• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Düşük

4 senem21

Cok biliyorsun şekerim 🙈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2019
211
56
Kizlar benim gebeliğim vardi agir kanamam agrim parca dusmem vs oldu. Smdi bu teste gore düşükmu yasamisim kimyasalmi.

Eklentiler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-06-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Semipermeable

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2012
1.868
1.915
Gecmis olsun ben de yasadim bozma moralini
. Agrilar icinde agri kesici ben almadim tamamen icim.temizlensin diye.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

4 senem21

Cok biliyorsun şekerim 🙈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2019
211
56
Gecmis olsun ben de yasadim bozma moralini
. Agrilar icinde agri kesici ben almadim tamamen icim.temizlensin diye.
İcimde parca vs bse kalmaz degilmi kurtajlik yani birde vucudum kendini nezaman toplar gebelik nezaman yasarsam sağlıklı olur bide yumurtlamam bozuclakmi valla üzüldüm. Ama elden ne gelir. Gene geldiya mutluyum o henim kabul olmus duam geceleri aglayarka istedigim melek bana varligini hissetmesi yetti 🙁

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

4 senem21

Cok biliyorsun şekerim 🙈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2019
211
56

4 senem21

Cok biliyorsun şekerim 🙈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2019
211
56
Kimyasal canım malesef geçmiş olsun:KK43:
Ben hep yasamam degilmi bunu hani rahmimlesikintisi var dye yasamadim degilmi tüp olur yumurtalik olur bu normal bse yani. Hastalık degil degilmi

SekerAnnee

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2016
1.995
2.667
Ben hep yasamam degilmi bunu hani rahmimlesikintisi var dye yasamadim degilmi tüp olur yumurtalik olur bu normal bse yani. Hastalık degil degilmi
Yok canım normal her kadın yaşayabilir ben yaşamadım diye biliyorum ama yaşamış da olabilirim çoğu kimyasallar anlaşılmıyor bile normal adet zannedilip geçiyor

4 senem21

Cok biliyorsun şekerim 🙈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2019
211
56
Yok canım normal her kadın yaşayabilir ben yaşamadım diye biliyorum ama yaşamış da olabilirim çoğu kimyasallar anlaşılmıyor bile normal adet zannedilip geçiyor
Ama bnm adetm 10 gn gecmsti dis gebelik degildr dmi vajinal ultrason da ypildi olsa grnrdu dmi

SekerAnnee

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2016
1.995
2.667
Ama bnm adetm 10 gn gecmsti dis gebelik degildr dmi vajinal ultrason da ypildi olsa grnrdu dmi
Hcg değerlerine bakılınca kimyasal gibi duruyor değerlerine bakmaya devam et sıfırlanırca dış gebelik ihtimali falan olmaz korkulacak bir şey olmaz

Merve3467

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2019
142
46
Canım ben kimyasalıda yaşadım düşükde dış gebelik de senin yaşadığın kimyasal gebelik sağlıksız bi gebelik olduğu için tutunamamıştır malesef tekrar hamile kalabilirsin 2 yada 3 ay sonra ben çok yaşadım şu an 18 haftalık ikinci bebeğimi bekliyorum ilk kızımda kimyasaldan hemen sonraki ay hamile kaldım hiç adet görmeden dış gebelikte değer düşmüyor az az artıyor ve bu en kötüsü Allah kimseye yaşatmasın

Yukarı Alt