• Korona Virus├╝nden korunman─▒n 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla s─▒k s─▒k y─▒kay─▒n!
    2- Dirse─činize ├Âks├╝r├╝n!
    3- Y├╝z├╝n├╝ze dokunmay─▒n!
    4- Di─čer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsan─▒z evde kal─▒n! 184 aray─▒n!
    5.b- Zorunlu bir durum olmad─▒k├ža evden ├ž─▒kmay─▒n!

Elma Diyetime kat─▒lacak olan var mi ­čĄŚ Sonu├žlara sizde inanmayacaks─▒n─▒z ­čĺâ

Asmilecook

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 ┼×ubat 2019
35
47
Merhabalar ├Âncelikle kendimden birazc─▒k bahsedeyim. Ben 22 ya┼č─▒ndayim. Kilom ┼čuan 97. 2 ve boyum da 1.60. Uzun s├╝redir diyet yapmaya ├žal─▒┼č─▒yorum ama ger├žekten de 1 verdiysem 1 hafta sonra dikkat etmedi─čim i├žin ├žok daha fazlas─▒n─▒ geri ald─▒m ve bu s├╝re├ž neredeyse 8,9 ayd─▒r devam ediyor. Bunal─▒ma girdim, art─▒k hayattan zevk alm─▒yorum. Kendimi eve kapatt─▒m d─▒┼čar─▒ya dahi ├ž─▒kmak istemiyordum. Oysa ki ya┼č─▒tlar─▒m ne kadar da g├╝zel elbiseler, pantolonlar giyip gezip dola┼č─▒yorlardi. Bense yak─▒nda ki markete gitmemek i├žin annemle tart─▒┼č─▒yordum s─▒rf d─▒┼čar─▒ya ├ž─▒kmak istemedi─čimden. Daha sonra psikolojik olarak ablam─▒n ni┼čanl─▒s─▒ psikiyatrist oldu─čunda birka├ž destek vererek tekrardan normal halime d├Ând├╝m, eee normal halime d├Ând├╝m ama o ald─▒─č─▒m kilolar ne olacakt─▒. ┼×unu soyluyeyim 2 y─▒l ├Âncesine kadar 110 kiloyla diyetisyene gittim, 98 kiloya kadar indim, daha sonra da diyetisyenim tayin al─▒p gidince bende farkl─▒ whatsapp diyet gruplar─▒na girerek 91 kiloya kadar d├╝┼čt├╝m. Daha sonra da oradan da anlasamayarak kendimi daha da s─▒kt─▒m ve 85.9 a kadar indim. Ondan sonra anneannemin rahats─▒zl─▒─č─▒ndan dolay─▒ 3 hafta hastanede yat─▒l─▒ kald─▒m ve gelsin kilolarr, bu olaydan sonra da ablamin do─čum s├╝reci vs. derken ben hi├ž yememe dikkat etmedim hatta yememi ge├žtim a┼č─▒r─▒ yemek yeme bozuklu─čuna bile yakalandim. Affedersiniz ama kusana kadar, midemin patlamas─▒ndan bile korkuyordum o kadar ├žok yiyordum ki en sonunda gak etti dedim bir tart─▒ya cikayayim o ne g├Âreyim 99 kilo olmu┼čsum, resmen y─▒k─▒ld─▒m. D├╝nyalar karard─▒ ben ki 85.9 a kadar d├╝┼čm├╝┼čken ┼čimdi ├╝zerine 14 kilo alm─▒┼č─▒m. Nefesim kesildi. O an ger├žekten ┼čaka olsun istedim. Her neyse daha sonra bir ├žok diyet denedim, denedim derken de 3 ogun ve 3 ara ya da sadece 2 ├Â─č├╝n vs. gibi bakt─▒m ki eskisi gibi veremiyorum, al─▒yorum da. Hatta yemekleri s─▒n─▒rl─▒ alsam da yine kendimi tencere de buluyorum. Dedim ki ben normal yemek yiyerek, yemeklerden k─▒sarak veremiyorum. Detoks yapmam laz─▒m ki yemeklerin tad─▒na bakmiyayim yoksa yine o 110 kilo halime geri d├Ânecektim. ─░nternette ara┼čt─▒rma yapt─▒m ve elma diyetini buldum. Bir├žok sayfay─▒ okudum iki g├╝n boyunca kim ne kadar vermi┼č ne s├╝rede geri al─▒n─▒yor mu diye vs. Ve karar verdim 2 g├╝n ├Ânce. D├╝n diyetumin ilk g├╝n├╝yd├╝ ve ├žok g├╝zel ge├žti ├žok ┼č├╝k├╝r. Bana l├╝tfen tek besin beslenme, zararl─▒ her vitamini, proteini al gibi ┼čeyler s├Âylemeyin, zaten sabah kahvalt─▒m─▒ yap─▒yorum, yumurtami, peynirimi yetirince yiyorum. Bende saglikciyim zaten, bu diyet diyetisyenlerde ├Âneriyor ama en fazla 5 g├╝nl├╝k ama benim hedefim zay─▒flayana kadar bunu devam ettirmek. 98.2 ile ba┼člad─▒─č─▒m diyetle bug├╝n 97.3 e d├╝┼čt├╝m. Yok sudan verdin kastan verdin gibi ┼čeylere girmeyin de kendinizi yormay─▒n. Hafta da bir su, ya─č, kas, vs. gibi ├Âzel tart─▒m var onlarla kendimi kontrol ediyorumm. Benimle birlikte ba┼člayacak olursa her t├╝rl├╝ yard─▒m eder ve birbirimize destek oluruz ­čĺâ Bu yaz bizim yaz─▒m─▒z olsun ­čĺâ­čĄŚ­čÄł

