Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Emcan01'den Seçmeler

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve emcan01 tarafından 26 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  26 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : emcan01
 1. emcan01

  emcan01 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.661
  Beğeni:
  16
  Ödül Puanları:
  148
  Üniversitenin büyük amfisinde 800 kişinin katıldığı bir imtihan...Süre iki saat... Profesör son derece sert ve sürenin esnetilmesine imkân yok. Cevapları yetiştiremeyen kalıyor. Bu yüzden bütün talebeler harıl harıl kâğıt dolduruyorlar. Ama birisi ağırdan gidiyor. Biraz düş ünüyor biraz yazıyor. Hiç aceleci bir hâli yok. Derken süre doluyor. "Getirin kâğıtları çocuklar" diyor profesör ve herkes bitirebildiği kadarıyla kâğıdını getirip masanın üzerine koyuyor. Veren çıkıyor, veren çıkıyor, masanın üzerindeki kâğıtlar birikiyor. Sınıfta hiç talebe kalmıyor. Bir kişi hâriç. Bizim ağırdan giden talebe Hiç istifini bozmadan yazmaya devâm ediyor. Böylece biraz daha zaman geçtikten sonra, bizimki kalkıp kürsüye gidiyor ve kâğıdını bir sonraki ders için hazırlıklarını tamamlamakta olan profesöre uzatıyor. Profesör kızarak:
  -Hayır! Çok geç kaldın. Artık senin kâğıdını alamam

  Bizimki ters ters bakıyor: Sen benim kim olduğumu biliyor musun?
  Yoo, aslında bilmiyorum. Ne olacak?Talebe bakışlarını dikleştirerek tekrar soruyor: Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Hayır bilmiyorum! Üstelik bu hiç de mühim değil! İyi öyleyse, diyor bizimki ve yığılı duran imtihan kâğıtlarının bir kısmını kaldırıyor ve araya kendi kâğıdını koyup kâğıtları tekrar düzeltiyor Sonra da:

  -İyi günler hocam, deyip profesörün şaşkın bakışları arasında yürüyüp gidiyor."

  İŞTE BEN BUNA CESARET VE ZEKA DERİM.........KORKULARIMIZI YENDİĞİMİZDE BAŞARI BİZİMLE OLACAKTIR....