• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinize öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

emzirme ve antidepresan

environmentaleng

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2015
2.024
1.072
merhaba arkadaslar 11 aylık bebeğim var ve depresyondayım psikiyatriye gittim prozac 20 mg başladı emzirirken bu ilacı kullanan var mı çok üzülüyorum stres yapıyorum bebeğime zarar vereceğim diye ama kullanmazsam daha kötü oluyorum
 

environmentaleng

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2015
2.024
1.072
Takıntılı kayinvalideniz yüzünden mi? Doğumdan sonra bende tansiyon ilacı kullandim. Doktor içeriği ve miktarını öğrendikten sonra süt verme demişti. Çocuk doktoruna sorun.
evet kv sorunum var kendisi hasta ve onun hastalıgı hepimizi perişan ediyor.. onun dısında baska şeyler ve yorgunluk biraraya geldi
 

loveislovee

Bir eşim var bir de benzerim:)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
1.493
1.242
prozac güçlü bi antidepresan. bence çocuk doktoruna da sorun.ben mesela zedprex kullanmadım emzirdiğim için. bir kaç ay bekleseniz daha iyi. çünkü süte geçiyor. sizdeki etkiler çocuk da da görülür,yan etkisi hiçbir şey olmasa bile.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 128 gün kaldı.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sevde_

Sokak hayvanlarına su, yemek ve şefkat."Sevap"tır
Pro Üye
25 Şubat 2011
10.414
25.086
Size şimdi burda binbir türlü cevap gelecek. "Bunu bırak, şunu kullan diyeninden tut, hemen bırak o ilacı, bebem var diye şükret depresyondan çık" diyenine kadar bir sürü bilinçsiz yorum alacaksınız.

Bakın, bu tür sorular uzmanına sorulur. Kendi doktorunuzun yanısıra bebeğin doktoruna da danışabilirsiniz mesela. Burada bilgisi olmayıp fikri olan tonla insan kafanızı karıştırıp sizi daha çok bunaltacaktır, tam bir bilgi kirliliği yani. Kimseye uymayıp doktorlarınızı dinlemenizi tavsiye ederim yine. Geçmiş olsun, depresyon hafife alınacak bir şey değil.
 

tugsem_10

Minik dünyam...
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2014
9.168
4.729
depresyonlu değilde epilepsi olan bir anne olsan doktora danışıp lamictal içecektin o da aynı hesap gibi. inşallah doğurunca bende bunalıma girmem gerek kalmaz.depresif uçlu bipolar hastasıyım çünkü.
 
Yukarı Alt