Endemetrial polip ameliyatı oldum

Benimdemelegimolsa

Her nasip vaktine esirdir..🌵
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2016
338
352
Merhabalar gebelik icin tedavi gördüğüm sirada doktorum rahim duvarnda polip olduğunu gördü ve alınması gerektiğini söyledi emin olmak için farkli bir doktora göründüm o da aynı şeyi söyledi ve bunun üzerine 9 ocak da ameliyat oldum aynı zamanda doktorum rahim filmi de çekmiş ameliyat sonrası yoğun bi adet sancısı şeklinde sancim oldu tabi ameliyathanenin soğuk olması da sanciya sebepti ağrı kesici iğne vuruldum sonrasında sancim hic olmadi cok korkmustum ama o kadar da acılı bi operasyon değilmiş suan kanamam var bi haftaya gecer dedi doktor çok heyecanlıyım inşallah gebelige engel poliptir 24 yaşındaym ve pkoluyum kader yolu arkadaşlarımla konuşmaya ve tecrübeleri paylaşmaya çok ihtiyacım var..

begonyas

All is Well :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2017
4.412
7.481
Merhaba bende rahim kalinligi sebebiyle kürtaj oldum. Biyopsi sonucuma gore Rahimde polip varmiş. Siz ameliyat mi oldunuz, kürtaj mi?

Buhayatbenim

Can parçam oğlum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.512
2.531
30
Merhabalar gebelik icin tedavi gördüğüm sirada doktorum rahim duvarnda polip olduğunu gördü ve alınması gerektiğini söyledi emin olmak için farkli bir doktora göründüm o da aynı şeyi söyledi ve bunun üzerine 9 ocak da ameliyat oldum aynı zamanda doktorum rahim filmi de çekmiş ameliyat sonrası yoğun bi adet sancısı şeklinde sancim oldu tabi ameliyathanenin soğuk olması da sanciya sebepti ağrı kesici iğne vuruldum sonrasında sancim hic olmadi cok korkmustum ama o kadar da acılı bi operasyon değilmiş suan kanamam var bi haftaya gecer dedi doktor çok heyecanlıyım inşallah gebelige engel poliptir 24 yaşındaym ve pkoluyum kader yolu arkadaşlarımla konuşmaya ve tecrübeleri paylaşmaya çok ihtiyacım var..

Bana da polip var dediler adet olmayı bekliyordum ameliyat günü almak için o ay hamile kaldım.polip büyük değilse sorun olmuyor fakat 3ay düşük tehlikesi (polip)nedeniyle ilaç kullanmak zorunda kaldım.aldirmakla çok iyi yapmissiniz.Allahım sana bal bebisler nasip etsin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2021

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 235 gün kaldı.

Omuriliği koruyan tüp kapanmış durumda. Hipotalamus (yemeği, cinsel davranışları ve sıcaklığı düzenleyen ara beyin yapısı) bugün yarın şeklini almaya başlayacak. Ağzın ilkel görüntüsü ortaya çıkmaya, gırtlak gelişmeye başlamıştır. Bebeğiniz şimdi C şeklinde ve bir kuyruğu bulunuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Benimdemelegimolsa

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2016
338
352
Bana da polip var dediler adet olmayı bekliyordum ameliyat günü almak için o ay hamile kaldım.polip büyük değilse sorun olmuyor fakat 3ay düşük tehlikesi (polip)nedeniyle ilaç kullanmak zorunda kaldım.aldirmakla çok iyi yapmissiniz.Allahım sana bal bebisler nasip etsin
Ay maşallah ne güzel ya inşallah Rabbim hasretle evlat bekleyenlere nasip eder. Cocuk dunyada kismeti varsa her türlü gelir zaten de bi vesile olur belki bu operasyon :dua:

Erven

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
63
31
27
Merhaba benim doktorum ultrasonla bakarak rahimimde kalınlaşma olduğunu söyledi. Bu polip myom vs. Olabilirmiş bana ofis histereskopi yaptirmami söyledi yarın yaptircam inşallah hormon test sonuçlarını görmesi gerekiyormuş verdim testleri. Yalnız ofis histereskopi yapılırken narkoz veya herhangi bir uyuşturma olmuyormuş. Ben çok gerginim bu konuda yardımcı olur musunuz ağrı sızı oluyor mu acaba :dua:

