Egzaması olup şu an tamamen kalmayan var mı?

zynpgrkm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2009
380
2
canım aynı sorun bende de var maleseff:KK43: benim de gitmediğim doktor kalmadı..saçlı derim pul pul dökülüyo aşırı kaşınıyo kabuk bağlıyo.sanırım egzama derken bundan bahsetmiştir arkadaş..kesin çözümü yok diyo doktorlar.tedaviye yönelik ketoral ,zetion şampuan kullandım..elosolic diye bi merhem vermişti bi de doktor.saçlı derine iyice merhemden sürüyosun,2saat kadar bekledikten sonra ketoral yada zetionla yıkıyosun saçını.çok rahatlatıyor ama kesin sonuç değil sadece tedavi ediyor..ben de normal şampuan kullanmayı özledim sürekli bu şampuanları kullanmaktan bıktım artık.hatta saçımda merhem var şuanda yarın yıkıyacağım saçımı.siyah giyemiyorum beyaz beyaz dökülüyo çok sinirlerim bozuluyo.keşke kesin çözümü olsa da kurtulsak.hepimizie acil şifalar diliyorum arkadaşlar...

ela.

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2009
2.162
5
dikkat ediyorum yazın azıyor bu egzama kışın biraz duruluyor ya sizin????

mutsuzprincess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
263
1
ben pek bişey gözlemlemedim ama eczacı babama yazın saçını erkek bası gibi kestirsin hem hava alır hem güneş egzamayı kurutur demiş... ekşisözlükten de baktığım kadarıyla yaz aylarında hastalığın hafiflediği kış aylarındada çoğaldığı söylenmiş ama bu seboreik dermatit için geçerli bi kaç forumdada bu teorinin tam tersi yazılarıda gördüm sonuç deneyip görücez....

bgunest

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
126
5
35
Arkadaşlar benimde yıllardır bu sorunum var doktorların önerdiği şampuanlar kremler herşeyi denedim. çocukkken saçlarımda ve göğüs bölgemde vardı almanyadan bir ilaç yaptırıp gönderdiler bana göğüs bölgemdekiler geçti ama saçımdakiler hala duruyor. İnternette çok araştırdım Egzamaya %100 Çözüm diye Violet adında bitkisel bir set var setin içinde damla, hap ve kremi var ayrı ayrıda satılıyor ama en güzeli hepsini kullanmak bence, gerçi ne kadar faydalı olur bilemiyorum ama herşeyi denedim nasıl olsa bide bunu kullanayım umarım faydası olur. kullanmaya başlayım gelişmeleri tekrar anlatırım :KK16: herkese acil şifalar diliyorumm.

Cherry01

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
299
44
Hala ihtiyacınız varsa yazabilirim 5 sene önce saçım pul pul döküldü egzema enseme kadar indi iğrenç şekilde kaşındı şuan Allah'ma şükür kalmadı yara ama saçta kalmadı ya neyse :)

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
12 Temmuz 2006
3.292
184
Benim avuç içlerimde sıkıntıdan dolayı bundan 5 sene önce çıkmıştı
doktorun verdiği tedaviden sonuç alamamıştım zaten doktor ömür boyu çekeceksin demişti
eltim avon satıcısıydı ve yardım olsun diye ondan üstünde gül olan bir el kremi almıştım
sonrasında bir daha çıkmadı egzama
içinde silikon vardı
hatta arattım bir ara yazdığım mesajımıda buldum

http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...n-dogal-yontemler-tavsiyeniz.html#post1293319

almondtree

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2011
561
17
bende de mevsim deigisirken oluyo kalici degil, nemli havalarda falan hem kuru hem yagli gibi cok degisik bi hal aliyo, ben egzamanin kalici tedavisi yok diye biliyorum, nuksedebiliyo yani

Bayanbeyaz

...
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2011
2.153
67
Hala ihtiyacınız varsa yazabilirim 5 sene önce saçım pul pul döküldü egzema enseme kadar indi iğrenç şekilde kaşındı şuan Allah'ma şükür kalmadı yara ama saçta kalmadı ya neyse :)

sizin nasıl geçti bende de 6 aydır var geçmiyor yaa:KK14:

rubina06

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2011
1.147
2
benim egzamam tamamen geçti ilaçtan ziyade psikoloji önemli egzamalı yerlerinize fazla bakmayın ilgilenmeyin aklınıza takmayın alerji testi yaptırın baharatlı yiyecek yemeyin egzamalı bölgeyi kaşımayın cildiniz kuru kalmasın.. Allah kimseye vermesin tekrar yaşamak istemem:18:

busrammmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2011
4
0
arkadaslar srf tekrardan yazayım benım gıbı olanlar ekmesın dıye yazıyorumkı ben oluyorum sandım bır kere kabul edın tıpda tam bır care yok egzemaya kortızondan baska kı belkı 10 kutu kullandım benım ellerım ayaklarım balon gıbı sıstı ellerım goz goz oluyordu kasıntısı cabası ayaklarımı hele hıc anlatamam benım geıcı degıl karacıgerden tamamen sııcı sanırım ama tam olarak hangısı ıyı geldı bılmıyorum ben sırf bu hastalık yuzunden turkıyeye geldım umıtsızce annemın ananemın ve malesef herkesın dedıgını yaptıım yaptıklarımı sıralıcam sıze ama sımdı ellerımde kuruluktan baska bısey kalmadı ıkı 1.5 ayda tedavı oldu

