Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

**E-postanızın İzini Takip Edin**

Konusu 'Chat & Messenger' forumundadır ve Zepp tarafından 15 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  15 Nisan 2007
  Konu Sahibi : Zepp
 1. Zepp

  Zepp Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  9.346
  Beğeni:
  17
  Ödül Puanları:
  146
  İlk insanlardan bu yana haberleşme alanında yapılan yenilikler birbirini takip etmiştir. Halen Kızılderililerle kovboyların boy gösterdiği filmlerde ve Red Kit çizgi filmlerinde sıkça gördüğümüz dumanla haberleşme bu gelişmelerin ilk ürünüdür. Belli bir mesafedeki kişilerle
  sınırlı bir iletişim sağlayan bu yöntemin belki de en büyük eksikliği, karşıdaki kişiden benzer bir yöntemle cevap alınana kadar, mesajın yerine ulaşıp ulaşmadığının bilinmemesiydi. Ne büyük bir rastlantıdır ki; aynı sorun çağımızın en popüler, en rahat, en ucuz ve pek çok acıdan en verimli iletişim aracı olan e-posta için de geçerli.

  Ancak bu eksikliği fark eden uzmanlar, yaptıkları bir takım ek programlarla, karşı tarafa gönderilen bir e-posta mesajının okunup okunmadığı veya ne zaman okunduğunun anlaşılmasına çalışmışlardır.

  Bu amaçla üretilen ek programların, e-posta eklentilerinin, yeni bir sorunu ortaya çıktı! Yeni programlar bize e-postanın ulaştı, okundu gibi bilgilerini ulaştırırken, e-posta mesajını alan kişiye de, mesajı gönderene bu e-posta ile ilgili olarak açıldı, okundu bilgilerinin yollandığından bahsediyor veya yollanması için izin isteniyor (Bkz. Outlook Express ve MS Outlook).
  Oysa gizlilik adına gönderilen bir e-postanın karşı tarafa ne zaman ulaştığı, ne zaman okunduğunu öğrenirken, bundan e-postayı alan kişinin haberdar edilmemesi, pek çok kişinin arzuladığı bir gelişmedir.

  Bu isteği gerçeğe dönüştüren hizmetlerden biri de "Read Notify" adıyla bilinmekte. Internet tabanlı çalışan bu servisten 15 gün veya 25 e-posta mesajı kadar ücretsiz olarak yararlanılabilir. www.readnotify.com adresinden bir kaç adımda üye olarak alabildiğimiz hizmetin, sitede ayrıntılarıyla açıklanan farklı kullanım şekilleri de var.

  Bu yazıda üyelik sisteminden, mesaj gönderim alim işlemlerine kadar detaylarıyla işlediğimiz özellikleri deneyebilirsiniz. Yalnız Internet'teki pek çok kaynak gibi bu hizmetin de İngilizce olması ve Türkçe desteğinin bulunmaması nedeniyle, bu sayfalarda daha çok yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

  Üyelik İşlemleri

  Ücretsiz olarak belirli hizmetleri almak için öncelikle www.readnotify.com adresine bir e-posta adresiyle üye olmamız gerekmekte. Sadece bir iki dakika sürecek bu işlem sonrasında, dilediğimiz mesajı bir süre için takip etmek elimizde. Eğer bu hizmetten çok memnun kalırsanız, daha sonra ücretli hizmete geçebilirsiniz. Ücretsiz üyelik süresince geçecek sürede edineceğiniz izlenimler, kendi kararınızı vermek için yeterlidir.

  İlk olarak hangi adresten gönderdiğimiz e-postaları kontrol edeceksek, o e-posta adresimizi (örneğin adiniz..@hotmail.com) www.readnotify.com ana sayfasında yer alan yeni ücretsiz üyelik için gösterilen “Sign Up For Free” alanında sağ alttaki bölüme yazıp “Go” tuşuna basıyoruz. Not: Eğer ilgili sayfa gelmezse normal )Internet Explorer ayarlarından “F5” tuşuna basarak sayfanın tazelenmesini sağlayınız.

  Karşımıza gelen üyelik penceresinde e-posta adresimizi bir daha yazıp, “First Name” (Adınız) alanına bir isim, “Last Name” (Soyadınız) bölümüne de bir başka isim giriyoruz. Bu alanlar çok gerekli olmadığı için gerçek bilgilerimizi girmemiz gerekmez. Hemen altındaki “Password” (Şifre) ve “Confirm Password” (Şifre Teyit) bölümlerine bir şifre giriyoruz. Daha sonra göndermiş olduğumuz e-postaların hedeflerine ne zaman ulaştıkları ve diğer bilgileri öğrenebilmek için www.readnotify.com adresine girdiğimizde buraya yazdığımız şifreyi kullanacağız.

  Parolaların altından “Country” (Ülke) bölümünden Türkiye’yi seçiyoruz. “Language” (Dil) alanında Türkçe olmadığı için “English” kısmını aynen bırakıyoruz. “Time Zone” (Zaman Dilimi) kısmında “Turkey” bölümü var. Burada “Turkey” seçtiğimizde, bir e-postanın okunduğu saat, zaman gibi bilgiler, Türkiye saatiyle bize iletilecek.

