Epiduralle normal doğum yapanlar????

blackblackblack

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2018
257
87
Milimlik bir şey o kateter takılması.
Ben anestezistle sorun yaşadım, ikinci kere taktı ve tutmadı zaten.
Hala belimde o nokta ağrır bazen.
Ama ikinci doğumumda işinin ehli bir anestezistle beraberdim.
Korkularıma, kıpırdamama rağmen müthiş iş çıkardı çıkarmasına da, açılma olmayınca ilacı verilmedi, sunni sancı aldım.

Bir de şöyle bir detay var, bazı doktorlar 4 cm açıklık olmadan epidurali zaten vermiyorlar.
4 cm den sonra zaten asıl sancılar başlıyor ama, sürece göre tekrar doz vermeyenler var.
Bazıları başında veriyor.
Doğum 1 gün sürebiliyor, bayağı yürünemeyecek bir uyuşukluk sağlanıyor.
O sebeple başında doktorunuzla anlaşmanız gerekir.
İkinmakta sorun yaşadiniz mı epidural takıldıktan sonra?

filmdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
6.596
15.398
İkinmakta sorun yaşadiniz mı epidural takıldıktan sonra?
Yaşayan arkadaşlarım oldu.
Şöyle bir şey, epidural zaten doğum başında takılıyor, o boruya ilaç veriliyor.
Önemli olan ilacın dozu işte.
Ama çok kısa 10 dklık bir epidural tecrübem var, ikinci doğumumda suyun patlatılması için verildi.
Şöyle bir şey, his var ama acı yok.
Yani ayağınız uyuşur ya üzerine oturunca, bir şey batsa hissedersiniz ama acımaz.
Öyle bir şey.

Anne civciv

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
98
33
İkinmakta sorun yaşadiniz mı peki?
Hayır elhamdulillah 3-4 ıkınmada doğuruverdim çünkü tamamen uyuşmuyorsunuz, sanki sol alt tarafımda gaz sıkışması varmış gibi hafif bi ağrı vardı ıkınma zamanı artıp sonra azalan ve o geldiğinde Dr da diyor ıkınma geldi hissettinmi hadi ıkın diye sizde tüm gücünüzle ıkınıyosunuz. Şu önemli ki benim 4 cm açıklığım vardı artık anladım dedim normal Doğum olacak sezeryan değil ve dürüm yedim :) çünkü açıkmıştım ve doğumda ıkınmak için güç gerektiğini biliyodum. Açkende çok zor olur diye yedim iyikide yemişim bana çok güçverdi :)

blackblackblack

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2018
257
87
Hayır elhamdulillah 3-4 ıkınmada doğuruverdim çünkü tamamen uyuşmuyorsunuz, sanki sol alt tarafımda gaz sıkışması varmış gibi hafif bi ağrı vardı ıkınma zamanı artıp sonra azalan ve o geldiğinde Dr da diyor ıkınma geldi hissettinmi hadi ıkın diye sizde tüm gücünüzle ıkınıyosunuz. Şu önemli ki benim 4 cm açıklığım vardı artık anladım dedim normal Doğum olacak sezeryan değil ve dürüm yedim :) çünkü açıkmıştım ve doğumda ıkınmak için güç gerektiğini biliyodum. Açkende çok zor olur diye yedim iyikide yemişim bana çok güçverdi :)
Bende doktorumla konuştum bakalm epidural deneyecegim.bir sorun olmaz inşallah 🙈

Prettygirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
310
337
Epidural normal doğum düşünüyorum ama kafama takılan şey belimize takılan epiduralle sırt üstü uzanmak epidural kaydırmaz mi ya da baa vs hissetmeye neden olmaz mi tecrubeliler nasıl oluyor detay verebilir misiniz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt