Ayiyogi

Kaybetmeden,Kıymet Bilinmez ..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
2.440
1.592
Dememesi abes olurdu. Biraz daha sert çıksın da yalnızken de bir şey diyemesinler.

Hayır yaaa ne mantıkla böyle bir talepte bulunuyorlar. :işsiz:
Aynen öyle. Ya aslında eşimin yapısı da sert biri yani o bişey diyosa babası daha üstüne bişey demez çünkü dediğim dedik biri her an rest çekebilen biri onlara karşı. Bunlari da mesela baya sert bi üslupla söyledi. Beni bunalttıkları kadar eşimi bunaltamazlar mesela. Bazen bana gelir eşimi kötülerler. Eşim duyduğunda kavga kıyamet kopar ama bu insanlar gerçekten yüzsüz bunu anladım 2 gün düzelip geri özüne dönüyorlar. . oda daha napayım diyor ağızlarından çıkandan haberleri yok sende kendini savun diyor ama bende iş yok ergen görümcelerin laf sokmasına bile susup kalıyorum .. :KK51:

Casper25

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2018
2.544
6.448
Bizim ev de öyle yani dağıtan benim tabi toplayan da benim 😁yazın iyiydi ama okul açılınca biraz kaçıyor ipin ucu olsun doğudasın akrabalardan uzak çok gelen giden olmuyor evi b.k götürse de gören yok 😁😁
Valla bana lojmanda cat kapi gelen oluyor 😁 Onceden ses cikarmiyordum, yokum sanip gidiyorlardi. Simdi kizin sesini duyuyolar acmasam olmuyor 😁 Artik evi o halde goruyolar napim 😁 calisan anneyim ben. Bu kadar oluyor 😁😁
Aaa ne güzel. Ben de kızımı gönderdim 3 yaş gurubuna. Çok memnun kaldım.
Tabi öğretmenlere zor oluyor mu bilmiyorum. 😁😁😁
Biraz zor ama sevimliler ben seviyorum yine de 😁 Bu sene kimse almak istemeyince bana verin bari napayim bol bol oyun oynariz benim kiza da idman yapmis olurum dedim 😁
Isin sakasi zorlugu biraz velinin beklentisine bagli. 36 ay cocugunu surekli 60 aylarla bir tutup, sene sonunda onlar gibi olmalarini bekleyen insan cok. Bunlar oyun cocugu ders cocugu degil ki. Varsin 10a kadar yazmasin 5 e kadar yazsin. Varsin kedisinin kulagini yamuk yapistirsin. Onemli olan eglenmeleri. Sorumluluk alip, kendileri birseyleri basarabilmeli mesela. Ben tutup o kediye kulagi yapistiririm. Velinin de ruhu duymaz. Ama o zaman da bu onun urunu olmaz. Benim urunum olur. Benim 3 yasta onemsedigim en onemli seyler sosyal gelisim ve ozbakimdir. Sene sonunda ben en cok bu alanlarda ne kazandiklarina bakarim. Matematik, sanat, okuma yazma falan 36 ay icin cok beklentiye girilmemesi gereken seyler. Veli bunu kabullenirse kolay oluyor hersey 😁 O yuzden sene basinda toplantida soylerim ben herseyi. Beklentilerini ona gore ayarlamalarini saglarim.
Kendi yemegini yiyebilen, tuvalet ihtiyacini yardimsiz halleden, sira beklemeyi, konusani dinlemeyi ogrenen, baskalarina saygili ve hosgorulu bir cocuk bence cok daha iyidir. Sayilari, okumayi, yazmayi, toplamayi,cikarmayi zaten ogrenecek. Hep bunlari gorecek. Gerek yok onceden minicik cocuga bunlari dayatmaya.

Son düzenleme:

Negohatun

Yeniden: B: 76 / Güncel: 71. 3/ Hedef: 65
ÜZGÜN
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
10 Haziran 2010
40.513
106.322
Neden istemiyor... mantıklı bir açıklaması var mı?

O zaman çocukları getir-götür işini eşine bırakacaksın canım, çocuk taşıma yorgunluğunu hissedecek, pes edecek sonunda...
Çocukları getirip götürme işine servis olarak çözüm buldu, parayı basarım dediğimi yaparım kafasında.
Taşınma işi uzun hikaye canım

Negohatun

ÜZGÜN
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
10 Haziran 2010
40.513
106.322
Sen degil esin olsaydi cocugu okula goturen.ugrasan oralarda strese giren ... bak nasil iisterdi tasinmayi .
O strese girmez canım rahattır, servise verelim dedi tamam daha başka çözüme gerek yok onun için. Kendi götürecek olsa da rahat olurdu, kendi gidip gelsin derdi.

Negohatun

ÜZGÜN
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
10 Haziran 2010
40.513
106.322
Devlet anaokulu. 3 yas grubumuz da var. 3 senedir mecburi aciyoruz 36 aydan 48 aya kadar bir sinifimiz daha var :)
Öğretmenim canım benim canım benim 😁
Bir sorum olacak, benim oğlum da ana okuluna başlayacak kayıt oldu ama başlayamadı, bize çıkan öğretmeni bir ay raporluymuş mesaj geldi, yerine ücretli öğretmen verilecek dediler. Gidip konuştum hala yerine öğretmen gelecek, benim sorum şu şimdi ilk öğretmene alışacak bir ay sonra asıl öğretmeni gelecek, bu sıkıntı olur mu, diğerine alışacak tam sonra yeniden bir alışma evresi. Ne yapalım?

Gonulmeyvesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
2.525
6.818

Gonulmeyvesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
2.525
6.818
11 Eylül yaptıklarım

Ev toparlandı
Mutfak dolapları silindi
Dikilen kapitoneler serildi
Dolaplar tekrar yerleştirildi
Kaşıklık çekmecesi düzenlendi
Kepçe vs çekmecwsesi düzenlendi
Elbezi kurulana bezi.sofrabezi çekmecwsi düzenlendi
Lavabo altı dolabı ciflendi düzenlendi
Mutfak bezleri çamaşır deterjanıyla kaynatıldı tavsiyw ederin yepyeni ve tertemiz oluyor :)
İç.çamaşırı çekmecelerine de bi el attım :)
Bi posta çamaşır yıkadım henüz.asamadım 😏

Yukarı Alt