Ekimde tüp bebek

seheryeli77

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
1.167
4.585
Merhaba, ben ekim adetiyle başlayacağım tüp bebek tedavisine, ilk denememiz olacak, heyecan, tedirginlik, karışık duygular içerisindeyim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-08-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 231 gün kaldı.

Artık, serebral hemisfer (beyin yarımkürleri) arasındaki bölünme de belirginleşti. Alt ve üst çene oluştu. Bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 0,001 gr. Anneler, bugünlerde doğumunuz ile ilgili ilk randevunuza gitmiş ve ilk kan testlerinizi yaptırmış olmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

cemre cemre

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2014
1.544
1.203
canım ben de 7 eylülde transfer olacağım hayırlısı bakalım inşallah rabbim hepimizin yüzünü güldürür

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-05-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

cemre cemre

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2014
1.544
1.203
Selamun aleyküm. Bende tüp bebek serüvenine katılanlardanım. Ben daha randevu almadım. Ekim ayında dr aret kamar ile tedaviye başlamam istiyorum bana bu konuda yardımcı olur musunuz
canım bahsettiğin doktoru tanımıyorum tanıyan arkadaşlar mutlaka vardır

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

cemre cemre

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2014
1.544
1.203
Siz sanırım başlamışsınız. Ne gibi tahliller yapılıyor. Aşılama oldunuz mu? Hangi dr gidiyorsunuz
benim cumartesi günü 5. kez transferim olacak canım ben hiç aşılama olmadım. ben Diyarbakırda ikamet ediyorum ve burda bahçeci tüp bebek merkezine gidiyorum. Sen zaten merkeze gittiğin zaman merkezde seni yönlendirecekler

tugbadu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
88
41
Ben baştan alayım. Bn ve eşimde hiç bir problem Yok. İlk dört ay gonalf ve ça
benim cumartesi günü 5. kez transferim olacak canım ben hiç aşılama olmadım. ben Diyarbakırda ikamet ediyorum ve burda bahçeci tüp bebek merkezine gidiyorum. Sen zaten merkeze gittiğin zaman merkezde seni yönlendirecekler
Ben hikayemi anlatayım. 25 yaşındayım eşimde 27 yaşında 5 yıllık evliyiz. İlk yıldan sonra bebek istedik fakat olmadı. Dr gittik eşimde ve bende bi problem Yok yumurtalar ve spermler canavar gibi. Fakat gebelik yok. Dr yaşımızın küçüklüğü ve sorun olmamasından dolayı tedaviye başlatmadı. Bu sene Ekim ayında tedaviye başaladık. Gonalf ve çatlama iğnesi ile dört ay tedavi gördüm. Yumurta gelişimi çok iyiydi ama gebelik olmadı. Sonra aşılamaya karar verdik. Öncesinde rahim filmi çekindim. Onda da bu sıkıntı çıkmadı. Aşılamaya başladık. Onda da negatif sonuç alınca doktorum tüp bebeğe geçelim istedi. Bende Eskişehir’de tedavi gördüm. Aşılama sonrası kendime dinlenme verdim ve Ekim’de İstanbul tüp bebek merkezinde başlamak istedim. Ekim’de randevu onaylayacağız

Yukarı Alt