1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
 3. Notu Gizle

Endokrinolojide doğal taşlarla tedavi

Konusu 'Alternatif Tıp' forumundadır ve nurdi19 tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  21 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : nurdi19
 1. nurdi19

  nurdi19 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  24
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  :nazar:
  YAKUT TAŞI
  Kan ve lenfler ile ilgili hastalıklarda ve ateşli hastalıklarda kullanılması faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı bedene güç verir.Kalp ve dolaşım sistemi için çok faydalıdır. Kan dolaşım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.Böbrek üstü bezleri,böbrekler,üreme organları ve dalak için faydalıdır.Cinsel gücü arttırır ve cinsel aşırılıkları dengeler.Menopozun etkilerini azaltır,adet dönemi ağrılarına iyi gelir.Hamilelik sürecindeki ağrıları azaltmaya yardımcı olur ve doğumu kolaylaştırır.

  YEŞİM TAŞI
  Böbrek ve böbrek üstü bezlerini tedavi eder.Vücudu toksinlerden arındırır.Hücreleri ve iskelet sistemini yeniler,ameliyat sonrası dikiş izlerini iyileştirmede faydalıdır.Kısırlık tedavisinde ve hamilelik sürecinde faydalıdır.Doğumu kolaylaştırır ve doğum sancılarını azaltır.Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır.Tene temas edecek şekilde kullanılması gerekir.

  KEHRİBAR TAŞI
  Psikolojik takıntılara ve depresyona faydalıdır.Ruhsal sağlığı korur,melankolik ruh halini önler.Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir.Soğuk algınlığı,bademcik, astım,guatr ve bronşit tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır.Boğaz ve tiroid enfeksiyonlarını tedavide diğer taşlardan daha etkilidir.Eklem ağrılarında ve romatizmal ağrılarda etkilidir.Karın,dalak,ciğer,akciğer,mesane ve safra kesesine faydalıdır.

  SİTRİN TAŞI
  Kan dolaşım bozukluğuna iyi gelir.Sindirim sistemine doğrudan etkilidir.Böbrek iltihabına ve mesane iltihabına faydalıdır.Tiroidi dengeler.Sinirleri yatıştırır ve güçlendirir.Kabızlığa iyi gelir.Selülit oluşumunu engeller.Göz hastalıklarına karşı koruyucu etkisi vardır.Tedavi edici enerjinin meydana çıkmasını sağlar.Mide ve bağırsak hastalıklarının tedavisinde yardımcıdır.Dalak ve pankreas’ın fonksiyonlarını güçlendirir.

  PİRİT TAŞI
  Hafıza gücünü artırır.Anksiyete (huzursuzluk, korku, endişe.) için rahatlatıcıdır.Endokrin sistemini güçlendirir.Bedeni enfeksiyonlardan arındırır.Erkeklerde iktidarsızlık ve kısırlık tedavisi için mükemmel bir taştır.İçindeki demir bileşenlerinden dolayı kandaki virüslere mantar enfeksiyonlarına faydalıdır.Beden sıvıları üzerinde olumlu etkileri vardır.Vücuttaki organlar ile salgı bezleri arasında uyum sağlar.Blokajları açar.Omurgaları ve omuriliğini korur.Karışık hastalık tablolarının netliğe kavuşmasını sağlar.

  AKİK TAŞI
  Metabolizmanın sağlıklı çalışmasını sağlar.Üriner sistem için şifadır.Bedendeki gazları, ağrıları giderir.Erkekte erkeklik bezini, kadında yumurtalıkları korur.Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.Cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Damarları kuvvetlendirir.Hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalıdır ve bu süreç içerisinde kullanılması özellikle önerilir.Kemik ve diş yapısının korunmasında ve cinsel organlar,cinsel güç için faydalıdır.Baş ağrısına iyi gelir,tansiyon düşürür,günlük stresi atar,aklı ve vücudu güçlendirir.Genel korkular, epilepsi, uyur-gezerlik, zehirlenme gibi rahatsızlıklarda kullanılır.Baş dönmesi ve ateşli enfeksiyonlara iyi gelir.Yorgun gözler üzerine konulabilir.Ağız kokusu ve diş sarılığından korur. Kan dolaşımını kolaylaştırır.Böbreği kuvvetlendirir.