1 ananem kudret narı hazırlamıs bahcede yetıstırıyormus bende hıc duymamıstım kudret narını zeytın yagında kıs boyunca saklamıs ayrıntıları ılgılenen olursa sorarım ben bu kadar bılıyorum onu balla karıstırıp yedım ellerıme surdum
2 babannem egzeması oldugunu seker ılacları glukofaj ıctıgınde gıttıgını soyledı zaten oncedende glukofaj kullandıgım ıcın dr tavsıyesıylede glukofaj kullandım

3 sınır otu dıye bır ot var acayıp sekerı dusuruyor onu verdı anem sadece ıkı kere ıcemedım oluyordum sekerım dustu dıger adıda yara otu ama annem ellerıme surdu

4 asıl bu cok ıyı geldı arı sutu arı polenı ve propolis ıctım aktarlara sorun bılırler bunu ıhmal etmeyın

5 kayserı yada konya emın degılım teyzem soledı orda egzema suyu dıye bılınen su cıkıyormus sıfalı ama zehır gıbı kezzap gıbı kullananlar hem ıcmısler hemde elıne surmusler fecı yakıyor ama ıyı geldı basta cogaltıyor sonra kesıyor karaıgerden tamamen bu cok pahalı ama suyun bır kıloluk sısesı 100 ytl odedım ama kullanmadım en son care alabılırsınız dıye yazıyorum cogu kısı tamamen kurtulmus ben cok kullanamadım zehır gıbı

sonuc kasıntılarım goz goz sısmeler gıtı egzemayı ıcerden kesmek onemlı hele benım kı gıbı yıyeceklere olan alerjıden kaynaklanıyorsa bunları lutfen egzeması olanlarla paylasın cok zor bılırım oluyorum sandım en son Allah hepınıze sıfa versın banada dua edın ha

busrammmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2011
4
0
sacta olan egzemaya ıyı gelırmı bılmem ama benım sacımada gırıyordu ıcınce gectı yurumedı yanı emın degılım sac egzaması ıcın sunuda soleyım sınır otunu yara otunu ıcmeyı onermıyorum cok kotu yaptı benı ellere surebılırsınız

lutfen cozumu yok demeyın ben ınternette okuduklarımdan oyle umıtsız oldumkı herseyın dermanını Allah gercekten vermıs bızlere unutmayın belkı yapmasan kac sene ugrasıcaktım

Son düzenleme:

sagolera

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2011
830
4
Benim de tamamen geçti...yaralar çok fenaydı...parmaklarıma kadar bütün eklem yerlermde vardı...parmaklarm yarılmıştı..içi gözüküyodu resmen...sürekli kanardı...ayaklarm çok fenaydı...kocaman yaralar olmuştu..çorap giyemezdim..kanar yapışırdı... Ne kötü günlerdi...dirseklermde çıkardı..hep kanardı...en son yüzümde de oldu.. Milet tip tip bakardı sinir olurdu.m.. Bi de bana tam teshis konamadı..bi dr ekzama dedi.. Bi dr. Sedef dedi..bir sürü krem kullandm hiç faydası olmadı..ısrganözlü krem falan aldm aktardan o da işe yaramadı...kısacası ne tıptan ne alternatiftıptan fayda göremedim..ne zamanki o stress ortamndan kurtldum hepsi geçti Allah'a şükür...iz bile kalmadı... Allah herkese şifa versn.. Çok zor bi hastalık..tetikleyenlerden uzak durmak lazm..stress,baharatlılar,turşu vs...

askimsin_99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2011
441
52
selam kizlar
benimde sacimda arastirdigima göre egzama var galiba cünki kafamin en arkasinda ense tarafinda cok kötü kasinti var hatta ilk zamanlar
sivilce gibi birsey cikiyordu kasiniyordu.kasidigimdada kanayip kabuk bagliyordu. simdi ise sadece kasiniyor ve kuru yeni yikasam bile saclarimi yinede kasiniyor.
bu sizce egzamamidir ??

BeTXUXxuxL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2007
3
0
bende çok şükür egzamadan kurtuldum doktorların verdiği losyonlar,şampuanlar sadece azaltıyor,stresli zamanlarda yeniden başlıyor egzamalar.ben bi eczanenin kendi yaptıgı bitkisel krem sayesinde kurtuldum yıllardır tek egzama çıkmadı.