Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Elimizin Altındaki Basit Mucizeler

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Marmelat tarafından 7 Aralık 2006 başlatılmıştır.

  7 Aralık 2006
  Konu Sahibi : Marmelat
 1. Marmelat

  Marmelat Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  201
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Merhabalar. Doğal terapiler uzmanı olarak hepimizin günlük yaşantısında karşılaştığı stres, yorgunluk, beden ağrıları konusunda hepimizin kolaylıkla uygulayabileceği bir takım basit ama çok etkili bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Herhangi bir programa gerek duymadan istediğiniz zaman, istediğiniz yerde bunları uygulayabilir ve çok olumlu sonuçlar alabilirsizniz.  Tuzlu Su Mucizesi:  Denize girdikten sonraki dinlenmişlik ve arınmışlık halini hepimiz biliriz. Havuza girdiğimizde ise bunu hissetmeyiz. Sebebi sudaki tuzdur. Tuzlu su bedende birikmiş negatif elektriği iletkenliği sayesinde sizden alır götürür.

  Sizler de akşam eve geldiğinizde bütün günün üzerinizde bıraktığı ağır etkiler ve stresten kurtulmak için yada toplantı, sınav gibi üzerinizde gerilim yaratan durumlardan önce ellerinizi bir miktar ( 1 litre suya iki çorpa kaşığı tuz yeterli) tuzlu suyla yıkadığınızda bu birikmiş olan negatif elektrikten kurtulur ve arınırsınız. Benim uyguladığım yöntem, her akşam eve geldiğimde ellerimi sabunlamadan önce, ellerimi, banyomda lavabo başında hazırlayıp bıraktığım bir miktar tuzlu su ile yıkamak oluyor. Belirtmeliyim ki reiki ve şifa ile uğraşan dostlarım da seans öncesi ve sonrası bunu uygulamaları kendilerini ve uygulatıcıyı korumada büyük yarar sağlıyor. Duş alırken de arada tuzlu suyu başınızdan aşağıya dökerseniz tam ve net sonuçlar alırsınız. İş dönüşü ayaklarınızı tuzlu suyla yıkamak tahmin ettiğinizin ötesinde bir yarar sağlar.  Kulak Masajı:  Kulak ceninin ana rahmindeki duruşunun şematik olarak aynısıdır. Ve tüm akupunktur noktaları kulak üzerinde bu esasa göre yer almıştır. Şimdii... başınız,boynununz, beliniz, sırtınız, bacaklarınız, kalçanız, ayaklarınız, omzunuz ağrıdığında yapacağınız tek şey kulaklarınıza masaj yapmak.

  Kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arsına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj yapın. İlk anda bazı noktalar acıyacaktır (bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır). Kısa bir süre sonra bu ağrılar kaybolacaktır. 2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. İsterseniz uzatabilirsiniz de. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklıklığın yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun ardından ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da... Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamayı herzaman her yerde kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz. Yorulduğunuzda, uzun otobüs yada araba yolculuklarında oturmaktan ağrılara maruz kaldığınızda, çok üşüdüğünüzde ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için mucize benzeri bu uygulamayı kullanabilirsiniz. – dört tan ağrı kesici aldım. hala ağrıyor diyerek baş ağrısından kıvranan taksi şöförünün ona yaptığım iki dakikalık kulak masajıonın ardından yaşadığı mutlu şaşkınlıkla benden ücret almadan teşekkürlerle uğurladığını hala hatırlıyorum. Önemli olan kulağın her noktasına dokunun. Kulağınız size hemen yanıt verecektir. Kulaklar bedeni hisseder, görür ve duyar. Siz de şefkatli ellerinizi esirgemeyin. (ilgili resmi ekte gönderdim).

  Vizyon Çalışması:  Gözlerinizi kapatın yada kapatmayın fark etmez. Çeşitli görüntülerle kendinizi temizlediğinizi, müspet enerjilerle dolduğunuzu düşleyin. Beyin hayal gücüyle gerçeği ayırd etmez. Bunlara tepki verir. Tıpkı kabuslardan nefes nefese yada ağlayarak uyanmamız gibi. Ben bu vizyonlarda kendimi tropik bir adada ağaçların çevrelediği, dibi görünen berrak bir suya sahip olan güvenli bir göle daldığımı düşünürüm. Suyun içinde yüzdüğümü ferahlatıcı hissi olan suyu teneffüs ettiğimi ve bu suyun bütün hücrelerimin içinden geçtiğini ve geçerken bedenimdeki bütün kirliliği, tortuları ve negatif birikintileri alıp götürdüğünü düşlerim. Temizlendiğimi ve arındığımı hissederim. Siz de kendinize ait vizyonlarınızı oluşturun. Kural yok, belli şekiller yok, özgürsünüz. Bilin ki bedeniniz ve beyniniz buna tepki verecektir. Bunu sıklıkla yapın ve inanın.

  Problemlerinize odaklanmak yerine içinizdeki o muazzam şifaya odaklanın. Sizi her an yakalanabileceğiniz amansız hastalıklardan koruyan tıbbın çare bulamadığı kadar güçlü ve karmaşık hastalıklardan daha güçlü olduğu için sizi koruyan şifayı düşünün. Ve ona teşekkür edin.

  Her sabah yüzünüzü (soğuk) suyla yıkayın. Zira soğuk su termoterapi etkisiyle yüzde kan hareketini hızlandırır. Bu sayede yüz şişlikleri ortadan kalkar. Bu arada bayanlar bıçakla ikiye kestikleri ve buzlukta beklettikleri salatalığı her sabah yüzlerine sürerek doğal bir bakım ve lifting uygulayabilirler.

  .

  Dostlar bır uzman olarak sadece tavsıye edıyorum , bunu lutfen arastırınız. Saglık magnetı kullanın, saglıgınız ıcın mutlaka okuyunuz mailimden yada kendi yapacaginiz arastirmalarla bilgi edinin saglik magnetlerinin nasil iyilesme sagladigini ve dogal oldugunu gorunuz Bu konuda benden de bilgi yada avrupadaki manyetik terapi enstutulerinin linklerini alabilirsiniz zira butun dunya bunu basariyla kullaniyor.  Yeni bilgiler ve paylaşımlarla tekrar buluşmak üzere, sevgi ve sağlıkla kalın. Soru yada önerilerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum.  Doğal Terapiler Uzmanı

  Haluk Otman  __._,_.___


  .


  __,_._,___