Emzirirken Gögüs Ucu Yarığı ve Domuz Yagı

Uzgunprenses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
1.116
908
Canım bu tür sorunlar için gümüş emzirme kapakları var ve cevremde bir çok kişi kullanıp çok memnun kaldı dene bence çok iyi bir urun

misskokulumm

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
2.947
612
Baya süre olmuş şimdiye kadar iyileşmeleri gerekirdi. Ben yanlış emzirdiğinizi düşündüm bu nedenle. Sadece meme ucunu verirseniz bebeğin ağzına bu şekilde tahribat olur. Kahverengi bölgeyi tamamen verip meme ucunun bebeğin damağında yapışması lazım. Bu şekilde hem acı olmaz hem de yara vs.olmaz emzirirken.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-04-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Diana Bishop

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
698
1.999
her türlü yaraya kantoron yagi kullandim ben , burda yazanlar care olsa da kantoron yagini ecza dolabiniza koyun mutlaka, yaniklara , yaralara inanilmaz iyi geliyor , gecmis olsun

ciykinkuybaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2010
1.405
1.106
Domuz yağı inanilmaz etkili bisey yaralarda...
Ilac sektöründe kullanilamamasinin sebebi raf ömrü 6 ay ve buzdolabinda olmali o yüzden firmalar tercih edemiyor. Fakat eski usul ilac recetelerinde bir cok hastalikta kullaniliyor ben bir kac ay önce babamin kafasindaki egzamasi icin ilac yaptirdim icinde domuz yagi varmiş...
Teyzemin suratina kaynar su döküldü domuz yagiyla tek bir iz bile kalmadi

Chelzy

Haydi kalk ayağa, yürü güneşe !
Pro Üye
20 Ocak 2008
12.061
22.327
Tam aradigim baslik ve konu.25 haftalik hamileyim.Ilk hamileligim.Tabi bilmedigimden 1 bucuk ay once falan sag gogus ucum artik hormonlardan heralde buyurken catlamis.Ben normal bir gogus ucu saniyorken deneyimli anne kuzenim ve annem gorunce catlamis dediler.Daha nasilse doguma 10-12 hafta var.Ne yapmaliyim da o zamana kadar iyilessin bu ? Sanki uctan ayrilip et beni gibi oldu minik bir parca :KK43:

Yukarı Alt