en gelişmiş bilgisayar beynimiz

ankem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
69
Emoji Skoru
1
Hafızanızdan Gereksiz Bilgileri AtınKumanda aletini nereye koydunuz hatırlamıyor musunuz? Unutkan bir hafıza belki de sorunun kendisi değildir.

Çok az hatırlamanın dışında, belki de sorun çok fazla şey hatırlamanızdır. Özellikle işinize yaramayacak birçok bilgiyi hatırlamak, beyninizde kalabalık ediyor olabilir. İyi bir beyin için gereken en önemli nokta, seçici olmaktır. Gerçekten ilgili noktaları alıkoyup, geri kalanları beyninizden atmaktır. Beyninizi yeniden başlatmanın yolu tam olarak bilinmese de, bir denemekte fayda var!

RealAge Önerisi: İyi bir hafızaya sahip olmak sizin Gerçek Yaş'ınızı tam 2.5 yıl gençleştirir.

Kısa süreli görsel hafızadan bahsedersek, mesela su içtiğiniz bardağı nereye koyduğunuz, geçtiğiniz sokağın tabelası gibi görsel noktaları beynimiz sıralamaya koyar. Ve her gelen bir diğerini aşağı iterek, son 3 veya 4 görsel noktayı alıkoyar. Bu yüzden, önemsiz ayrıntıların etkili bir biçimde yapılacak olan temizlik, iyi hafıza ve kötü hafızaya sahip insanları ayıran faktörlerdendir. Yani işin aslı, aslında kötü hafızalı ve unutkan dediğimiz insanlar, iyi dediklerimize oranla, beyinlerinde daha fazla ayrıntı depoluyorlar. Sadece ilgilendikleri ve işlerine yarayacak olanlar altlarda, basit ve önemsiz her tür bilgi önde kalıyor. Gerçekten sonradan hatırlamak istediğiniz bir bilgi olduğunuda, konuya odaklanın, dikkatinizi toplayın, ve alt sıralara inmemesi için yoğunlaşın.:uhm: :1yes2:
 

Nisan21

Taze Bekar ( mihrace )
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
514
Emoji Skoru
1
Yaş
46
bende hafızamın kötü olduğundan bir çok şeyi hatırlayamamktan yakınırdım gerçek sebep anlaşıldı.eeee tedaviyi nasıl yapacağızki:))
 

ankem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
69
Emoji Skoru
1
sonradan hatırlamak istediğiniz bir bilgi olduğunuda, konuya odaklanın, dikkatinizi toplayın, ve alt sıralara inmemesi için yoğunlaşın tedavisi bu olsa gerek acema:1yes2:
 
Yukarı Alt