emzirirken zayıflamak

bi prenses annesi

9.takım🌿🎀Boy(1.59)🌿İ.H(80)🌿S.H(65)
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
21.337
53.722
26

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 63 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 159 cm. Başlangıç Kilom :94 Kg. Şimdiki Kilom :88 Kg.

selvnaz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
11
9
38
teşekkür ederim yanıt için... ama yeşil çay bende adet gecikmesi yaptı maalesef =( diğer bitki çaylarına da cesaret edemedim. şimdilik boğazımı tutmaya çalışıyorum ama o da bazen oluyor bazen olmuyor. sanırım en iyisi memeyi kesince bir diyetisyene başvurmak gibi gözüküyor.
Hayırlı günler bi soru sorabilirmiyim bu yeşilçay bende de geçikme yaptı galvi günüm geçti hamile değilim testlerde çıkmıyor Bıraktıktan nekadar sonra tekrar Regli oldunuz 😞

sero13

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2014
221
36
35
ilk gebeliğimde aynısını yaşadım oğlum 40 günlükken işe başlamak zorunda kaldım snr malt içtim çok kalorili kilo yaptı tabi çok zor verebildim. şimdi ikinci geliyor hamilelikte iştahım tavan yaptı kokruyorum kilolar üzerimde kalacak diye
emzirirken kilo verme imkanı yokmu ya

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-01-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Umbertocumm

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
258
368
36
Süt olması icin emzirmeden önce 1 bardak su icin soguk olmasın.veya emzirirkende icebilirsiniz.emzirdikce hem zayiflar hemde gece kalkip mama yapma sıkintisindan kurtulursunuz bebisde saglikli kilo alir.ben emzirdikce zayifliyorum emzirmeyi birakincada o odemler falanda tamamen gidiyor..bu dogumdan sonrada karatay diyeti ve emzirmeyle kilo vermeyi dusunuyorum allah nasip ederse..
Süt olsun diye tatlı falan tuketmeyin yani baklavalar corekler boreklere abanmayin.sut ve sut urunleri yesillikler kuru baklagiller ve et hem bol bol sut yapar hemde saglikli zatiflarsiniz.bitki caylari size bile zarar verirken bebegi dusenemiyorum

sero13

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2014
221
36
35
karatay diyetinde bulgur gibi şeyşerde tüketebiliyorduk dimi unuttum bakmam lazım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-01-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

diyetisyenhavvakoksal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2020
6
2
35
merhaba herkese, 16 aylık bebeğim var. sadece geceleri emiyor. zaten tüm gün çalışıyorum. emzirirken yeşil çay tüketilebiliyormuş. günde 2 kupayı geçmemek kaydıyla.. onu tüketiyorum.
süt olsun adı altında şu ana kadar tatlısından hümanasına o kadar çok şey tüketttim ki. bir 10 kilo kadar fazlam var. diyet yapmıyorum ama dengeli beslenmeye başladım. zaten benden bebeğe geçen süt miktarı da günlük 100- 150 ml anca vardır. o yüzden ekstra bitki çayları ile desteklemek de istiyorum.
9lu zayıflama çayları var. onları tüketsem zararı olur mu?
ikinci soru ise bu zayıflama çaylarının içeriğindeki maddeler de süte geçiyor ya, çocuğu da zayıflatır mı? çünkü kilosu sınırda olan bir oğlum var.
bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok mutlu olurum

diyetisyenhavvakoksal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2020
6
2
35
Merhabalar öncelikle bebeğinizi sağlıkla büyütün inşallah. Emzirme döneminde bitki çayı tüketmeyin. Bebeklerin bağırsak florası çok hassas ve sizinkisi çok küçük ve henüz gelişmemiş. Zayıflamak için bitki çayları destekleyici, asıl önemli olan doğru bir beslenme programı. Bu süreci bir uzman eşliğinde geçirmenizi öneririm

diyetisyenhavvakoksal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2020
6
2
35
Merhabalar öncelikle bebeğinizi sağlıkla büyütün inşallah. Emzirme döneminde bitki çayı tüketmeyin. Çocuğunuzu bağırsak florasının olumsuz etkilenmemesi önemli. Zayıflamak için bitki çayları destekleyici, asıl önemli olan doğru bir beslenme programı. Bu süreci bir uzman eşliğinde geçirmenizi öneririm

Turkandrnb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2019
1.725
2.548
merhaba herkese, 16 aylık bebeğim var. sadece geceleri emiyor. zaten tüm gün çalışıyorum. emzirirken yeşil çay tüketilebiliyormuş. günde 2 kupayı geçmemek kaydıyla.. onu tüketiyorum.
süt olsun adı altında şu ana kadar tatlısından hümanasına o kadar çok şey tüketttim ki. bir 10 kilo kadar fazlam var. diyet yapmıyorum ama dengeli beslenmeye başladım. zaten benden bebeğe geçen süt miktarı da günlük 100- 150 ml anca vardır. o yüzden ekstra bitki çayları ile desteklemek de istiyorum.
ikinci soru ise bu zayıflama çaylarının içeriğindeki maddeler de süte geçiyor ya, çocuğu da zayıflatır mı? çünkü kilosu sınırda olan bir oğlum var.
Emzirme süreci boyunca organik yeşil cay neyse de diger zayiflama türü caylarindan uzak tutun kendinizi sütünüze de geçer. emzirme sureci bittiginde diyetinizi uygularsınız tavsiyem

parfumkokusu

keşke hep böyle olsam
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2013
2.357
1.726
Emzirme süreci boyunca organik yeşil cay neyse de diger zayiflama türü caylarindan uzak tutun kendinizi sütünüze de geçer. emzirme sureci bittiginde diyetinizi uygularsınız tavsiyem
emzirmeyi kestim. daha doğrusu kendisi bıraktı =) teşekkür ederim yanıtınız için =)

Restful

Kalbini değiştirerek hayatını değiştirebilirsin...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2018
621
868
Bebeğim bir yaşında ben de diyetisyen desteğiyle zayıflıyorum.
Kimyon çayı beyaz çay yeşil çay rezene çayı biberiye çayı içiyorum.Hic bir zararı olmadı.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :104.1 Kg. Şimdiki Kilom :79.7 Kg.

Nilul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
2.511
1.308
Ben olsam o tur seyler kullanmam az yada çok sonucta emiyor bebeğiniz oyuzden kalori yakımınız hızlı olur kayısı çayı yeşil çay harici bol su tüketin ve ekmeği kesin ben oyle zayfladm