Ascem

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 ┼×ubat 2020
50
31
Yaaaa ben ├žok dahil olmak isterim ama emziriyorum elmadan ba┼čka bir┼čey yebmiyorsa sorun :KK43: i┼če yararsa bilgi ver emzirmeden sonra bende uygular─▒m

Asmilecook

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 ┼×ubat 2019
35
47
Ya emziriyorsaniz bu diyeti yapmay─▒n da. Kahvalt─▒m─▒ normal ┼čekilde yap─▒p daha sonra her 2 saatte bir elma t├╝ketiyorum Ôś║­čśő Buraya zaten bildirecegimm­čÄł sizde emzirme d├Âneminden sonra isterseniz yap─▒n ­čśŐ­čśŐ

Asmilecook

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 ┼×ubat 2019
35
47
Nas─▒l yap─▒l─▒yor ? Detayl─▒ bilgi verir misiniz l├╝tfen ,­čÖĆ­čą░
Merhabalar ­čą░ Sabah kalkt─▒─č─▒mda normal bir ┼čekilde kahvalt─▒ yap─▒yorum ama ├Âyle beyaz ekmek kullanm─▒yorum. 2 bu─čday ekme─čiyle yumurtami, peynir, zeytin, domestle yap─▒yorum. Diyelim ki saat sabah 10 da kahvalt─▒ yapt─▒m. Saat 12,14,16,18,20 e 1 er adet yer elma yiyorum. G├╝nde 3 lt ve 3 bardakta Ye┼čilcay t├╝ketiyorum.
Normalde 1.gun 1 kilo ye┼čil elma
2.gun 1.5 kilo ye┼čil elma
3.gun 2 kilo ye┼čil elma ve tekrardan 4.gun 1 kilo ye┼čil elmayla devam ediyoruz. ┼×ahsen ben o kadar yiyemedigim i├žin ye┼čil elma t├╝ketiyorum. Ba┼čka bir forum da elma diyetiyle 6 hafta da yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam 32 kilo veren vard─▒.
Ay in┼čallah dar─▒s─▒ ba┼č─▒ma ­čÄł