Benimdemelegimolsa

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2016
338
352
Merhaba benim doktorum ultrasonla bakarak rahimimde kalınlaşma olduğunu söyledi. Bu polip myom vs. Olabilirmiş bana ofis histereskopi yaptirmami söyledi yarın yaptircam inşallah hormon test sonuçlarını görmesi gerekiyormuş verdim testleri. Yalnız ofis histereskopi yapılırken narkoz veya herhangi bir uyuşturma olmuyormuş. Ben çok gerginim bu konuda yardımcı olur musunuz ağrı sızı oluyor mu acaba :dua:
Merhaba histeroskopi oldnuzmu gecmis olsun

Benimdemelegimolsa

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2016
338
352
Hayır henüz olmadım bu ay olucam inşallah anestezi verilmiyor korkuyorum bu yüzden
Anestezi verilmesi lazm ya ben genel anestizi ile aldrdm uyandrdigmda yogun bi sancim vardi. Kaldi ki bayilmadan mudahale nasil edecekler baska doktora göründünz mü

Nazz44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
203
41
30
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak lütfen yardımcı olun..
Ben iki ay önce bebek tedavisi için doktora gittim vajinal ultasonla bakıldı polip gördü doktor..
Bir sonraki ay gel ameliyatla alalım dedi.. Adetin 2. Günü gittim polip görünmedi.. Adet bitimine gel tekrar bakalım dedi.. Baktı herhangi bir şey çıkmadı.. Adet biriminin üstünden 4 gün geçti farklı bir doktora gittim.. O doktor da polip gördü 7 mm boyutunda.. Ne yapacağımı bilmiyorum şuan.. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

hilal1907

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2014
4.216
3.959
cnm bende de pko var 5 yildir ugrasiyoruz. 4 tup bebek tedavisi oldum. Hepside negatif oldu. Simdiye kadar hic polipten bahsedilmemisti. Persembe gunu histereskopi oldum ve doktorum mercimek buyuklugunde cok sayida polipin vardi dedi temizlemis. Persembe cuma pek agrim olmadi. Ama bu gun felaket bi sanciyla uyandim. Adet agrisi gibiydi ama katlat fazlasiydi dortbuklum oldum kaldim. Sen be durumdasin acaba normal denemeye basladin mi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-02-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

hilal1907

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2014
4.216
3.959
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak lütfen yardımcı olun..
Ben iki ay önce bebek tedavisi için doktora gittim vajinal ultasonla bakıldı polip gördü doktor..
Bir sonraki ay gel ameliyatla alalım dedi.. Adetin 2. Günü gittim polip görünmedi.. Adet bitimine gel tekrar bakalım dedi.. Baktı herhangi bir şey çıkmadı.. Adet biriminin üstünden 4 gün geçti farklı bir doktora gittim.. O doktor da polip gördü 7 mm boyutunda.. Ne yapacağımı bilmiyorum şuan.. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
Benim ultrasonla falan gorunmuyordu. Histereskopiyle fatkedildi. Ama varsa kesinlikle aldirman lazim gebe kalmayi engelliyormus

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Nazz44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
203
41
30
cnm bende de pko var 5 yildir ugrasiyoruz. 4 tup bebek tedavisi oldum. Hepside negatif oldu. Simdiye kadar hic polipten bahsedilmemisti. Persembe gunu histereskopi oldum ve doktorum mercimek buyuklugunde cok sayida polipin vardi dedi temizlemis. Persembe cuma pek agrim olmadi. Ama bu gun felaket bi sanciyla uyandim. Adet agrisi gibiydi ama katlat fazlasiydi dortbuklum oldum kaldim. Sen be durumdasin acaba normal denemeye basladin mi
Çok geçmiş olsun canım. Mart ayında bana rahim filmi çekilecek. Onun sonucuna göre tüp veya aşılama önerecek doktor.. Sen neden histeroskopi oldun polipden haberin yok muydu?

