Düşünce Gücü/Pozitif Düşünce/Olumlamalar

gulhilal

Sen kendini bil, dünya peşinden gelir...
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
1.231
2.772
Tamamen hisse odaklanıyorum canım önce.Olayı yaşıyormuş gibi oluyorum,his de iyice canlanıyor.Sonra hemen hangi çakrama etki ediyor bakıyorum.Bir de benim çok hissetmemin nedeni daha önce hangi his neremde nasıl bir hissettiriyor bildiğimden de kolay yakalıyorum.Sonra tabi açıyorum o bölgeden güzel bir pencere, pencereyi açarken coşku hissediyorum azıcık çünkü estetik bir pencereden sanki içimdekiler de ordan çıkmak için can atmak istesin der gibi işte...Sonra başlıyorlar çıkmaya.Her defasında çok farklı şekilde çıktılar.Geçen gün bir kaybetme hissime yaptım.Sonlara doğru bembeyaz kuş tüyleri şeklinde çıkmaya başladılar.En sonunda yine o bölgeye sıkışmış bir şey hissettim ve zorla çıktı...Bilin bakalım ne çıktı : ))) Bembeyaz harika bir kuş çıktı...Uçtu gitti içimden...İçime hapsetmişim onu.Yaaa rüya gibiydi,harikaydı:KK200:
[QUOTE=

Peki bu uygulamayı yaparken yatıyor musum,oturuyor musun?

Kova hatunu

Pro Üye
4 Mayıs 2011
21.485
34.227
Videoyu biliyorum:)) Ben,uygulamayı yeni tecrübe ettiğiniz için sizin pratikte tam olarak ne yaptığınızı merak ettim.
Ben videoda soylenilenin aynisini yapmaya calisiyorum...ama ben mesela sorunu hissetigim yere degil butun vucuda pencere aciyorum
Boylece daha iyi hisssdebiliyorum
Mesela bugun yaptigimda ilginc bir sekilde sirt ve boyundan cikmak istedi bende ordan pencere actim...yani bedenin arkasini komple actim bu sefer

gulhilal

Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
1.231
2.772
Ben bu uygulamayı,videoları sizinle paylaştım ama kendim hiç tecrübe etmedim.Çünkü taa ilk baştan beri derin bilincim yöntemi uygulamamı ertelettiriyor.Bilinçaltım aynen şunu söylüyor "Boşuna deneme.Nasıl olsa uygulamayı başaramayacaksın,sonra da hayal kırıklığı yaşayacaksın.Hem daha okuyacağın bir sürü kitap var.Bütün kitapları bitir,ondan sonra denersin." diyor.

Tam olarak durum böyle:)

Kova hatunu

Pro Üye
4 Mayıs 2011
21.485
34.227
Ben bu uygulamayı,videoları sizinle paylaştım ama kendim hiç tecrübe etmedim.Çünkü taa ilk baştan beri derin bilincim yöntemi uygulamamı ertelettiriyor.Bilinçaltım aynen şunu söylüyor "Boşuna deneme.Nasıl olsa uygulamayı başaramayacaksın,sonra da hayal kırıklığı yaşayacaksın.Hem daha okuyacağın bir sürü kitap var.Bütün kitapları bitir,ondan sonra denersin." diyor.

Tam olarak durum böyle:)
Akışa birak kendini dinleme onu :)

gulhilal

Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
1.231
2.772
Akışa birak kendini dinleme onu :)
Daha yarım saat önce yaşadığım bir şeyi anlatayım. Gözümün önüne bir hayal geldi.Kaybetmekle alakalı.Gerçekleşmemiş ama gerçekleşmiş gibi acı veren bir hayal.Çok gerçek gibiydi.Tam o esnada duyguya yoğunlaştım ve duyguyu tam olarak kalbimde hissettim.Öyle böyle değil,kalbimde çok ciddi bir acı hissettim.Hatta bacaklarımda güç namına bir şey kalmadı.Çok sürmedi, az kalsın kalbimdeki acıyı yaşatacak bir olay yaşıyordum.Aynen az önceki hisleri kanlı canlı yaşadım.Kalbimde tuhaf bir his,bacaklarımdan güç çekilmiş.titriyor..

İşte bana kaybetme korkusu veren acının kalbimi etkilediğini farkettim.Benim o duyguyu boşaltmam lazım.

Bir şekilde denemeliyim.Belki ilk etapta başarılı olamam ama bir kaç denemede mutlaka netice verir:)

Kova hatunu

Pro Üye
4 Mayıs 2011
21.485
34.227
Daha yarım saat önce yaşadığım bir şeyi anlatayım. Gözümün önüne bir hayal geldi.Kaybetmekle alakalı.Gerçekleşmemiş ama gerçekleşmiş gibi acı veren bir hayal.Çok gerçek gibiydi.Tam o esnada duyguya yoğunlaştım ve duyguyu tam olarak kalbimde hissettim.Öyle böyle değil,kalbimde çok ciddi bir acı hissettim.Hatta bacaklarımda güç namına bir şey kalmadı.Çok sürmedi, az kalsın kalbimdeki acıyı yaşatacak bir olay yaşıyordum.Aynen az önceki hisleri kanlı canlı yaşadım.Kalbimde tuhaf bir his,bacaklarımdan güç çekilmiş.titriyor..

İşte bana kaybetme korkusu veren acının kalbimi etkilediğini farkettim.Benim o duyguyu boşaltmam lazım.

Bir şekilde denemeliyim.Belki ilk etapta başarılı olamam ama bir kaç denemede mutlaka netice verir:)
Hayir cok da basarili olursun...yeterki yapmayi dene....
Ben iyi sardim buna :) demin tam tibet egzersizlerimi yapiyordum 3. Haraket bitti 4.e gecicektim aynen dedigin gibi gecmisten gelen ve gunumuzde canimi sikan ofke ve pismanlik duydugum bir olay belirdi gozumun onunde...5 dakkafa hal ettim sonra egzersizlerime fevam ettim....ama bence daha uzerinde calismam lazim bu olayin biraz aceleye geldi...
Ben sadece seyi anlamadim ...Gunes tan sonunda diyor ya ortaya cikan rengi fark edin
O renklerin anlami ne acaba?

gulhilal

Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
1.231
2.772
Hayir cok da basarili olursun...yeterki yapmayi dene....
Ben iyi sardim buna :) demin tam tibet egzersizlerimi yapiyordum 3. Haraket bitti 4.e gecicektim aynen dedigin gibi gecmisten gelen ve gunumuzde canimi sikan ofke ve pismanlik duydugum bir olay belirdi gozumun onunde...5 dakkafa hal ettim sonra egzersizlerime fevam ettim....ama bence daha uzerinde calismam lazim bu olayin biraz aceleye geldi...
Ben sadece seyi anlamadim ...Gunes tan sonunda diyor ya ortaya cikan rengi fark edin
O renklerin anlami ne acaba?
Belki her duygunun temsil ettiği bir renk vardır.Sen renk gördün mü?

gulhilal

Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
1.231
2.772
Evet her seferinde goruyorum
O zaman boşalttığın duyguya göre renk de değişiyor olmalı.Belki kitapta yazıyordur renklerin sebebi.Okuyalı bayağı oldu,çok hatırlamıyorum.Kitabı tekrar okuyacağım.Eğer renklerle ilgili bilgi varsa buraya yazarım.

Yukarı Alt