1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Düşüncelerinin Gücünün Farkında Ol!

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve talin tarafından 17 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  17 Ekim 2007
  Konu Sahibi : talin
 1. talin

  talin Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  Nedir ibadet ya da dua etmek? Herkese kutsama göndermektir. İbadet etmek, şefkatini, merhametini, sevecenliğini herkese göndermektir. İbadet etmek, olumsuz düşüncelere karşı bir panzehir üretmektir; bu, olumlu olmaktır.

  Düşüncelerle ilgili olarak anlaşılması gereken bir başka şey, onların birer şey, birer güç olması ve senin de onları dikkatli kullanman gerektiğidir.

  İnsan doğal olarak farkında olmadan her zaman bir şeyler düşünür. Kafasının içinde bir çok kişiyi öldürdüğünü, günah ve suç işlediğini düşünmeyen insan sayısı pek fazla değildir; ve sonra bu düşünülen şey olur. O insanı sen öldürmemişsindir ama sürekli olarak bunu düşünmen, onun öldürdüğü koşulları yaratmış olabilir. Birisi senin düşünceni almış olabilir, çünkü zayıf insanlar her yerde vardır ve düşünceler su gibi ve aşağı doğru akar. Eğer birini öldürmeyi sürekli olarak düşünürsen, zayıf biri senin düşünceni alıp giderek bir insanı öldürebilir.

  Bu nedenle, insanların iç gerçeğini iyi bilen kişiler, dünyada olanlardan herkesin sorumlu olduğunu söylerler. Örneğin Vietnam'da olanlardan, sadece Nixon değil, düşünen tüm insanlar sorumludur. Sadece bir kişi sorumlu olamaz ve o da zihnini kullanmayan kişidir; ama dünyada olup bitenlerden herkes sorumludur. Eğer dünya cehennemse sen de bir yaratıcısın, sen de paylaşıyorsun.

  Sorumluluğu başkalarının üzerine atma; sen de sorumlusun, kollektif bir fenomendir bu. Hastalık herhangi bir yerde ortaya çıkmış olabilir, senden binlerce kilometre mesafede bir patlama meydana gelebilir; bunun hiç önemi yoktur, çünkü düşünce mekansız bir fenomendir, bir yere ihtiyacı yoktur onun.

  OSHO