hilal1907

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2014
4.216
3.959
Çok geçmiş olsun canım. Mart ayında bana rahim filmi çekilecek. Onun sonucuna göre tüp veya aşılama önerecek doktor.. Sen neden histeroskopi oldun polipden haberin yok muydu?
Polipten haberim yoktu evet. Onceki histereskopide oyle 5 dk bakip gondermislerdi baska hastanede yapilmisti. Diger testlerin hepside yapildi genetigine kadar. 4 defa tup bebek tutmatinca gogsen beye gittim tekrar bakalim histereskopiyle emin olalim dedi ve polipler cikti. Onca eziyet onca caba onca masraf bosuna gitmis.
Vajinal ultrasonla da normal ultrasonla da görünmedi. Rahim filminde çıkarsa aynı anda polipi de alırlar mı acaba? İki operasyon geçirmek istemiyorum
Rahim hilminde rontgen seklinde goruntuleme aliniyor canim histereskopi ayri kamerayla girip canli canli izliyirlar o zaman bulduklarina mudahele edebiliyorlar

Nazz44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
203
41
30
Polipten haberim yoktu evet. Onceki histereskopide oyle 5 dk bakip gondermislerdi baska hastanede yapilmisti. Diger testlerin hepside yapildi genetigine kadar. 4 defa tup bebek tutmatinca gogsen beye gittim tekrar bakalim histereskopiyle emin olalim dedi ve polipler cikti. Onca eziyet onca caba onca masraf bosuna gitmis.

Rahim hilminde rontgen seklinde goruntuleme aliniyor canim histereskopi ayri kamerayla girip canli canli izliyirlar o zaman bulduklarina mudahele edebiliyorlar
Çok teşekkür ederim bakalım mart ayında hersey belli olacak :)
Allah hayırlısıyla hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah :dua:

hilal1907

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2014
4.216
3.959
Çok teşekkür ederim bakalım mart ayında hersey belli olacak :)
Allah hayırlısıyla hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah :dua:
Amin canim insallah:KK200:

Eren61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2018
2.419
6.547
Arkadaslar endemetrium hiperplazi var bendede. Poliplerim alindi doktir tarlusal kullan dedi 6 ay benim gibi olan varmi. Yani tanidan sonra ilac kullanan

Benimdemelegimolsa

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2016
338
352
Arkadaslar endemetrium hiperplazi var bendede. Poliplerim alindi doktir tarlusal kullan dedi 6 ay benim gibi olan varmi. Yani tanidan sonra ilac kullanan
Geçmiş olsun yok bana öyle birsey vermedi doktor aksine bedenin dinlensin hicbirsey kullanma bi kac ay dedi. Bende adet düzensizliği vardı çok şükür histereskopi sonrasi her ay günü gününde adet oluyorum polipmiydi adet olmama engel yoksa tüplerim mi kapalıydı bilmiyorum sırrı nerede ama adetlerim düzenlendiği için gebelik konusunda daha da ümitliyim hayırlısı olsun hepimiz için

Benimdemelegimolsa

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2016
338
352
Doktorun sana tarlusali verme amaci rahimdeki kalınlığı adet kanamasi ile atman icin. Dogru bi tedavi bana göre çünkü vücudun salgıladığı progestan hormonu sayesinde atılır umarım tarlusal ile geçer yoksa histereskopi isteyebilir yine doktor rahimdeki fazlalığı almak için

merve teacher

Tohum saç,bitmezse toprak utansın.../ N.F.K.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2018
1.837
3.755
Merhaba bende rahim kalinligi sebebiyle kürtaj oldum. Biyopsi sonucuma gore Rahimde polip varmiş. Siz ameliyat mi oldunuz, kürtaj mi?
Canm sana birsey sormak istiyorum .su andada bende de hem kalinlik var hem polip var dediler.Polip cok buyumus benim.Rahim kalinliginin sebebi polip mi? birde ameliyat dedi cok korkuyorum.bugun baska bir hastaneye gidecegim. bana once kurtaj yapilacak sonra patolojiye gore ameliyat falan dedi

hilal1907

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2014
4.216
3.959
Ameliyat drdikleri histereskopi korkmayin kizlar kesme bicme yok kamerayla alttan girip yakiyorlar videolari var izleyin korkmayin uyutuyolar zaten

