• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

EMBRİYO TRANSFERİ

Sentorhan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2020
30
34
Öncelikle herkese iyi akşamlar.
Embriyo transferi nasıl oluyor bana bilen arkadaşlar söyleyebilir mi onda da anestezi gerekiyormu transfer yaptıran arkadaşlar cevabinizi bekliyorum.

Crn07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2016
624
439
Embriyo transferi nasıl oluyor bana bilen arkadaşlar söyleyebilir mi onda da anestezi gerekiyormu transfer yaptıran arkadaşlar cevabinizi bekliyorum.
Anestezi olmuyor idrara sıkışık oluyorsun transferde o şekilde yerleştiriyorlar sonrasında yarım saat 1 saatlik dinlenme sonucu eve dönüyorsun

Albatros2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2018
1.063
2.656
Basit bir işlem muayeneden farksız.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-09-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 157 gün kaldı.

Bebeğinizin kulağı artık başın iki yanında çıkıntı yapmaya ve gözleri yan taraftan ziyade ön tafa doğru bakıyor. Plasenta bebeğinizi sağlıklı tutmak için hizmet ederken aynı zamanda sizin sağlığınızı korumada da önemli bir rol oynamaktadır. Plasenta, globulinleri ve kanda bulunan doğal bileşenleri sentezleyerek enfeksiyonları önler. Bebeğinizin diş minesi oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.302
579
İdrara sıkışık bir şekilde isleme alindim. Anestezi yoktu gerekte yok zaten vajinal muayeneden pek bi farki yok aci ağır vs olmadi. İslemden sonra 2 saat yatirdilar tuvalete bile kaldirmadilar. Her ihtimale karsi zaten hasta bezi taktılar okadar idrara sıkışık oluyoki insan. Gerci ne yaptim ettim o iki saatte sıktım disimi 😀 bazi yerler sadece yarim saat dinlendiriyor bazilari 2-3 saat

Sentorhan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2020
30
34
İdrara sıkışık bir şekilde isleme alindim. Anestezi yoktu gerekte yok zaten vajinal muayeneden pek bi farki yok aci ağır vs olmadi. İslemden sonra 2 saat yatirdilar tuvalete bile kaldirmadilar. Her ihtimale karsi zaten hasta bezi taktılar okadar idrara sıkışık oluyoki insan. Gerci ne yaptim ettim o iki saatte sıktım disimi 😀 bazi yerler sadece yarim saat dinlendiriyor bazilari 2-3 saat
Neden idrara sıkışık olunuyor

bynsyma

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
434
196
Meehaba Adetin kacinci gunu transfer gerceklesiyor

Pelincicekci

Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2020
124
257
Normal vajinal muayene gibi,fakat vajinayı genişleten bir aparat takıldı,ayrıca idrara sıkışık gitmedim,ultrason eşliğinde

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-11-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt