Endoskopik yüz germe - Facelift

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Emoji Skoru
19.644
Yerçekiminin etkisi, güneş ışınları ve günlük yaşamın stresi insanların yüzlerinde yaşlanma belirtilerinin oluşmasına neden olurlar. Yüzde göz kapakları ve etrafında, ağız çevresi ve yanaklarda, çene altında ve boyunda oluşan derin çizgiler, kırışıklıklar, katlanma ve yağ toplanmaları şeklinde yüzde belirginleşirler.

Günümüzde yüz germe ameliyatları yaygın olarak yapılmakta ve ileri derecede sonuçlar alınmaktadır. Gelir düzeyinin artması ile insanlar daha genç ve güzel görünmek istemektedirler.

Bu uygulamada yüzde sarkan ve gevşeyen kas, yağ, deri gibi dokuların eski yerlerine getirilmesi ve fazla olanların yok edilmesi temel prensiptir. Yüz germe ameliyatlarında sadece yanak ve boyun değil aynı zamanda “Alın Germe” ve “Göz Kapağı Estetiği” ameliyatları da kombine olarak yapılabilir.

Hastaya sağlayacağı fayda görüntüsünde ortalama 7-10 yıl arasında değişmektedir. Bu uygulama yüzünüzün yeniden gençlik günlerinizdeki gibi görünmesini sağlar.

Ameliyat hastanın tercihine bağlı olarak lokal ve genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ameliyat süresi 3-4 saat kadar sürer. Genellikle hastanede kalmayı gerektirmez. 7-10 gün içerisinde hasta normal hayatına geri dönebilir. Konuşma mesafesinden bile görünür bir iz kalmaz. Endoskopik yöntemlerle kalacak izler minimale inmektedir.

LeyLAL

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
153
Bnde bu ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum.Yaptıran varsa deneyimini paylaşmasını rica ediyorum.

F

fera

Ziyaretçi
-doktorunu iyisini seçmelisin (endoskopiyi devamlı ve sık kullananı )
-en az üç doktor ile görüşün ona göre kara veriniz
-eğer yaptırırsanız kessinlikle yanınızda fotorafınızı getiriniz
-doğal ve kusurunuza göre ameliyat olursanız pişman olmasınız(eğer ameliyat gerekiyorsa)

F

fera

Ziyaretçi
Benim kayinvalidem bundan 20 sene once Londra'da facelift operasyonu sirasinda komaya girmis ve bir hafta komada kalmis..Sonrasinda uzun sure kendine gelememis..
Gerci simdi teknolojik olarak da daha gelismis hersey ama bence guzellik icin boyle bir ameliyati goze almak cok zor..
Cok iyi ve alaninda uzman bir doktor bulunmali..
Botox daha mantikli faceliftten bence..
Facelift ameliyatini internette izledim ve etkisi altindayim hala..
Yaptirmak isteyenler bir kez daha dusunsun derim..

her bir ameliyatın riski var
botoxun etkisi 6ay ve tekrarlanması gerekiyor !!!!!! ve pahalıya mal olur bence

LeyLAL

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
153
Bu konuda tavsiye edeceğiniz doktor var mı?

F

fera

Ziyaretçi
Bu konuda tavsiye edeceğiniz doktor var mı?
bir kaç doktor endoskopik olarak yüz germe ameliyatı yapıyor çoğu ama bu eğitimi almadığı için kalsik yöntemi seçiyor (eğer ama cilt fazlalığı varsa endoskopi tavsiye edilmiyor)

F

fera

Ziyaretçi
siz istanbulda kalıyorsunuz galiba
istanbulda (nazım çerkeş,teoman doğan bu yöntemi kullandıklarını okudum) ama ben kendilerini tanımıyorum bu doktorları isterseniz araştırınız (araştırıkken hastaların önce ve sonraki fotoraflarını bakınız

F

fera

Ziyaretçi
ben 5 sene önce ameliyat olmuştum yüzümde yorgun bir ifade vardı(kaş düşüklüğü ve yanak düşüklüğü)

Yukarı Alt