gozde36

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
23 ┼×ubat 2020
2
1
Bende yar─▒n ba┼čl─▒yorum Allah izin verirse. Ben ayr─▒ca oru├ž da tutuyorum. ─░n┼čallah yapabilirim. Sizlerle sonu├žlar─▒ payla┼čacam. ┼×uan 74 kiloyum boyum 1.58 hadi bismillah ÔŁĄ
Merhabalar ­čą░ Sabah kalkt─▒─č─▒mda normal bir ┼čekilde kahvalt─▒ yap─▒yorum ama ├Âyle beyaz ekmek kullanm─▒yorum. 2 bu─čday ekme─čiyle yumurtami, peynir, zeytin, domestle yap─▒yorum. Diyelim ki saat sabah 10 da kahvalt─▒ yapt─▒m. Saat 12,14,16,18,20 e 1 er adet yer elma yiyorum. G├╝nde 3 lt ve 3 bardakta Ye┼čilcay t├╝ketiyorum.
Normalde 1.gun 1 kilo ye┼čil elma
2.gun 1.5 kilo ye┼čil elma
3.gun 2 kilo ye┼čil elma ve tekrardan 4.gun 1 kilo ye┼čil elmayla devam ediyoruz. ┼×ahsen ben o kadar yiyemedigim i├žin ye┼čil elma t├╝ketiyorum. Ba┼čka bir forum da elma diyetiyle 6 hafta da yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam 32 kilo veren vard─▒.
Ay in┼čallah dar─▒s─▒ ba┼č─▒ma ­čÄł

Asmilecook

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 ┼×ubat 2019
35
47
Bende yar─▒n ba┼čl─▒yorum Allah izin verirse. Ben ayr─▒ca oru├ž da tutuyorum. ─░n┼čallah yapabilirim. Sizlerle sonu├žlar─▒ payla┼čacam. ┼×uan 74 kiloyum boyum 1.58 hadi bismillah ÔŁĄ
Merhaba ­č弭čÄł
Baz─▒ rahats─▒zl─▒─č─▒ndan dolay─▒ ila├ž kulland─▒m ve o y├╝zden devam edemedim, yar─▒n ilac─▒m bitiyor ve aranizdayim in┼čallah ­čą░­čî║ Bu arada nas─▒l uygulayabilir musunuz? ­čĺâ

Ledmizeplin1

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 Mart 2020
20
5
Merhaba ­č弭čÄł
Baz─▒ rahats─▒zl─▒─č─▒ndan dolay─▒ ila├ž kulland─▒m ve o y├╝zden devam edemedim, yar─▒n ilac─▒m bitiyor ve aranizdayim in┼čallah ­čą░­čî║ Bu arada nas─▒l uygulayabilir musunuz? ­čĺâ
merhaba hikayeni okurken kendimi g├Ârd├╝m resmen i┼čin ilgin├ž taraf─▒ e┼čim bana y─▒llard─▒r bu diyeti yapmam─▒ s├Âyl├╝yor. Askerdeyken kilo alm─▒┼č geldi─činde bu diyeti uygulam─▒┼č ve ├žok iyi sonu├ž alm─▒┼č ki hala fit­čśé
Ben de ka├žamak yapmadan duram─▒yorum ve gizli yeme sorunum var. Ben de bug├╝n elma al─▒p sizinle devam etmek isterim. 97 kiloyum boyum 1.65 iki cocuk annesiyim. Leslie ile destekleyerek cok iyi sonu├ž al─▒r─▒m diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Buraya g├╝n g├╝n yazal─▒m yapt─▒klar─▒n─▒z─▒,yediklerimizi, sonu├žlar─▒n─▒.

Asmilecook

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 ┼×ubat 2019
35
47
Ya inan ├žok sevdimmm ­čśŹ­čśŹ l├╝tfen bana kat─▒l ve yapalimm, motivasyonla ├žok ihtiyac─▒m ve art─▒k kilo vermem laz─▒mm, ├žok iyi olur kat─▒l─▒rsan bana ­čî║­čÄł

Ledmizeplin1

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 Mart 2020
20
5
Ya inan ├žok sevdimmm ­čśŹ­čśŹ l├╝tfen bana kat─▒l ve yapalimm, motivasyonla ├žok ihtiyac─▒m ve art─▒k kilo vermem laz─▒mm, ├žok iyi olur kat─▒l─▒rsan bana ­čî║­čÄł
Yan─▒nday─▒mmm­čî╣
Ben bug├╝n c─▒k─▒p elma alamad─▒m ya─čmur ya─č─▒yordu ama yar─▒n ilk i┼čim almak olucak buraya yazar─▒m ­čĺč

Yukar─▒ Alt