyasında🌍
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2019
909
1.129
Merhaba hanımlar. Düşük ve kürtajdan sonra bir çoğumuz hemen tekrar hamile kalmak istiyoruz çünkü yaşadığımız o boşluğun ve acının yerini ancak böyle doldururuz diye düşünüyoruz. Burda birbirimize destek olalım,hamilelik sürecine hazırlanırken dertleşelim istiyorum. Bizi bizden başka kimse anlayamıyor maalesef. Umarım burdan birbirimize hamilelik haberlerimizi de veririz:anneadayı: Rabbim isteyen herkese nasip etsin,kimsenin kucağını boş bırakmasın. Bizede tekrar bu yaşadıklarımı yaşatmasın inşaAllah:KK66:

Kuzeylitekeli

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2020
160
105
Merhaba hanımlar. Düşük ve kürtajdan sonra bir çoğumuz hemen tekrar hamile kalmak istiyoruz çünkü yaşadığımız o boşluğun ve acının yerini ancak böyle doldururuz diye düşünüyoruz. Burda birbirimize destek olalım,hamilelik sürecine hazırlanırken dertleşelim istiyorum. Bizi bizden başka kimse anlayamıyor maalesef. Umarım burdan birbirimize hamilelik haberlerimizi de veririz:anneadayı: Rabbim isteyen herkese nasip etsin,kimsenin kucağını boş bırakmasın. Bizede tekrar bu yaşadıklarımı yaşatmasın inşaAllah:KK66:
Merhabalar. Benim 4 buçuk yaşında bir çocuğum var. 2 yaşındaykenden beri istedik kardeşi olsun diye ama 3 kere düşük yaptım maalesef. 3 düşük arka arkaya olduğu için kontrol ve araştırma gerekiyor. Cuma günü muayeneye gideceğim. Bir yanım istiyor ama bir yanım da Rabbim vermiyorsa zorlama diyor. Ama hep hayalimizdi eşimle çok çocuklu bir aile kurmak. Biraz da açıkçası 4 seneden sonra zor geliyor kendimde o cesareti bulamıyorum çok karışık kafam açıkçası. Tekrar üzülmekten korkuyorum.
Inşallah rabbim isteyen herkese sağlıklıca bekletmeden nasip etsin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-12-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 243 gün kaldı.

Bu sıralarda, yolk kesesinde bulunan kök hücreler bebeğin vücudunun arka duvarına geçerler. Bu kök hücreler bebeğin üreme yolunu oluşturacaklardır. Ay sonuna kadar bebeğinizin gelişiminde büyüklük ve fiziksel çok büyük değişiklikler olacaktır. 5 gün içinde, döllenmiş yumurta halinden 10.000 kat daha büyük olacaktır. Gerçekte bir pirinç tanesinden daha büyük değildir. Sabah bulantılarınız var ise kraker yemek size yardımcı olacaktır.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sinebend

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
94
70
Amin inşallah bizi ancak yaşayan anlar o yüzden destek olalım birbirimize güzel haberler verelim Rabbim in izniyle inşallah

HtcL53

3396815
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2019
576
331
Bende iki senelik evliyim agustosta rahim filminden sonra gebe kaldim ama ilki kimyasal ikincisi kalp atisi olmadigi icin dusuk oldu hala kanamam devam ediyorum. Psikolojim alt ust vaziyette bu buhrandan cikamiyorum. Bir gun iyiyim bir gun karamsar umarim cabuk gecer ve yeri dolar.

Kuzeylitekeli

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2020
160
105
Benim son düşüğümle ikincisi arasında adet görmeden hamile kalmıştım. Ama sonuncusunda ameliyat geçirdim, ilaçlı tomografi vs çekilmişti ve üçünün arasında değerlerimin en çok yükseldiği hamileliğimdi ama maalesef yüksek ihtimalle travmadan dolayı düşük oldu.

Bu sıralarda, yolk kesesinde bulunan kök hücreler bebeğin vücudunun arka duvarına geçerler. Bu kök hücreler bebeğin üreme yolunu oluşturacaklardır. Ay sonuna kadar bebeğinizin gelişiminde büyüklük ve fiziksel çok büyük değişiklikler olacaktır. 5 gün içinde, döllenmiş yumurta halinden 10.000 kat daha büyük olacaktır. Gerçekte bir pirinç tanesinden daha büyük değildir. Sabah bulantılarınız var ise kraker yemek size yardımcı olacaktır.

oblomowka1

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2019
434
340
Bende ilk gebeliğim 24 ocakta düşük yaptım. Boş keseydi😑 normal adet dönüm 31 günde bir. Bir hafta kanamam oldu sonra leke tarzı 10 gün sürdü ve bitti. 3 gündür leke kahvemsi ve sancılarım var adet olcam die bekledim gelen yok henüz. Yumurtlama oldu 1 hafta önce takip ettim. Beta hcg en son 20 idi ondan mı acaba die kan verdim bugğn 0,10 çıktı sıfırlanmış şükür ki. Hepinize geçmiş olsun Allah bidaha yaşatmasın. 3 gebelik olmadan pıhtılaşma genetik testler yapılmıyor bulunduğum yerde özel haatane yok birde maliyetli oluyor sanırım. Ama merakta etmiyor değilim korkuyorum açıkçası ya yine hamile kalıp sorun yaşarsam diye

Kuzeylitekeli

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2020
160
105
Hepinize geçmiş olsun Rabbim bidaha kayıp yaşatmasın. Bende Ekim ayında kürtaj oldum kalbi durduğu için bebeğimin. İnşallah sağlıklı evlatlar nasip etsin Rabbim hepimize
Ne kadarlıktı hamileliğiniz?

Yukarı Alt