En son izlediğiniz, tavsiye ettiğiniz filmler ve yorumları?GULSEMEDIHA

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
593
337
Colonia, Torsten Wenzel ve Florian Gallenberger tarafından yazılmış, Florian Gallenberger tarafından yönetilmiş 2015 yapımı sinema filmi.

12 Yıllık Esaret, özgürlüğünü geri kazanmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. 1841'de New York'ta yaşayan Solomon Northup, kendisini müziğe adamış siyahi bir adamdır. (Dram/Tarihi)
İngiliz sinemacı Steve McQueen'in yönetmenliğini ve John Ridley ile birlikte senaristliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Michael Fassbender'ın yanı sıra Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Giamatti gibi yıldızlar da yer alıyor.
 


GULSEMEDIHA

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
593
337
The Color Purple (1985)

The Color Purple ismiyle gösterime giren “Mor Yıllar” filmi, Steven Spielberg yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Dram dolu sahneleriyle izleyenleri yasa boğan Mor Yıllar filmi, babası tarafından hamile bırakılan genç bir kızın aynı zamanda evlendirilmek için satılması konu edilmektedir. Siyahi genç Celie, babası tarafından hamile bırakılmasının ardından efendisi olarak gördüğü adama satılmaktadır. Şiddet üzerine şiddet gören genç kız, kız kardeşi Nettie’ye yazdığı mektuplarla ayakta kalmaktadır. 11 farklı dalda Oscar adayı olan The Color Purple filmi, gelmiş geçmiş en iyi duygusal filmler arasında yer almaktadır.

Tür: Dram

Sonunda gözyaşlarımız sel olacak...
 


sacmalamayin

Hüzün kovan kuşu gelmiş🕊
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
210
355
Netflix dizi önerilerim:
  • The Hundred bilimkurgu aşşşşırı favorimdir çok tavsiye ederim çok fena sarar
  • Bir de Anne with A dizisi hayata bambaşka bir bakış kazanmanızı sağlayacak gerçekten izlemenizi şiddetle tavsiye ederim lütfen izleyin 😍
  • Atiye dizisi bilmeyen yoktur sanırım izlemediyseniz tavsiye ederim
  • Son olarak yine bir Türk dizisi eğlenceli ama içerisinde fazlaca merak uyandıran kısımlar da var Aşk 101 izlemenizi öneririm aklıma geldikçe diğer izlediklerimi de yazarım
 


Yukarı Alt