  Secret Question (Gizli Soru) kısmına bir soru yazıp Secret Answer (Gizli Cevap) bölümüne de bir kelimeyle cevabımızı belirtiriz. Şifremizi olası unutma halinde bu soru sorulup yazdığımız cevap istenecektir. Aşağı doğru inildiğinde “Accept” (Kabul) yazan kutuya tıklanarak işaretlenir ve “Sign Up” yazısına basılarak sisteme üye olunur.

  Üçüncü adımda karşımıza üyeliğimizin onaylandığını, üyelikle gönderebileceğimiz son izini sürebileceğimiz e-posta tarihini / e-posta sayısını ( 15 gün, 25 e-posta) belirten sayfa gelir. Artık sistemin bir üyesiyiz.

  Sadece üç adımda/sayfada gerçekleştirdiğiniz üyelik işlemi sonrası gönderdiğiniz e-postaların izlerini takip etmek sadece bir Web sayfası ötenizde.

  3 Adımda Üyelik

  1. Adım:


  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
  www.readnotify.com adresinde “Your Existing E-mail Address” yazan bölüme kullandığımız e-posta adresini yazıp “Go” tuşuna basarız.

  2. Adım:

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

  Açılan sayfada e-posta adresimiz, herhangi bir isim bilgisinden sonra şifre adımları doldurulur ve alttaki “Accept” kutusu işaretlendikten sonra “Sign-In” tuşuna basılır.

  3. Adım:

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

  Ücretsiz üyeliğimizin geçerli olduğu son tarih ve e-posta adedi belirtilir. Artık bu e-posta adresinden gönderilen e-postaların sonuna readnotify.com ekini vererek takibe alabiliriz.

  Takibe Alınacak E-postalar Gönderiliyor

  İlgili üyelik işlemleri sırasında gördüğümüz teyit sayfasında da belirtildiği gibi, üyeliğimiz süresince bu e-posta hesabımızdan gönderdiğimiz herhangi bir e-posta adresinin sonuna “.readnotify.com “ yazmamız gerekiyor. Şöyle ki, göndereceğimiz adres adiniz@hotmail.com olsun. Bu adrese gönderdiğimiz e-postanın ne zaman karşı tarafça okunacağını merak ediyoruz diyelim. Yapacağımız işlem herhangi bir ortamdan bu adrese e-posta gönderirken adiniz@hotmail.com.readnotify.com şeklinde, ilgili adresin sonuna “readnotify.com” adresini ekliyoruz. Merak etmeyin! Karşı taraf bu e-postayı aldığı zaman arkasındaki “readnotify.com“ yazısını görmeyecektir.

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

  Okunma bilgilerini takip etmek istediğimiz e-postamızı yazarken gidecek adresin arkasına “readnotify.com” yazarak gönderiyoruz.

  E-Postaların İzi Sürülüyor

  www.readnotify.com adresine girildiğinde ana sayfada “Member Sign-In” (Üye girişi) bölümüne, siteye üye olurken girdiğimiz e-posta adresimizi ve “Password” alanına şifremizi yazıp “Sign In” tuşuna basıyoruz.

  O ana kadar göndermiş olduğumuz sonunda “readnofy.com” eklentisi olan takip edilecek postalar listelenir. Sağ üst köşeye dikkatlice bakılacak olursa, hangi tarihte ve kaç e-posta mesajı sonra deneme süremizin dolacağını görebiliriz.

  Aynı zamanda karşımızdaki kişiye göndermiş olduğumuz e-posta bilgilerini de bu sayfadan görebiliriz. Mesajın sonundaki “Not Yet” yazısı henüz e-postanın karşı tarafça okunmadığını gösterir. Eğer e-posta açılmış ise, mesajın üzerine tıklayarak detaylı bilgilere sahip olabiliriz.

  Eğer e-posta açılmışsa, bu takdirde mesajın sonunda okunduğu tarih, saat ve dakika cinsinden ifade edilmekte. İlgili zaman gösteren ifadelerin üzerine tıklandığında açılan pencereden otomatik olarak; Hangi ülkede yerleşik bir kullanıcı tarafından, IP adresi, kullandığı dil, uyumlu Web tarayıcı program belirtilerek, toplam kaç kez açıldığı gösterilmekte.

  Gönderilen E-Postaların Takibi


  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

  www.readnotify.com adresine girilerek kayıt olduğumuz e-posta adresi ve şifre bilgilerimizle siteye girilir.

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

  Açılan sayfada bu adres üzerinden gönderilen e-postalar listelenir ve okunma zamanları satırın sonunda belirtilir.

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

  E-postanın açıldığı saat diliminin üstüne tıklandığında ilgili e-postanın tüm açılma, sonradan okunma ve adres bilgileri görüntülenir.

  **adiniz@sirketismi.com gibi Pop3 hesaplarla beraber, Hotmail, Yahoo! gibi Web tabanlı e-postaları da destekleyen bu iz sürücü sayesinde, karşı tarafta iz bırakmadan, ilgili mesajınızın kaç defa, ne kadarlık sürelerde okunmuş olduğu bilgisi de dahil olmak üzere, ihtiyaç duyulabilecek genel bilgilere erişilir. Böylece siz de e-postanızın okunup okunmadığından kesin bir şekilde emin olabilirsiniz.**
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.