Elma yağı kullananlar buraya lütfen

mumnes

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
23
süprizzzzzarkadaşlar elma yağı ne için kullanılıyor nasıl uygulanıyor bilen birisi varsa yardımcı olabilirmi? bu elma yağının ne gibi bir faydası var çok merak ediyorum lütfen cevap teşekkürler......

DIPTISDIPTIS

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
3.569
kullanan yoktur canım belkide :kahve:

geçen ay yengem söyledi bana bu elma yağını. aslında adaçayının yağı bu ama adı elma yağı diye kalmış. onun 5 ay bebeği olmamış. bununla vajinal ölgeni temizle ve öle ilişkiye gir demişler. o ay hamile kalmış. oda diyor belkide ondan oldu diye a.s.

SadeceMeyra

heyecanlı ve acemi :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
38
ama vajinal bölgeye bisey sürmeyin ph sini bozarsiniz diolar?????????????

burcumtf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
mumnes ben nasıl kullanıldığını bilmiyorum ana nette şöyle bi şey yazıyo:
elma yağı=adaçayı yağı
Anadolu adaçayı (Salvia triloba L.) türünün yapraklı ve çiçekli dallarından su buharı distilasyonu ile elde edilen uçucu yağdır. Ülkemizde özellikle Muğla ve Fethiye bölgelerinde elde edilmektedir. Sarımsı veya renksiz, özel kokulu ve yakıcı lezzetli bir sıvı olup %60 kadar sineol taşımaktadır. Gaz söktürücü, sindirim düzenleyici, ter kesici ve idrar arttırıcı özellikleri vardır. Dahilen küçük miktarlarda (günde 3-5 damla), 1 fincan suya damlatılarak içilir. Yüksek miktarlarda zararlıdır. Haricen yara iyi edici, antiseptik ve karın ağrısınaveya gaz söktürmek için kullanılmaktadır.
Mikrop öldürücü ve yara iyileştirici olarak kullanılmaktadır. Oniki parmak bağırsağındaki yaralara iyi gelir. Romatizma ve mafsal ağrılarında da kullanılır.
Uyarılar : Günde 3 damladan fazlası epilepsi ve kramp yapabilir.

burcumtf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
mikrop öldürücü diyor ya belki öyle faydası vardır

Patricia

sil baştan başlamak gerek
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Yukarı Alt