Egzamam var hamilelik?

elzemdegil

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2020
86
-230
25
Saç diplerimde, kulak içlerimde ve genitel bölgemin sağ dudak kısmında egzamam var. Beyaz beyaz pul pul dökülme ve kaşıntı. 7 yıldır gitmediğim bir doktor kalmadı sadece dermovate diye kortizonlu bir krem var o iyi geliyor bir ay boyunca hiç çıkmıyor sonra tekrarliyor. Şu an evliyim ama ilerleyen zamanda eşimle çocuk yapmayı düşünüyoruz. İstanbul’da dr gidicem bir kaç ay sonra ama sizinde fikirlerinizi almak istedim.
Hamilelik sürecinde kortizonlu olduğu için kremi kullanamicam sanirim. Diğerleri de yatıştırmıyor biel egzama hamilelikte bebeğime zarar verir mi? Ya da yurtdışında doğumlar genellikle normal yapılıyor. Acaba genital bölgemden bebeğe de egzama geçer mi kafamda çok soru birikti fikriniz yorumunuz tecrübeniz var mı?
 

Hayata devam

RABBİM SEN HERKESE İSTEDİĞİ GÜZELLİKLERİ NASİP ET!
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2020
91
37
20
canım bendede var ilaç kullaniyom merak etme bir şey olmaz saçımda egzama rahmimde mantar var
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-06-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 214 gün kaldı.

Bebeğinizin dış kulakları bugün yada yarın şekil olarak tamamlanmış olacak. Bebeğinizin poposuyla, baş tacı arası 22-24 mm oldu. Erkek ve dişi genital bölgesi hala çok benzer. Bebeğinizin cinsiyetini ultrasonda görmeniz çok zor. Biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

masumsindirella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2016
1.550
3.729
36
Kefir için size tek tavsiyem ancak kefiri kendiniz evde mayalayın inanılmaz iyi geliyor hem vajinal mantara hem egzamaya.Bana dua ediceksiniz