Eren61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2018
2.419
6.547
Beni yakmadilar. Histereskobi yontemiyle rahim temizleniyor polip ve kalinliklâr aliniyor yakmak iyi degildir bence bu yontem daha saglikli diyolar ama . Evet narkoz aliyosun ama basit bi ameliyat bikac saate kalkiyorsun sadece hafif agrin oluyor. Ameliyata gitmeden once ac karna gidiyosun bisey yiyip icmeden. Evet polip bir engel polip rahim kalinligi da yapiyormus ama veren Allah verir bir engel ama Allah isterse olur yani. Polipi olup hamile kalan var yok degil bu sekilde hamile kalabilmek mumkun ama polip bir engel veren Allah verir demisti doktor bana korkacak bisey yok . Benimde cocugum olmiyor 4 sene olacak nerdeyse yasim oldu 33 ikinci olmuyo Hayirlisi ne demeli Mevlam ne eylerse guzel eyler kismet artik

merve teacher

Tohum saç,bitmezse toprak utansın.../ N.F.K.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2018
1.837
3.755
Beni yakmadilar. Histereskobi yontemiyle rahim temizleniyor polip ve kalinliklâr aliniyor yakmak iyi degildir bence bu yontem daha saglikli diyolar ama . Evet narkoz aliyosun ama basit bi ameliyat bikac saate kalkiyorsun sadece hafif agrin oluyor. Ameliyata gitmeden once ac karna gidiyosun bisey yiyip icmeden. Evet polip bir engel polip rahim kalinligi da yapiyormus ama veren Allah verir bir engel ama Allah isterse olur yani. Polipi olup hamile kalan var yok degil bu sekilde hamile kalabilmek mumkun ama polip bir engel veren Allah verir demisti doktor bana korkacak bisey yok . Benimde cocugum olmiyor 4 sene olacak nerdeyse yasim oldu 33 ikinci olmuyo Hayirlisi ne demeli Mevlam ne eylerse guzel eyler kismet artik
Rabbim inşallah ikinci evladini da kucagina almayi nasip eder.Ben 28 yasindayim bebegim yok. Hem kalinlik var hem 2,3 cm arasi bir polip gibi bir yapi var dediler.Çok korkuyorum, kafayi yemek uzereyim :KK43: Benimki de insallah seninki gibi temizlenir biter gider.Kotu bir hastaliktan korkuyorum

Eren61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2018
2.419
6.547
Rabbim inşallah ikinci evladini da kucagina almayi nasip eder.Ben 28 yasindayim bebegim yok. Hem kalinlik var hem 2,3 cm arasi bir polip gibi bir yapi var dediler.Çok korkuyorum, kafayi yemek uzereyim :KK43: Benimki de insallah seninki gibi temizlenir biter gider.Kotu bir hastaliktan korkuyorum
Bebegim oldugunda 25 yasindaydim. Sonra buyusun dedim seninde bu hastaligin var madem sakin hamile kalirsinda inisAllah sonra ikinciyide hemen yap . Buyusun deeme sonra zorluk cikabilir .tabi bu benim fikrim.
Bu ameliyati olunca ilk hastalaninca korktum bitmiycek diye ama bitti 7-8 gun suruyo. Zaten doktor ilac veriyo. Benim pregesteronumda dusuk zaten surekli durmayan kanamalarim bu yuzdenmis. Ama bunun sebebi polipte olabilir belki baska bisey de. Doktor farlutal tarlusal kullan diyo. Bana 6 ay sonr tekrar parca alicam dedi..
Korkma korkacak bisey yok duymuyosun hissetmiyorsun kurtuluyosun . Cok hafif karnin agriyo. Korkma bir an once ol kurrul ben bu hastalikla 2 seneden fazla mucadele ettim sogan sulari hayit sulari doktor bana ozaman da olucan dedi ben olmadim aklimca iste otlardan medet umdum.
1 -2 ay normale dondum sonra gene ayni ayni .. gecmiyo arkadasim bu hastalik o polipler ameliyat olmadan yani en azindan benim oyle oldu herkse bir degil tabi..
Ama bir an once ol cunku sonra ya onceden olsaydim bunlar olmuycakti fala dememen icin iyi dusun bence