Endometriozis

Zalm

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
160
24
Arkadaşlar ben bagırsak endometriozisi olduğumu düşünüyorum çünkü her adet kanamam da makatımdan da aynı şekilde adet kanı gibi kan geliyor adetim bitince bitiyor ama adet dönemim Dışında asla kanama olmuyor adetim az gelirse oda az geliyor adetim çok gelirse oda çok geliyor bu durumu yaşayan var mı hangi doktora gitmem gerekiyor

Selinby61

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
764
307
Arkadaşlar ben bagırsak endometriozisi olduğumu düşünüyorum çünkü her adet kanamam da makatımdan da aynı şekilde adet kanı gibi kan geliyor adetim bitince bitiyor ama adet dönemim Dışında asla kanama olmuyor adetim az gelirse oda az geliyor adetim çok gelirse oda çok geliyor bu durumu yaşayan var mı hangi doktora gitmem gerekiyor
Makat sıkıntılı canim ya arkadas dogru demis ilk olarak bir genel cerraha olmadi kadin doğuma da mutlaka gorun ikisinden biri illaki bi cozum soyler

Zalm

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
160
24
Makat sıkıntılı canim ya arkadas dogru demis ilk olarak bir genel cerraha olmadi kadin doğuma da mutlaka gorun ikisinden biri illaki bi cozum soyler
Peki bu endometriozisin çok stres ama aşırı stres sonucu çıkma olasılığı var mı çünkü bir ara çok yoğun bi stres yaşadım ondan sonra başladı bu bende

Selinby61

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
764
307
Peki bu endometriozisin çok stres ama aşırı stres sonucu çıkma olasılığı var mı çünkü bir ara çok yoğun bi stres yaşadım ondan sonra başladı bu bende
Canım benimde yumurtaligimda var zaten en sık yumurtalık tüpler rahim ve kalin bagirsakta görülüyor araştırdığım kadariyla belli başlı bir kaç sebep var ama hala tam olarak sebebi bilinmiyor stres sebepleri arasinda yok diye biliyorum ama kolit diye bi rahatsizlik var kalin bagirsaklarla ilgili ismini yanlis hatirliyorum olabilirim o stresle bağlantılı kuzenim dugun zamani yakalanmıştı stresten belki oyledir mutlaka doktora gorun genel cerrahi veya kadin dogum ikisiylede alakali olabilir erteleme

Zalm

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
160
24
Benim ilk yoğun stres yaşamaya başladığım da bagırsaklarım dan sürekli çok yüksek sesler gelmeye başladı çok adefersin karın krampları başladı sonra dıskımın rengi bembeyazdı bi kaç gün ishal Bikac gün kabızlık yaşamaya başladım sonra bi gün arka tarafımda çamaşırımda kan gördüm makatımı bi sildim bildigin hafif pıhtılı bir kan dikkat ettim makatımdan aynı adet kanı gibi kan geliyor adetim çoksa oda çok geliyor az sa oda az geliyor İnan doktora gitmeye çok korkuyorum kötü birsey çıkar diye hep baktım bunun tek açıklaması derin endometriozisi gösteriyor ne olucak halim bilmiyorum

Zalm

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
160
24
Adetlerim de çok aşırı ağrılı degil normal her zaman ki gibi hafif bel agrısı ve kasık agrısı oda ilk gün oluyor sonra olmuyor ama bu derin endometriozis de en belirgin şey çok ağrılı adet donemleriymiş ama bende böyle birsey yok bu neden bunu da anlamıyorum

Yukarı Alt