Endişem uyutmuyor

senik

Everything is alright.
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
48
İyi geceler herkese,
Bu saatte kim görür bilmiyorum ama endişem beni uyutmuyor.
Yaklaşık 2 senedir kemiklerimde ve eklemlerimde ağrı şikayetim var. Hassasiyet hissediyorum, kalça kemiğimde, el-ayak bileklerimde sızı şeklinde hissediyorum en çok. Doktora gittim çeşitli tahliller yapıldı ve bir şey çıkmadı. Doktor romatizmadan şüphelendi. Bana ağrın olduğunda ağrı kesici al, bir sene sonra kontrole gel dedi.
Üstünden epey zaman geçti ara sıra ağrım olsa da beni çok zorlamadığı için -günlük hayatımı etkilemediği için- doktora gitmedim, önemsemedim.Romatizma diye düşündüm hep. Zorlamadıkça da doktora gitmeyecektim. Ara ara vücudumda morluklar da gözlemledim. Bir yere çarpmış gibiden çok, nokta nokta şeklinde morluklar. Kendiliğinden geçiyordu. Sonra yine... Bacağımın üst kısmında oluşuyordu daha çok. Yine önemsemedim. Kalça kemiğimde ve ayak bileğimde ağrı ortaya çıktı geçen gün, ayak bileğimdeki beni epey zorladı. Belimde de sabahları epey tutukluk hissediyordum.
Bugün mağaza kabininde pantolon denerken bacağımın arkasında büyükçe bir morluk gördüm yine. Aileme gösterdim ve çok endişelendiler. Onların endişesi beni de çok kötü etkiledi. Yarın doktora gideceğiz. Ama kötü sonuç alma korkusundan uyuyamıyorum.

Hiç böyle bir şey yaşayan/duyan var mı? Bir panikle açıyorum bu konuyu da. Gerçekten çok korkuyorum. Onun dışında ateşim, kilo kaybım, kanamam vs yok. Sadece kemik/eklemlerde ağrı, hassasiyet ve bacakta morluk... (Bel, kalça, bileklerde ağrı en fazla.)

Teşekkür ederim.

Kaybolmuscennet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
905
Bu durumun aynısını kuzenim yaşadı çok yakın zamanda.
Korkma. Doktora git mutlaka. Kuzenimin tahlilleri temiz çıktı.
Stres ve düzensiz beslenme sebep olmuş. Eğer tahliller kötü çıksydı ki inşallah seninde kötü çıkmayacak. Çok rahat bi tedavi sürecinden bahsetmişti doktor.
Kuzenim aşırı yoruluyordu vücudunda özellikle yorulunca morluklar artıyordu. Sürekli uyumak istiyordu vs.
Kan üretimi yapan hücrelerde sorun vardı ve düzenli doktora giderek ilaçlarını alarak atlattı.
İçini ferah tut.güzelce uyu. Ve gerçekten iyice ilgilenecek bir doktora git.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-11-2019

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 238 gün kaldı.

kalpBebeğinizin başının iki tarafındaki oyuklar bebeğinizin kulaklarının şekilleneceği yeri işaret ediyor. Bugün döllenmeden sonraki birinci ayın son günü. (Gebelik de ay olarak kameri ay kullanılır. Bir kameri ay dört yedi günlük haftadır.) Bebeğinizin doğmasına 8,5 ay kaldı. Ultrason ekranında bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kaybolmuscennet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
905
Aklına kötü şey gelmesin canım. Bahsettigim tedavi kemoterapi değil. Kansızlık ve kan ilacı

kalpBebeğinizin başının iki tarafındaki oyuklar bebeğinizin kulaklarının şekilleneceği yeri işaret ediyor. Bugün döllenmeden sonraki birinci ayın son günü. (Gebelik de ay olarak kameri ay kullanılır. Bir kameri ay dört yedi günlük haftadır.) Bebeğinizin doğmasına 8,5 ay kaldı. Ultrason ekranında bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz.

Kaybolmuscennet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
905
Yani ailenin korktugu gibi bişy değil

Oznurr26

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
700
İyi düşün paniğe kapılma allahın izniyle kötü bir şey yoktur inşallah..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-08-2019

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 142 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde Verniks kazeoza bebeğinizin cildi üzerinde iyice belirginleşecektir. 12. haftadan 20. haftaya kadar plasentanın ağırlığı, bebeğin ağırlığı kadardır. (daha fazla değil). Plesanta besinlerin metobolik işlenmeleri için gereklidir zira bebeğinizin organları henüz gıda işleyecek olgunluğa erişmemişlerdir. Anneler dinlenirken veya otururken oluşacak şişliklere karşı ayaklarını ve bacaklarını yüksekte tutmalıdırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Melegiimm22

☆7.Takım☆/Bk85.2 Gk67.5/ Hedef 65 Boy 1.72
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
15.403
Canım benim vucudumdada oluyo hep morluk sonra kandiliginden geciyo
Dediğin gibi en çokta on bacakta oluyo
Bazemde kolumda
Morda degil sarımsı morluk gibi oluyo
2.5 senelik evliyim bekarkendd olurdu hep yani kötü bise oldugnu düşünmüyorum morluklarin inşaAllah öyle değildir

kittycat

simsiyahım farkım yok hiç geceden
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.442
geçmiş olsun aklınıza kötü şeyler getirmeyin:KK20: iyi düşününki herşey iyi ve güzel olsun :KK39:

Kaybolmuscennet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
905
Canım benim vucudumdada oluyo hep morluk sonra kandiliginden geciyo
Dediğin gibi en çokta on bacakta oluyo
Bazemde kolumda
Morda degil sarımsı morluk gibi oluyo
2.5 senelik evliyim bekarkendd olurdu hep yani kötü bise oldugnu düşünmüyorum morluklarin inşaAllah öyle değildir
Sizde ihmal etmeyin.snçta ciddi bi soruna dönüşebilir

Yukarı Alt