1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Eğitimsizlik+Erkeklik

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve Madamiks tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

  14 Eylül 2010
  Konu Sahibi : Madamiks
 1. Madamiks

  Madamiks Popüler Üye Üye

  Katılım:
  25 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  7.398
  Beğenildi:
  60
  Ödül Puanları:
  153
  Bu gün sizlerle basit bir toplama çıkarma işlemi yapacağız. Bu işlem için ilk okulu mezunu olmanız yeterlidir.

  Buyrun başlıyalım;

  “Sizce ülkemiz sorunlarının temelindeki yatan sorun nedir?” konulu her hangi bir televizyonda bir tartışma programında yada herhangi bir yerde yapılan seminer, konferans vs,vb... gibi ortamlarda futbol fanatiği beyinsizleri ve magazin programlarının sadık izleyicisi denyoları saymaz isek? Zannımca aklı başındaki! Diğer kesimlerin yüzde yüze yakını “En büyük sorun eğitimsizliktir” diyeceklerdir. Gayet yerinde ama, eksik bir tesbittir.

  İlk veri olarak elimizde ne var şimdi?.... Valla bravo “Eğitimsizlik” olduğunu hemen bildiniz! İkinci veri olarakta “Erkeklik” kavramı olsun. Yoo hemen telaşa kapılmayınız yani şimdi oturup bilimsel açıdan erkekliğin kitabını! filan yazacak değiliz sadece hayatımızda gelişen erkeksil! Olayları azzıcıık ele alacağız.

  Yani neymiş?

  Eğitimsizlik + Erkeklik = ?

  1. Haber: Su getirmedi diye eşinin boğazını kesti

  Çorlu'da tekstil işçisi İsmail Gündüz (38), önceki gece yatakta eşinden bir bardak su istedi. Eşi Fatma Gündüz'ün (28) duymazlıktan gelmesine sinirlenen koca mutfağa giderek suyu içti ve ekmek bıçağını alarak yatak odasına döndü. Eşine 6 kez sapladığı bıçak kırılan İsmail Gündüz, ikinci bir bıçak ile eşinin boğazını kesti ve kanlı elbiselerle polise giderek teslim oldu.(Hürriyet)

  Haberin yorumu;

  Heyyt be analar ne yiğitler! Doğururmuş...İsmail kardaşım! Burada erkekliğin namusunu kurtartarak! Her vurduğu bıçak darbesiyle biz erkek milletinin gurununu okşamıştır!....Şimdi bu İsmail denen erkek parçası cinayet suçundan gireceği cezaevinde “Kardaş Allah kurtarsın, suçun neydi?” diye soranlara karşı göğsünü gere gere “Namus cinayeti” diyecek.....Belli bir süre sonra içerde parası bitip dışardakilerin para gönderecek mecali kalmayınca İsmail kardaşım! Kim parayı bastırırsa onun boklu donunu yıkayacak ama olsun çünkü o erkekliğine bok sürdürmemiştir!!! En aazından kendi bokunu.....


  2.Haber : Tecavüz suçundan düşük kurtardı

  İzmir'de, B.Ö.'ye (14) tecavüz ederek hamile bıraktığı iddiasıyla yargılanan ve alacağı hapis cezasının süresi, mağdurenin doğum sırasında bekâretinin bozulup bozulmamasına bağlı olan Yusuf Serter (24), tahliye edildi...(Milliyet)

  Haberin Yorumu;

  -Kenan şu bizim evin karşısındaki çicekciden şöyle baba bir buket yaptırıp gel.

  -Hayırdır abi şimdi nerden icap etti çicek filan ha?

  -Yaa amma çok konuşuyon yaa... sen öğrenipte ne yapcan boşver, sen sana denileni yap gerisine karışma.

  -Şey Faruk abi yanlış anlama ben öylesine şey ettimm...

  - Tamam canım hadi uzatma da git getir şu çiceği... haa! Birde unutmadan gelirken de köşedeki çerçiden 250gr kına al.

  -Buyur Faruk abi hepsini getirdim.

  -Güzel, şimdi bu çiceği al şu çocuk yaştaki kızın ırzına geçerek erkekliğini ispatlamış! Yusuf Serter denilen yaratığa ver, ve benden de selam söyle... sonra şu kınayı da Yusuf Serter'in tahliye edilmesini sağlayan TCK 418'inci maddesi hazırlayan Zati muhteremler arasında eşit bir şekilde dağıt.

  -Tamam abi  4.Haber: Tuvalet Sırası yüzünden 3 kişi öldü

  Dolu tuvaletin kapısının ısrarla çalınması sonrası iki esnaf kavga etti. Silahlar çekildi, atölye basıldı. 3 kardeş öldü, 3 kişi de yaralandı (Hürriyet)

  Haberin yorumu;

  Belki siz bu olayı okuyunca aklınıza gelen ilk “Ne şehit oldu ne gazi bok yoluna gitti Niyazi” espirisini! Yaparak olayın kendi içerisindeki anlamsızlığından dem vurdunuz.. Ama “kazın ayağı öyle değil” yani Türkiye şartlarında tuvalet sırası için adam öldürmek doğal olup ve gülünecek bir tarafı yoktur.

  Çünkü Türkiye'de bu erkeklik onuru (gururu) denilen olay yüzünden

  -Bana niye baktın lan?...

  -Şıştt bilader o konserve kutusuna niye vuruyon?

  -Sen nasıl böyle önemli bir derbiden önce karşı takımın renklerine yakın bir renge sahip çorap giyersin ha?...

  -Büyük oğlunun düğününde hava kurşun sıkarak küçük oğlunu öldüren..

  -Ohaa ayı! Önüne baksana, omuzuma çarptın...

  -Olum Osman senin bu yeni ayakkabı homo ayakkabısına benziyo lan...

  -Abi sen AIDS'limisin?....

  -Ahmet lan! şu sizin balkonda asılı duran kadın donun rengi pempemi? Yoksa banamı öyle geliyor?....

  -Korkma evladım git istediğin kadar kopar, eğer portakal bahçesinin sahibi gelirse, ben onunla insan gibi konuşurum, hadi sen korkmadan git topla portakalları. Hem üç beş portakal için birbirimizi öldürecek!! halimiz yok ya.....

  -Öküze bak ya durduk yere benim gibi bir delikanlıyı solladı, şimdi ben sana gösteririm beni sollmak ne demekmiş.....

  -Ertuğrul kardaş Jenifır Lopez hakkında öyle ileri geri konuşma ayıp oluyor, hem o senin bu güne bugün yengen sayılır...

  -Senin dalağını ...ikim lan...

  -Olum sizin şu tavuk neden öyle kırıtarak yürüyor? Yoksam sizin tavuk ibnemi(!)?

  -Dursuuuun ne yapıyon lan bizim karakaçanın arkasında?...

  ....diye başlayan diyaloglar ve olaylar sonunda her gün ya öldüğümüz yada öldürdüğümüz bir Türkiye'de tuvalet sırası yüzünden adam öldürmenin Türk hukukundaki en baba tarifi “Ağır tahrik ve baskı altında” işlenmiş bir namus cinayetidir. Yani neymiş öyle ...gitti niyazi filan değilmiş.

  Evet geldik sona, ee peki siz “Eğitimsizlik + Erkeklik =” işleminin sonucunu buldunuzmu?.. Hadi size bir ipucu vereyim, cevabın ilk üç harfi TÜR... eee bundan sonrasınıda bulamazsanız yuh olsun! size

  alıntı